Підвісна стеля своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Підвісна стеля своїми руками.Ви мрієте про елегантну, витончену підвісну стелю, але не можете дозволити собі найняти бригаду майстрів? Нічого страшного, виявляється зробити підвісну стелю своїми руками –  можливо! Як? Наш сайт поділиться секретом.

Як зробити підвісну стелю своїми руками

Підвісна стеля своїми руками найчастіше робиться з гіпсокартону – матеріалу доступного, зручного в обробці. Тому технологія монтажу підвісної стелі своїми руками розглядається саме для стель з гіпсокартону.

Перегляньте публікацію - Як правильно з’ясовувати стосунки, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Конструктивно підвісна стеля з гіпсокартону (як втім і підвісні стелі з іншим заповненням) складається з таких елементів:

  • спрямовуючий профіль (несучий профіль)
  • сполучний (поперечний) профіль
  • перемичка
  • профіль кутовий (крайній, кріпиться по периметру кімнати)
  • підвіс (петля)
  • гіпсокартон (або інший матеріал заповнення).

Перш ніж встановлювати підвісну стелю своїми руками, необхідно провести деякі підготовчі роботи, зокрема, підготувати всі комунікації, які планується розмістити в міжстельовому просторі: електропроводка, вентиляція і т. д.

Далі потрібно розрахувати необхідну кількість листів гіпсокартону для монтажу стелі, визначитися з видом матеріалу для несучого каркаса (підвісні стелі з гіпсокартону можна встановлювати на металевий або дерев’яний каркас). Краще віддати перевагу легким металевим профілям – робота з таким профілем не вимагає серйозних професійних навичок.

Для розрахунків необхідної кількості листів гіпсокартону слід зробити виміри кімнати, в якій буде встановлено підвісну стелю своїми руками. Далі, враховуючи, що розмір одного стандартного аркуші гіпсокартону становить 1,2 х 2,5 м, можна визначити необхідну кількість аркушів. Важливо пам’ятати, що залежно від проекту стелі, може знадобитися різання листів гіпсокартону, тому краще «перебір» ніж «недобір» по кількості аркушів.

Підвісна стеля своїми руками.

Підвісна стеля своїми руками

Наступний етап робіт – монтаж каркаса підвісної стелі. Краще всього намалювати схему монтажу заздалегідь, з урахуванням наступних рекомендацій:

  • несучі профілі встановлюються з інтервалом в 120 см – щоб прикріпити до них аркуші гіпсокартону по довгій стороні
  • поперечні профілі встановлюються з інтервалом в 30 см – для кріплення аркушів по короткій стороні
  • розмітці слід враховувати розташування інженерних комунікацій з тим, щоб профілі не зачіпали цих комунікацій.

Розмітка розташування профілів каркаса виконується за допомогою рівня (правила) і крейдованої мотузки. Необхідно намітити також розміщення крайніх профілів каркасу.

Крайні профілі кріпляться до стін приміщення. До дерев’яних стін профілі кріпляться шурупами для гіпсокартону, до кам’яних – з допомогою дюбелів.

Далі в кожній точці кріплення профілів висвердлюються отвори і вкручуються петлі (інтервал приблизно 60 см). Несучі профілі подпилюються і вставляються в крайні, скріплюються саморізами. Регулюючи висоту розташування профілів з допомогою важеля, слід прикріпити несучі профілі на петлях.

Далі встановлюються на несучі профілі сполучні кріплення – через кожні 30 см. Встановлюються і фіксуються сполучними елементами поперечні профілі. «Вушка» сполучного елемента відгинають вниз навколо несучого і поперечного профілю.

Для скріплення всього каркаса саморізи закручуються в відігнуті «вушка». Каркас готовий для монтажу заповнення.

Перед кріпленням краї листів гіпсокартону рекомендується шліфувати – це полегшить надалі шпаклювання стелі.

Перший лист гіпсокартону завжди рекомендується встановлювати в центрі стелі. По довгих сторонах лист кріпиться шурупами для гіпсокартону через кожні 20 см, з коротким – через 30 см. Далі, орієнтуючись на перший, слід встановлювати інші листи. По довгій стороні листи слід поєднувати щільно, по короткій – залишити зазори в 3-4 мм. Крайні листи підганяються по стіні. Між стіною й крайніми листами слід залишити зазор 3-4 мм.

Радимо прочитати також

Домашнє мило своїми руками про Домашнє мило своїми руками.

Після установки листів гіпсокартону проводяться необхідні оздоблювальні роботи: шпаклювання, фарбування і т. д.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>