Перепланування квартири

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Перепланування квартири: розкіш чи необхідність?.Перепланування квартири – дуже популярний спосіб зробити своє житло затишніше, якщо Вас не влаштовує вихідне планування. Однак, вирішившиcm на перепланування своєї квартири, Ви повинні пам’ятати, що будь-які зміни повинні бути погоджені з відповідними інстанціями.

Перепланування квартири: розкіш чи необхідність?

Знесення старих перегородок або ж зведення нових – це роботи, які вимагають самого ретельного контролю, адже допущені помилки можуть призвести до жахливих наслідків. Тому основою для перепланування або реконструкції приміщень є спеціальний дозвіл, який видається міської житлової інспекцією.

Перегляньте публікацію - Як перестати нервувати, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Щоб отримати такий дозвіл необхідно подати на розгляд комісії пакет документів. По-перше, необхідно отримати БТІ (бюро технічної інвентаризації) копію поповерхового плану будівлі і експлікацію БТІ.

На підставі цих копій слід розробити проект перепланування. Займатися розробкою проекту мають право лише ті проектні організації, які мають ліцензію на цей вид діяльності. Далі проект необхідно узгодити з пожежною службою і госсанэпидемнадзором, з житлової та газової інспекціями. Необхідно також отримати дозвіл організації, на балансі якої знаходиться будівля.

Обов’язковою умовою для перепланування квартири є також проведення спеціальної експертизи, яка встановить, чи можливо проводити роботи з перепланування в даному приміщенні. Така експертиза потрібна не просто для галочки», вона дозволяє уникнути неприємних різних «сюрпризів», які можуть піднести старі будівлі.

Перепланування квартири: розкіш чи необхідність?

Перепланування квартири

Як бачите, підготовка дозвільної документації і самого проекту перепланування – процедура досить тривала і непроста. Але не піддавайтеся спокусі зробити перепланування без всіх цих дозволів і погоджень – це незаконно. У кращому випадку Ви повинні будете сплатити штраф при виявленні Вашої «самодіяльності», у гіршому – Вас зобов’яжуть за свій рахунок повернути все на колишні місця.

Як же бути, якщо перепланування по якихось причинах скрутне або взагалі неможливе? Можна спробувати змінити планування своєї квартири «малою кров’ю». Наприклад, замість зведення стін, можна розділити приміщення за допомогою мобільних перегородок – для цього не потрібні ніякі дозволу.

У відповідності зі сформованими стереотипами під вітальню багато виділяють саму простору кімнату. А що, якщо облаштувати в такій кімнаті не вітальню, спальню, виділивши в ній місце для робочого кабінету або дитячого куточка? Для сім’ї, яка не приймає кожен день багатьох гостей, цілком підійде вітальня, обладнана в кімнаті поменше.

Якщо замінити міжкімнатні двері арочними отворами, то приміщення можна зробити візуально просторіше, світліше. І, знову ж, ніяких узгоджень для цього не потрібно.

Навіть просто, по-новому поглянувши на розміщення меблів у Вашій квартирі, Ви можете оновити інтер’єр і поліпшити ситуацію. Наприклад, двосторонній стелаж, що займає половину або 2/3 ширини приміщення, дозволяє розбити це приміщення на функціональні зони, не вдаючись до зведення перегородок. Такий стелаж можна заповнити книгами або декоративними предметами.

Радимо прочитати також

Вирощування розмарину про Вирощування розмарину.

Перепланування квартири – відповідальний крок, адже будувати заново завжди важче, ніж розламати. Тому, перш, ніж приступати до переплануванні квартири, необхідно чітко уявляти собі, які вигоди дасть майбутнє планування і наскільки воно виявиться зручним і функціональним.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>