Планування мансарди

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Планування мансарди.Якщо ви живете в приватному будинку з мансардним дахом, то у вас є цілий додатковий поверх, який можна використовувати не як склад непотрібних речей, а як житлове приміщення. Мансарди на якийсь час були забуті, але зараз до них повертається популярність. Якщо ви вирішили облагородити мансарду, вам потрібно знати, яким має бути планування мансарди.

Особливості планування мансарди

Мансарду найчастіше використовують як приміщення для роботи або відпочинку з-за її ізольованості: в мансарді можна побути наодинці з собою, вас ніхто не буде відволікати. Тому зазвичай в мансарді обладнають робочий кабінет або спальню. Але помилково буде вважати, що планування мансарди в першу чергу залежить від того, які функції ви зібралися покласти на мансарду.

Перегляньте публікацію - Як відповісти на хамство, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Yасправді, планування мансарди більшою мірою визначається конструкцією даху, адже саме форма покрівлі визначає, якою буде корисна площа мансарди і наскільки легко буде за нею пересуватися. Так, скіс покрівлі утворює боковини, які відокремлюють перегородкою або стіною. У цій зоні неможливо повноцінно пересуватися, тому чим більш пологий схил (тобто чим менше кут нахилу покрівлі до підлоги) – тим більше боковини і тим менше корисна площа мансарди.

У зв’язку з цим перевага односхилого даху перед двосхилим («вітровbv») в тому, що боковина у мансарди буде лише одна, а це збільшить корисну площу. З іншого боку, за висоти стелі нормально пересуватися можна буде лише в однієї частини мансарди. Крім того, скат в ідеалі повинна бути звернена на північ, а це не завжди можливо.

Хороший варіант – двосхилий дах ламаної форми (мансардний дах). У такго даху верхній скат більш пологий, а нижній – більш крутий. Мансарда в такому випадку буде мати велику площу, а планування мансарди спроститься – не потрібно буде думати, як краще задіяти боковини. У такий мансарді вийде влаштувати навіть вітальню. А мансарди з нахилу покрівлі менше, але затишніше, у них краще влаштовувати спальню або робочий кабінет.

Врахуйте, що в будь-якому випадку висота стелі в найвищій точці мансарди (для ламаної двосхилим дахом, наприклад, це центральна частина) повинна становити не менше 220 см, щоб будь-яка людина могла там пересуватися в повний зріст. Якщо ви робите з мансарди спальню, ліжко можна поставити ближче до скату, там, де в повний зріст стояти складніше. Але в місці, де стоїть ліжко, висота від підлоги до стелі все одно не повинна бути менше 160-180 см, на той випадок, якщо ви різко встанете з ліжка.

Планування мансарди.

Планування мансарди.

Планування мансарди багато в чому буде обумовлене геометричною формою приміщення, адже силует мансарди може бути трикутним або ламаним, несиметричною і симетричним. Мансарда може розташовуватися в створі зовнішніх стін чи виходити за їх межі. Все це потрібно враховувати, плануючи інтер’єр мансарди.

Планування мансарди.

Планування мансарди.

Планування мансарди.

Планування мансарди

Ще планування мансарди обов’язково повинне включати в себе мансардні вікна. Розрахувати кількість і розмір вікон, спланувати їх розташування у покрівлі та висоту установки потрібно на стадії проектування мансарди. При цьому потрібно врахувати будівельні норми, згідно з якими площа скління повинна складати як мінімум 10% від площі приміщення.

Висота вікна залежить від кута нахилу покрівлі – чим він менший, тим вище буде вікно (для кращого огляду). Оптимальна ширина віконної коробки повинна бути на 4-6 см менше, ніж відстань між кроквами.

Висота установки вікна впливає на зручність відкриття. Якщо ручка вікна знаходиться внизу, відстань до нижньої точки вікна повинна становити 1,10-1,35 м. Якщо вгорі, то відстань від верхньої точки вікна до підлоги повинне бути 1,85-2 м. Якщо вікно розташовується вище двох метрів, то воно буде або «глухим», або потрібно вибрати вікно з автоматичною системою відкриття і дистанційним пультом.

Планування мансарди повинне враховувати такі моменти:

утеплення мансарди (якщо ви не утеплите мансарду, використовувати її як житлове приміщення буде неможливо)-

Радимо прочитати також

Декупаж квіткових горщиків про Декупаж квіткових горщиків.
  • допустиме навантаження на перекриття
  • опалення та електрику в мансарді
  • підбір компактних і універсальних меблів, що дозволяють максимально використовувати обмежений простір мансарди
  • правильне розміщення меблів (меблі краще розставити у поздовжніх стін, залишивши
  • центр для проходу, а боковини використовувати для полиць і вбудованих шаф).

Мансарда цілком може стати додатковою кімнатою у вашому будинку, але при цьому планування мансарди повинне бути проведене так ретельно, як це тільки можливо.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>