Комбінування шпалер в інтер’єрі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Комбінування шпалер в інтер'єріШпалери – один з найбільш популярних варіантів настінного покриття: вони коштують відносно недорого, але при цьому дозволяють втілювати в життя цікаві та незвичайні дизайнерські ідеї. Раніше більшість людей просто оклеювали приміщення одним видом шпалер, проте останнім часом все більш популярним стає комбінування шпалер в інтер’єрі.

Як комбінувати шпалери в інтер’єрі

Комбінування шпалер в інтер’єрі допомагає не тільки оригінально оформити стіни при мінімальних витратах сил, часу і грошей, але і зонувати приміщення, якщо раптом виникає така необхідність. Крім того, поєднання різних шпалер дозволяє візуально скорегувати пропорції приміщення. А ще комбінування шпалер допоможе скоротити витрати на ремонт: багато магазини розпродають залишки шпалер за зниженими цінами.

Перегляньте публікацію - Що робити, якщо чоловік зраджує, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Є різні варіанти комбінування шпалер, давайте перелічимо деякі з них. Один з найпростіших, але при цьому найефектніших прийомів – чергування вертикальних смуг однакової ширини і фактури. Їх можна чергувати через одну або через дві. Ви можете використовувати як контрастні кольори шпалер, так і різні відтінки одного і того ж кольору. Також можна комбінувати монохромні шпалери, шпалери з зображенням або візерунком. Вертикальні смуги можна просто вставити внахлест, а можна використовувати оригінальні стики, скажімо, хвильові або зигзагоподібні.

Комбінування шпалер в інтер'єрі

Комбінування шпалер в інтер’єрі

Другий прийом – це чергування горизонтальних смуг. В цьому випадку будуть ефектно виглядати шпалери з різною текстурою, забарвлення може бути як контрастною, так і однотонної. Ширина смуг буде залежати від висоти стелі: чим нижче стелі, тим вже повинні бути смуги. У дуже високих приміщеннях часто використовують наступний прийом: стіну ділять двома видами шпалер на дві частини в пропорції 1:2. Як розділової лінії нерідко використовується бордюр або молдинг. Врахуйте, що лінія стику шпалер повинна бути паралельна підлозі, а не стелі: так рівень шпалер завжди буде збігатися з рівнем що перебуває в кімнаті меблів.

Ще один варіант комбінування шпалер – це вставки з шпалер. У цьому випадку кімната обклеюється однотонними шпалерами, а на них приклеюються вставки з іншого виду шпалер різного розміру та форми. Для вставок зазвичай використовують фактурні шпалери або шпалери з візерунком/малюнком. Вставки обрамляють бордюрами, молдингами, планками. По суті, така вставка нагадує що висить на стіні картину.

Комбінування шпалер в інтер'єрі Комбінування шпалер в інтер'єрі

Також, як вже було сказано, комбінування шпалер в інтер’єрі може бути використано для розділення приміщення на зони. Скажімо, у дитячій шпалери різного кольору можна використовувати в спальній, робочої і ігровий зонах. У вітальні можна виділити шпалерами контрастного кольору стіну за телевізором. У спальні шпалерами можна виділити зону головах, але в цьому випадку краще використовувати не контрастний колір, а відтінок основного кольору.

Якщо вам хочеться створити оригінальний інтер’єр, можна наклеїти шпалери «в стилі печворк» – клаптями. Шматки шпалер можна клеїти як впорядковано, так і хаотично. Але в цьому випадку різні види шпалер обов’язково повинно що-то об’єднувати: або однотипний орнамент або малюнок, або приналежність до однієї колірній гамі.

Нарешті, шпалери можна використовувати для виділення ніш і виступаючих елементів. Зазвичай для цього використовують шпалери порівнюючих кольорів, шпалери з малюнками або шпалери з незвичайною текстурою.

Підбираючи шпалери для комбінування, важливо пам’ятати, що вони не повинні бути абсолютно різними, їх повинно що-небудь об’єднувати: або кольорова гама, або візерунок, або малюнок. Бажано купувати шпалери, випущені одним виробником: з ними зручніше працювати. Якщо ви купуєте шпалери в різних магазинах, при виборі других шпалер обов’язково візьміть з собою зразок перших для порівняння.

Радимо прочитати також

Вирощування розсади огірків про Вирощування розсади огірків.

Правильне комбінування шпалер допоможе скорегувати недоліки приміщення і створити незвичайний дизайн інтер’єру. Однак якщо ви не впевнені, що зможете правильно поєднувати різні шпалери, бажано проконсультуватися з фахівцем.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>