Мокрий фасад: утепляемся до зими

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Мокрий фасад: утепляемся до зими.Не за горами зима, і багато власників приватних будинків всерйоз замислюються про утеплення свого житла. Утеплити будинок можна як зсередини, так і зовні. Ми сьогодні поговоримо про зовнішнє утеплення, а конкретніше – про технологію мокрий фасад.

Мокрий фасад своїми руками

Мокрий фасад являє собою складну багатошарову конструкцію. Умовно її можна розділити на три основні шару: теплоізоляційний (зазвичай робиться з пінополістиролу або мінеральної вати), армований (мінеральний клейовий склад з щелочеустойчивой сіткою) і декоративний (ґрунтовка, декоративна штукатурка).

Перегляньте публікацію - Жінка робить пропозицію, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Якщо зобразити мокрий фасад схематично, в розрізі, то можна виділити такі шари і елементи:

  • ґрунтовка (служить для кращого зчеплення стіни і утеплювача)
  • плита з термоізоляційного матеріалу, приклеюється спеціальним клеєм
  • дюбелі з тарільчатими голівками, якими плита додатково кріпиться до стіни
  • стій клею і армуючої сітки (ланки шару системи і є основою для подальших зовнішніх шарів)
  • армована склосітка, стійка до дії лугів
  • грунтовка, служить основою для декоративного шару
  • декоративна фасадна штукатурка
  • профіль для захисту кутів
  • цокольний профіль і пр.

Мокрий фасад: утепляемся до зими.

Давайте трохи докладніше зупинимося на монтажі кожного з шарів. Перед монтажем системи “мокрий фасад” потрібно підготувати стіну, яку ви плануєте утеплити. Її слід очистити від пилу, бруду, цвілі, нальоту і надлишки розчину, яким скріплювалися цеглини. Що стирчать із стіни металеві елементи треба обрізати, тріщини закрити. Потім стіна ґрунтується. Після цього монтується цокольний профіль. Його потрібно вибудувати строго горизонтально.

Наступний етап монтажу системи “мокрий фасад” – це приклеювання утеплювача. Для початку потрібно приготувати клейовий розчин згідно інструкції на упаковку. Клей наноситься на лист утеплювача (мінеральної вати або полістиролу) згідно з рекомендаціями виробника використовуваної вами системи утеплення. Плити утеплювача потрібно клеїти на стіну дуже щільно, щоб зазори між ними становили не більш 2-3 мм.

Мокрий фасад: утепляемся до зими.

Мокрий фасад: утепляемся до зими

На висихання утеплювача потрібно не менше 24 жарку погоду і 36 годин – в похмуру, точні цифри, знову ж таки, потрібно взяти з рекомендацій виробника. Потім утеплювач додатково зміцнюють за допомогою фасадних дюбелів. Для кріплення до залізобетону, полнотелым цеглин і іншим щільним підстав використовують забивні дюбелі, а для кріплення до пінобетону, пустотелому цеглі та іншим пористим підстав – гвинтові дюбелі. Дуже важливо підібрати якісні дюбелі з низьким коефіцієнтом теплопровідності. На кількість дюбелів впливають кілька чинників, але в середньому для будівлі висотою до 5 поверхів потрібно 5-6 дюбелів на квадратний метр стіни.

Потім мокрий фасад слід армувати. Армуючий шар надає цілісність всій системі і багато в чому визначає довговічність мокрого фасаду. На утеплювач наносять клейовий розчин, а потім у нього утапливают лугостійку армуючу сітку з скловолокна. Сітку укладають внахлест, ширина з’єднань – мінімум 10 мм. Перед армуванням можна нанести на утеплювач тонкий чорновий шар штукатурки, але можна цього й не робити. Кути армують за допомогою профільних куточків та інших допоміжних елементів. Вони повинні бути щелочестойкими і сумісними з іншими елементами системи.

Останній шар виконує дві функції – захисну (захищає утеплювач від шкідливих впливів навколишнього середовища) і декоративну (надає естетичний вигляд будівлі). Спочатку стіну ґрунтують, потім наносять шар полімерної або мінеральної штукатурки, а фінішним шаром стає фасадна фарба (зазвичай вододісперсіона).

Мокрий фасад – досить ефективна система утеплення, проте є в її використанні і кілька “але”. По-перше, дуже важливо вибрати якісну систему. Система “мокрий фасад” купується не у вигляді окремих комплектуючих, а як готовий набір, в якому всі деталі і елементи ідеально підходять один до одного. Вам слід вибрати якісну сертифіковану систему, підходящу для місцевих кліматичних умов.

По-друге, проводити роботи повинні тільки кваліфіковані фахівці, самодіяльність навряд чи буде успішною, особливо якщо у вас немає досвіду будівельних робіт. І по-третє, для успішного монтажу мають значення погодні умови – температура повітря повинна бути вище 5° C. Сильні коливання вологості заважають процесу поступового і рівномірного висихання розчинів, це теж потрібно врахувати.

Радимо прочитати також

Що таке холодний фарфор про Що таке холодний фарфор.

Технологія “мокрий фасад” забезпечує гарну тепло і звукоізоляцію, має високий рівень енергозбереження (таким чином, допомагаючи заощадити на опалення). Але до її монтажу в жодному разі не можна ставитися недбало – скупий платить двічі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>