Матеріали для утеплення

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Матеріали для утеплення.Настання опалювального періоду досить відчутно б’є по кишені незалежно від того, центральне у вас опалення або автономне. А ви коли-небудь замислювалися про те, що частина цих грошей ви платите за обігрів навколишнього середовища, тому що через погану теплоізоляцію тепло йде з приміщення? Тому дуже важливо утеплити ваше житло, вибравши правильні матеріали для утеплення.

Як вибрати матеріали для утеплення

Матеріали для утеплення бувають різними. Їх вибір залежить в першу чергу від того, як саме ви вирішили утеплювати ваше житло. Скажімо, в приватних будинках часто використовують зовнішнє утеплення, утеплюючи не внутрішні стіни будинку, а фасад. А квартиру зручніше утеплювати зсередини. Вам може знадобитися утеплення горища, балкона. Нарешті, можна утеплити не всю квартиру, а тільки вікна, щоб не було щілин, які задуває холодне повітря, або тільки підлогу. І в кожному разі будуть потрібні різні матеріали для утеплення.

Перегляньте публікацію - Ставлення до навчання, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Матеріали для утеплення (теплоізоляції) діляться на три основні групи. Органічні матеріали для теплоізоляції виробляють з використанням органічних речовин. В першу чергу це різноманітні пінопласти. Істотний недолік у них один – легка займистість. Також до органічних утеплителям відносять перероблену деревину, ДВП, ДСП, торф і сільськогосподарські відходи (камышит, соломит).

Неорганічні матеріали для утеплення – це в першу чергу мінеральна вата й виробу на її основі, різні види легенів і пористих бетонів (газобетон, пінобетон, газопенобетон, піноскло), скловолокно, спучений перліт, вермикуліт та ін. Недолік цієї групи утеплювачів – низька підвищену міцність і поглинання води.

Змішані утеплювачі роблять на основі азбесту, суміші азбесту з мінеральними в’язкими речовинами або вспученных гірських порід.

Один з найвідоміших утеплювачів – це мінеральна вата, яка залежно від використовуваного для її виробництва матеріалу підрозділяється на скляну, кам’яну і шлаків. Цей матеріал володіє хорошою тепло – і звукоізоляцію, стійкий до впливу високих температур і хімічних речовин. Її використовують як для зовнішнього утеплення (у тому числі і для мокрого фасаду), так і для внутрішнього.

Але при цьому мінеральна вата не є абсолютно безпечною: різних видів мінеральних волокон присвоєно різні категорії небезпеки для здоров’я людини і тварин. Тому багато хто воліють мінеральній ваті інші матеріали для утеплення, приміром, пінополістирол.

Матеріали для утеплення.

Пеноролистирол – це легка чарункова пенопластмасса на основі полістиролу або його похідних. Його виробляють за різними технологіями, тому різні марки пінополістиролу володіють різними властивостями. Але якщо говорити загалом, то пінополістирол – це досить міцний матеріал для утеплення з хорошими теплоізоляційними властивостями. Він зручний у використанні і досить дешевий, тому пінополістирол широко використовують для утеплення фасадів як в чистому вигляді, так і в комбінації з іншими речовинами (скажімо, до складу утеплювача родипор додатково входять портландцемент, вапно та хімічні регулятори).

Пінополістирол стійкий до впливу вологи, хімічних речовин і утворенню цвілі, довговічний. Але про це пінополістирол – горючий пожежонебезпечний матеріал, тому в його склад часто вводять антипірени – виходить так званий самозатухаючий пінополістирол. Антипірени у складі пенополистрола допомагають зменшити ймовірність випадкового спалаху і знизити горючість. Для утеплення використовують як спінений, так і екструдований пінополістирол.

Крім пінополістиролу використовують і інші матеріали для утеплення, що відносяться до класу пінопластів (спінених газонаповнених пластмас). Це і пінополіуретани, і пенополивинилхлориды, і карбамидно-формальдегіду пінопласт (карбамідних пінопласт, піноізол). Вони відрізняються за ступенем термозахисту, горючості і іншим властивостям. Як утеплювачів використовують також скловату, сучасні утеплювачі на основі поліефірного волокна, ековату (целюлозний утеплювач).

Для утеплення підлоги використовують мінеральну вату, керамзит, цементні розчини, ДСП, тирса, ековату, фанеру, плитні утеплювачі з пінопласту і його похідних, фольговані алюмінієм відображають матеріали на основі полімерів, спінені полімери, рулонні полімери, теплоізолюючі фарби (рідкі полімерні ізолятори), скловату. А вікна часто утеплюють банальним поролоном.

Радимо прочитати також

Розпис по дереву про Розпис по дереву.

Як бачите, спектр утеплювачів дуже широкий, різні матеріали для утеплення володіють різними властивостями, мають свої переваги і недоліки. Так що в кожному конкретному випадку краще порадитися з фахівцями з ремонту, щоб вибрати оптимальний утеплювач.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>