Оббивка м’яких меблів

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Оббивка м'яких меблів.Погодьтеся, шкода викидати на смітник улюблене крісло або диван тільки через те, що у нього з часом зносилася оббивка. Чи можна замінити чи перетянути оббивку м’яких меблів самостійно? Так, оббивка м’яких меблів своїми руками цілком реальна.

Оббивка та перетяжка м’яких меблів

Які інструменти і матеріали необхідні для того, щоб самостійно зробити оббивку м’яких меблів? Для цього вам знадобляться:

Перегляньте публікацію - Як побороти невпевненість в собі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • матеріал для набивання (ватин, флізелін і т.п.)
  • біла щільна-тканина
  • тканина для оббивки
  • декоративні матеріали для обробки (за бажанням)
  • кравецькі ножиці
  • сантиметр
  • кліщі
  • молоток для оббивки
  • оббивні цвяхи

Оббивка м’яких меблів – це не просто заміна тканини. Щоб оббивних тканин добре лежала і не продавливалась, потрібно буде зробити своєрідну «прокладку» між основнbv набиванням і тканиною. Зазвичай для цих цілей використовують ватин або флізелін товщиною 2,5 см.

Оббивка м’яких меблів починається з розкрою ватину або флізеліну. Можна розкроїти прокладку за зразком старого ватину (врахуйте, що перед розкриємо старий ватин потрібно збити до максимальної пишності). А можна змінити форму крісла або дивана за рахунок зменшення або збільшення товщини прокладки. Але врахуйте, що чим товще набивання – тим менше на кріслі залишається місця для сидіння.

Ватиновая прокладка укладається на обтягнуту льняним полотном основну набивку (зазвичай вона зроблена з кокосового волокна або кінського волосу) і щільно обтягається білій бязью. Бязь утримає набивку, ватин не буде зісковзувати при перевантаженнях, а оббивочна тканина не буде деформуватися. У результаті нова оббивка м’яких меблів буде більш довговічним.

Обтягування з бязі повинна бути дуже туга. Щоб правильно її викроїти, потрібно зняти мірки по окремих дільницях крісла і скласти загальний план розкрою (це допоможе витрачати тканину більш економно). Викрійки потрібно класти так, щоб поздовжня нитка полотна проходила поперек на ручках крісла, і уздовж – по сидіння і спинки. Не забудьте додати припуски на шви.

Оббивка та перетяжка м'яких меблів

Оббивка м’яких меблів своїми руками

Потім викрийте окремі деталі по шаблону та складіть готові деталі навпіл в довжину, щоб намітити середину. Також відмітьте середину на вибійці – так буде легше закріпити обтяжку правильно, поєднавши середини набивки й обтягування. Потім прибийте цвяхами задній або передній край деталі до перекладині (інтервал – 60 мм). Нитки полотна при цьому повинні проходити чітко вертикально. Заклавши тканина на кутах, натягніть її до бічних сторін, не допускаючи перекосів. Врахуйте, що бязь повинна лежати абсолютно рівному і не морщитися.

Послідовність оббивки м’яких меблів (як бязью, так і тканиною) така: спочатку оббивається внутрішня сторона ручок, потім внутрішня сторона спинки, потім – сидіння і підстава. Це допоможе утримати ватин або флізелін в потрібному напрямку.

Оббивка м’яких меблів підходить до кінця. Тепер вам залишилося обтягти ваш диван або крісло власне тканиною. Можна взяти як однотонну, так і diaper, але врахуйте, що при розкрої тканини з малюнком додатково потрібно врахувати напрямок і розподіл малюнка по всій поверхні оббивки.

Тканину для оббивки можна розкроїти за зразком старої оббивки, знімаючи мірку безпосередньо з оббивки або копіюючи на папір. Але це лише зразок, бо у процесі використання оббивка буде розтягуватися нерівномірно. Тому потрібно додатково зняти мірки з самого крісла (дивани) і передбачити припуски, які потім можна буде обрізати.

Оббивка м’яких меблів безпосередньо тканиною проходить за тією ж схемою, що і оббивка бязью. Особливу увагу варто приділити передніх кутах. Закруглені кути заправляють «вінком» з складок, а прямокутні – однією єдиною сідниці.

Оббивка та перетяжка м’яких меблів

При обробці прямого або гострого кута натягніть кінці тканини на кути набивання до зовнішньої сторони рами. Якщо оббивна тканина товста, можна зробити V-образний надріз. Притримуючи тканину, прибийте її цвяхами на відстані близько 2,5 см від кута рами. Обріжте вільну тканина на відстані приблизно 1,5 см від верхнього краю (зріз повинен бути прямим і «дивитися» вгору). Зайва тканина обрізається від цієї точки під прямим кутом, а її залишок укладається окремої складкою, тягнеться вниз паралельно куті рами і приметывается до нижньої сторони.

При обробці закругленого кута сидіння натягніть тканину на кут, щоб рівномірно розподілити її вільну частину по обом сторонам. Затягніть кінець тканини і закріпіть цвяхом під поперечиною. Акуратно обріжте зайвий матеріал і укладіть тканина складками по обом сторонам. Витащіть обидва «вінка» з складок на нижню сторону перекладини таким чином, щоб вони перекривалися під кріслом/диваном, і прибийте краї складок цвяхами.

Радимо прочитати також

Як боротися з кротами про Як боротися з кротами.

Як бачите, оббивка м’яких меблів своїми руками цілком реальна. Ви цілком можете вдихнути друге життя у старе крісло або диван самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>