Художній паркет

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Художній паркет.У більшості з нас паркет переважно асоціюється з дерев’яними планками, укладеними ялинкою. Насправді ж різноманітність паркетних покриттів вражає. Один з найбільш розкішно виглядаючих видів паркету – це художній паркет.

Що таке художній паркет

Художній паркет (дизайнерський паркет, арт-паркет) – це паркет, який відповідає двом основним вимогам:

Перегляньте публікацію - Як позбутися від тривоги, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • ефектний складний малюнок, що складається з фрагментів різної форми
  • застосування різних порід дерева для створення оригінальних орнаментальних або мозаїчних композицій

Причому добірка порід дерева для художнього паркету – справа непроста. Різні породи дерева не тільки мають різний колір і фактуру, але і по-різному «поводяться» при коливанні вологості і температури, різних навантаженнях. Зазвичай звичні для нас породи дерева (дуб, ясен, дуб) відтінені екзотичними, що мають незвичайний відтінок і фактуру.

Художній паркет може бути виконаний у вигляді різних елементів:

  • бордюр
  • розетка
  • розетка-картина
  • кутовий елемент
  • криволінійний орнамент або малюнок
  • мозаїчний малюнок

Бордюр – це мозаїчна стрічка з геометричним малюнком або криволінійним орнаментом, ширина якої може коливатися від декількох міліметрів до метра. Художній паркет у вигляді бордюру може використовуватися для різних цілей: і для обрамлення основного паркету, і для поділу на зони, і як межа між різними видами покриттів.

Художній паркет у вигляді кута можна назвати видом бордюру. Але якщо бордюр – це прямокутна стрічка, то кут схожий на дві стрічки, сполучені буквою Р. Такими елементами можна прикрасити кожен кут приміщення, а можна – тільки один.

Художній паркет у вигляді розетки по праву є одним з найпопулярніших декоративних елементів, які використовуються для декорування підлоги. Розетка – це малюнок круглої або овальної форми. Розетки можуть мати складний візерунок, що складається з великої кількості елементів, а можуть бути зовсім простими. Вибір малюнка розетки залежить від стилю приміщення. Найчастіше розетки розміщують в центрі кімнати.

Художній паркет «вищого рівня» називається палацовий паркет. Раніше такий паркет був дуже дорогим, тому його можна було зустріти тільки в палацових інтер’єрах – звідси і назва. Палацовий художній паркет підкреслював багатство і статус власників приміщення.

Палацовий паркет відрізняється хитромудрими криволінійними візерунками і різноманіттям колірних поєднань: при виготовленні палацового паркету для одного приміщення може бути використана сотня різних порід деревини (і це не перебільшення!). Палацовий паркет – це швидше витвір мистецтва, ніж звичайне підлогове покриття.

Художній паркет виготовляється в двох основних техніках: маркетрі і інтарсії. Обидві ці техніки являють собою інкрустацію деревом по дереву, але маркетрі – це більш проста техніка, яка використовується для створення мозаїчних геометричних композицій. А інтарсія використовується для створення складних ефектних візерунків, і досить часто вона створюється вручну.

Художній паркет.

Художній паркет

Звичайний художній паркет надходить у продаж у вигляді готових модулів або деталей і супроводжується схемою монтажу. Ніякої додаткової підгонки під час укладання такого паркету не потрібно: майстер просто відтворює картину на підлозі, спираючись на існуючу схему. Палацовий паркет укладається по тому ж принципу, але при цьому він складається з паркетин неправильних, складних форм (завитків, вензелів і т.п.)

Художній паркет розкішно виглядає, але це не означає, що він недоступний для пересічного споживача. Сучасні технології дозволили знизити вартість такого паркету, так що тепер похвалитися красиво обробленою підлогою можуть не тільки власники замків і маєтків.

Радимо прочитати також

Що взяти в похід про Що взяти в похід.

Художній паркет може використовувати для приміщень різного розміру. Звичайно, не можна стверджувати, що він впишеться в абсолютно будь-який стиль приміщення, але більшість стилів таким паркетом не зіпсувати – головне правильно підібрати колір і малюнок паркету.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>