Монтаж труб опалення

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Монтаж труб опалення.Монтаж труб опалення – одна зі складових капітального ремонту квартири або приватного будинку. Зазвичай така установка коштує досить дорого, тому набагато вигідніше виконати монтаж труб самостійно.

Найбільш простим варіантом вважається установка поліпропіленових труб. Перше, що варто відзначити в таких трубах – це легкість і гнучкість. Ці моменти і сприяють зручності заміни старих труб на нові. Все, що потрібно для установки, – терпіння і спеціальний утюжок для пайки.

Перегляньте публікацію - Як вести розмову, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Монтаж труб опалення власними руками

Монтаж труб опалення, як правило, починається з нарізки і розігрівання країв виробів. Зазвичай для цього використовується різак і ручний зварювальний апарат для поліпропіленових труб з насадкою, на яку з різних сторін надіваються труба і трійник (можуть використовуватися й інші елементи для з’єднання). А закінчується процес установки фіксацією всіх необхідних сполук, а також природним охолодженням швів стикування. Потрібно відзначити, що ця робота досить проста, проте вимагає граничної акуратності і точності.

Монтаж труб опалення.

Монтаж труб опалення

Варто лише зазначити, що для нарізки таких труб можна використовувати звичайну ножівку по металу або ж спеціальні ножиці, які продаються в будь-якому магазині будівельних матеріалів і інструментів. Глибина пайки, час нагрівання й охолодження залежать лише від діаметра самої труби. Наприклад, при діаметрі 16 міліметрів глибина зварювання повинна бути 13 міліметрів, час нагріву – 5 секунд, а час охолодження – 2 хвилини. Якщо ж діаметр труби становить 110 мм, глибина зварювання повинна становити 32 міліметра, час нагріву – 50 секунд, а охолодження – 8 хвилин.

Крім того, можна використовувати не тільки труби з поліпропілену. Також великою популярністю користуються металопластикові, сталеві і мідні вироби. Всіх їх об ’ єднує одна важлива властивість – теплопровідність. Однак труби з цих матеріалів значно складніше встановлювати, так як вони мають досить велику вагу і вимагають пайки.

Тим не менш використання таких виробів дозволить створити повноцінну систему опалення, яка гарантовано прослужить не один десяток років.

Монтаж труб опалення власними руками

Як вже було сказано, монтаж труб опалення вимагає пайки. Варто відзначити, що існує два види такої процедури: капілярний і низькотемпературний. Перший спосіб полягає в нагріванні і з’єднанні труб з один з одним, але не в стик, а з допомогою пазів. Робиться це для того, щоб істотно збільшити міцність труби в місці з’єднання. Труби просто напросто щільно притискають, а місце з’єднання нагрівають. Після того як досягнута необхідна температура, відбувається розплавлення металу, за рахунок чого дві труби скріплюються воєдино.

Що ж стосується низькотемпературної пайки, то вона не вимагає сильного нагрівання. Спочатку торці труб шліфуються, а потім наждаковим папером розвальцьовують зовнішню і внутрішню поверхні труб таким чином, щоб одна входила в іншу. Далі на їх поверхні наносять спеціальну м’яку суміш на основі міді. Труби стикують і трохи нагрівають місце з’єднання, за рахунок цього нанесена суміш стає рідкої і надійно скріплює вироби після застигання. Головне – ретельно зачистити їх поверхню від нерівностей і небажаної бруду.

Радимо прочитати також

Як обрізати чорну смородину про Як обрізати чорну смородину.

Наостанок варто відзначити, що якщо ви не впевнені, що зможете правильно і акуратно виконати монтаж труб опалення, настійно рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців. Особливо це стосується установки труб з міді або сталі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>