Кошторис на ремонт квартири: як скласти?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Кошторис на ремонт квартири: як скласти?Хороший ремонт дешевим бути не може. Але він не повинен бути занадто дорогим. Дуже часто гроші відлітають «в нікуди», тому що люди відразу хапаються за ремонт замість того, щоб ретельно спланувати бюджет. Завчасно складений кошторис на ремонт квартири допоможе заощадити гроші та уникнути зайвих витрат.

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Кошторис – це фінансовий документ, план майбутніх витрат і доходів, якщо вони вважаються). Відповідно кошторис на ремонт квартири – це план ваших витрат на ремонт. Склавши кошторис, ви чітко побачите, в яку суму обійдеться вам ремонт. І якщо ви зрозумієте, що не вкладаєтеся в бюджет, ви зможете заздалегідь вирішити, на чому можна заощадити, замість того щоб припиняти ремонт на середині через брак коштів або позичати гроші в знайомих.

Перегляньте публікацію - Маніпулювання чоловіком, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Зазвичай якщо ви звертаєтеся за ремонтними послугами до професіоналів, складають кошторис вони. Але вам у будь-якому випадку варто знати, що включає в себе кошторис на ремонт квартири, щоб не потрапити в халепу і не дати несумлінним ремонтникам на вас наварити. Найчастіше кошторис для зручності розбивають на дві частини: кошторис на ремонтно-оздоблювальні роботи та кошторис на витратні та оздоблювальні матеріали.

Вартість робіт залежить від декількох факторів. По-перше, впливає тип ремонту – косметичний, капітальний, євроремонт або реконструкція. Він визначає обсяг ремонтно-оздоблювальних робіт. По-друге, враховується тип вашого будинку: ціни на ремонт старих і нових будинках, побудованих з різних матеріалах і за різними технологіями, можуть відрізнятися. По-третє, впливає площа приміщення. Ну і, звичайно, не забувайте, що у кожної фірми є свої розцінки, при рівних умовах ціна за послуги у різних фірм може відрізнятися.

Зазвичай кошторис на ремонтно-оздоблювальні роботи розбивається на окремі блоки в залежності від типу робіт і приміщення. Спочатку йдуть загальні (установка підвіконь, вентиляції, коробів, укосів і т.п.), електромонтажні та сантехнічні роботи – вони виконуються в першу чергу. Потім йде перелік, опис і вартість робіт по окремих приміщень (ванна і туалет, їдальня, вітальня, спальня, кухня, лоджія, коридор і т.п.). У самому кінці можуть бути зазначені додаткові роботи, за які стягується додаткова плата, скажімо, погрузочно-розвантажувальні роботи і вивіз будівельного сміття.

Якщо ви плануєте робити ремонт самостійно або залучати фахівців тільки для частини робіт (скажімо, монтаж проводки, установка вікон і т.п.), все одно складіть повний список робіт, навіть якщо косметичний ремонт: вам адже як-то треба планувати всі ремонтні роботи. А витрати в цьому випадку оцінюються не платою фахівцям, а часом, який піде у вас на ремонт. Адже Вам напевно доведеться брати відгули на роботі або навіть відпустку, бо ремонт, делаемый після роботи і по вихідних, ризикує затягнутися на роки.

Кошторис на ремонт квартири: як скласти?.

Кошторис на ремонт квартири: як скласти?

Визначившись з тим, у яких роботах ви потребуєте, потрібно скласти кошторис на витратні та оздоблювальні матеріали. Вам потрібно врахувати всі: від проводки і вимикачів до змішувачів і гачків для рушників, від ґрунтовки й шпаклівки до шпалер і ламінату. Розкид цін на витратні матеріали зазвичай невеликий, їх вартість залежить від якості і країни-виробника. А ось ціни на оздоблювальні матеріали можуть значно відрізнятися, тому дуже важливо знайти оптимальний баланс між ціною і якістю. Радимо провести невелике «маркетингові дослідження» і порівняти ціни в декількох будівельних магазинах, щоб вибрати кращий варіант.

Вартість матеріалів залежить не тільки від ціни, але і від кількості. Щоб визначити кількість потрібних матеріалів, потрібно виміряти площу підлоги і стін в ремонтируемых приміщеннях, а також їх периметр. А визначити норму витрати того або іншого будівельного матеріалу допоможе інструкція на упаковці.

Але врахуйте, що, скажімо, нерівні стіни або шпалери з візерунками, які потрібно стикувати, можуть збільшити витрата матеріалу. Це потрібно врахувати при складанні кошторису. Тут варіантів два: або спочатку купити з запасом (особливо якщо ви боїтеся, що саме такі шпалери ви вже докупити не зможете), або передбачити в кошторисі графу додаткових витрат. В принципі, ця графа повинна бути в будь-якому випадку, тому що від форс-мажорів ніхто не застрахований, але яку суму в неї вписати, вирішувати вам.

Якщо вам роблять ремонт фахівці, вимагайте від них суворого звіту по всіх витрат, особливо додатковим – чеки, накладні і т.п. Несумлінні працівники можуть наживатися на будматеріалах, купуючи замість заявлених дешевші, а різницю ставлячи собі в кишеню, так що обов’язково контролюйте процес закупівлі.

Радимо прочитати також

Як зробити маску для Хеллоуїна? про Як зробити маску для Хеллоуїна?.

Кошторис на ремонт квартири – дуже потрібний і корисний документ. Вона дозволяє оцінити обсяг робіт, спланувати бюджет і заощадити час, нерви і гроші, незалежно від того, чи робите ви ремонт самі або наймаєте для цього спеціальних людей.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>