Фінська піч

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.0/10 (1 голос)

Фінська піч.Один з варіантів святкування Нового року – це зустріти його в заміському будинку. Але щоб ваші гості не страждали від холоду, заміський будинок потрібно обігріти. Для опалення дачі або приватного будинку підійде фінська піч.

Фінські печі

Фінські печі в основному використовуються в лазнях і саунах, але цим сфера їх застосування не обмежується: гарна фінська піч цілком може обігріти житлове приміщення. Принцип роботи фінської печі схожий з принципом роботи російської печі: велика маса дозволяє печі накопичувати тепло, а потім віддавати його, обігріваючи таким чином приміщення. Фінські печі зберігають тепло близько 12 годин (малі) або навіть більше доби (великі).

Перегляньте публікацію - Як вести розмову, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Фінські печі можуть бути зроблені з чавуну або жаростійкої сталі. Ці матеріали дуже міцні, тому фінська піч прослужить вам тривалий час. Після того, як процес виготовлення печі закінчений, її покривають спеціальної стійкої двокомпонентною фарбою, яка може витримати температуру до 600°С.

Деякі фінські печі і каміни виготовляються з талькомагнезитного сланцю (горшечного каменю). Цей матеріал відрізняється високою теплоємністю і теплопровідністю – у кілька разів більшою, ніж у цегли. Завдяки цьому фінська піч може обігріти кімнату більшої площі, ніж російська піч (при однакових габаритах печей).

При необхідності фінські печі можуть бути обладнані додатковими теплонагревательными елементами, що вбудовуються в їх бічні канали. Це дозволяє використовувати електрику для додаткового обігріву приміщення. А хлібні фінські печі можна використовувати не тільки для опалення, але і для приготування їжі.

Більшість виробників пропонують як дров’яні фінські печі, так і електрокам. Краще всього, якщо ви виберете модель з регульованими ніжками – це допоможе вам налаштувати піч так, щоб вона підходила під висоту отвори димоходу.

Деталі фінських печей універсальні, оскільки при їх виготовленні застосовується одне і те ж лиття. Якщо вам потрібно змінити, наприклад, засувку або заслінку фінської сауни, ви можете взяти деталь від іншої печі (навіть іншого виробника). Тому заміна деталей при поломці і пошкодженні не стане для вас проблемою.

Якщо ви боїтеся, що фінська піч не впишеться в інтер’єр, можете бути спокійні: виробники зазвичай пропонують широкий асортимент моделей на будь-який смак: різноманітних форм, кольорів, з різною обробкою. Дров’яні фінські печі можуть бути оснащені дверними стулками (однієї або двома).

Фінська піч.

Фінська пічь-камін

Фінська пічь-камін зазвичай має захисний екран з кварцового скла (гратчастий або суцільний). Він вогнетривка, тому скло не буде тріскатися від впливу високих температур. Це дозволяє встановлювати фінські печі в житлових приміщеннях, не побоюючись пожежі. Кварцові скло також стійке до різких перепадів температур завдяки низьким коефіцієнтом розширення.

Багато бояться встановлювати в будинку печі, оскільки існує ризик отруєння чадним газом. Насправді, конструкція фінської печі герметична. Герметичність досягається використанням спеціального ущільнювача – керамічної шнура. Він захищає нутрощі печі від попадання повітря і не дає теплу йти назовні.

Однак слід пам’ятати, що фінські печі повинен встановлювати і обслуговувати тільки фахівець! Неправильно встановлена або несправна фінська піч, що засмітився димохід можуть стати причиною пожежі.

Радимо прочитати також

Малювання пастеллю про Малювання пастеллю.

Купувати фінську піч чи ні – це тільки ваш вибір. Фінська пічь – лише один з варіантів обігріву дачі, заміського або приватного будинку. У наступних статтях ми обов’язково розповімо про росіяни печі. А якщо ви прихильник більш сучасних технологій, або якщо піч ризикує не вписатися в інтер’єр – можете спробувати автономну систему опалення.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.0/10 (1 голос)
Фінська піч, 8.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>