Cпособи вирівнювання стелі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (2 голоси)

Сьогодні на ринку представлена велика кількість рішень по усуненню недоліків стелі. Однак умовно їх можна розділити на два основних типи: власне вирівнювання і приховування.

Як вирівняти стелю

Перший тип найкраще підходить у тих випадках, коли стелі в квартирі низькі, але, при цьому, не володіють істотними недоліками. Другий тип робіт краще застосовувати у випадках з високими стелями або ж коли потрібно приховати суттєві недоліки і комунікації.

Перегляньте публікацію - Ведення розмови: основні правила, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Школа ремонту: способи вирівнювання стелі.

Як приховати недоліки стелі

Для того щоб приховати суттєві недоліки стелі, а також всілякі комунікації (наприклад, труби опалення, електропроводку і інше), застосовуються різні типи матеріалів. Зокрема, для цих цілей можуть застосовуватися гіпсокартон, підвісні та натяжні стелі, а також пластикові панелі.

Незважаючи на різноманітність матеріалів, алгоритм дій при монтажі абсолютно всіх стель даного типу практично однаковий. Спочатку потрібно виготовити каркас з металевого профілю, дерев’яного бруса або спеціальних кріпильних рейок, після чого до нього кріпити гіпсокартон/пластикові панелі і так далі. Після монтажу такої стелі додаткові роботи по декоруванню більше не потрібні, за винятком випадків з гипоскартонними плитами.

Як вирівняти стелю будівельними сумішами

Процес вирівнювання стелі за допомогою шпаклівки і інших будівельних сумішей значно складніше і займає більше часу. Тим не менше цей метод користується великою популярністю, оскільки, по-перше, він дешевше, по-друге, висота кімнати не зменшується. Перед тим як приступати до робіт по вирівнюванню, необхідно ретельно зачистити стелю від старого покриття (шпаклівка, побілка та інше).

Для того щоб це було простіше зробити, можна намочити поверхню і почекати деякий час, поки старе покриття не почне пузиритися. Після зачистки стелі її необхідно ретельно промити за допомогою простої води і ганчірки. Коли стеля вже повністю очищена від старого покриття, можна приступати до робіт по її вирівнюванню.

Для початку необхідно особливо складні ділянки (кути з’єднання стін і стелі, шви плит тощо), на яких спостерігаються відколи штукатурки або тріщини, закрити ремонтною шпаклівкою або штукатуркою. Якщо тріщини дуже серйозні, краще всього проклеїти ці місця штукатурною сіткою з осередком 2х2.

Це запобіжить появі тріщин вже після закінчення робіт на стелі. Якщо ви плануєте зробити ідеально рівну стелю «маячками», то вам доведеться використовувати достатньо багато штукатурки і укладати її товстим шаром. Природно, що вона може відвалитися під власною вагою, тому перед її застосуванням потрібно всю стелю покрити армованою сіткою, яку закріпити до плит перекриття за допомогою дюбелів і саморезов.

В більшості випадків немає необхідності застосовувати штукатурку і можна обійтися шпаклівкою. Оскільки шпаклівка призначена для нанесення більш тонким шаром, то її гранули дрібніше і армовану сітку застосовувати не потрібно. Ми рекомендуємо саме цей варіант, оскільки він дозволить заощадити гроші, сили і час.

Для кращої адгезії (зчеплення будівельних сумішей з покриттям) поверхню необхідно обробити грунтовкою універсальною. У тому випадку, якщо у вас були проблеми з цвіллю або грибком, рекомендуємо також використовувати грунтовку, яка просочить основу і запобіжить поширенню небажаної «рослинності» у вашому домі. Коли ґрунтовка трохи просохне, можна приступати до шпаклювання.

Для цих цілей підійдуть або спеціалізовані шпаклівки для вирівнювання стелі, або універсальні. Шпаклівку слід наносити шпателем шириною 15-20 сантиметрів, товщина шару повинна становити від одного до трьох міліметрів. Оскільки шпаклівка наноситься в один шар, то постарайтеся зробити це більш-менш акуратно.

Радимо прочитати також

Бамія про Бамія.

Тепер можна трохи відпочити і почекати, поки матеріал висохне (5-8 годин). Після повного висихання стелі приступаємо до зачистки і вирівнювання. Робиться це за допомогою дрібної будівельної шкурки або затирочної сітки. Перед вирівнюванням озаботьтесь захистом для очей та органів дихання, оскільки пилу буде дуже багато.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (2 голоси)
Cпособи вирівнювання стелі, 9.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>