Пробкове покриття для підлоги

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Пробкове покриття для підлоги.Ажіотаж, викликаний у своєму час появою доступних штучних оздоблювальних матеріалів, поступово вщухає: люди починають розуміти, що унікальні властивості натуральних матеріалів відтворити непросто. Наприклад, пробкове покриття для підлоги з його тепло і звукоізоляцію заткне за пояс багато штучні покриття.

Пробкове покриття для підлоги

Пробка – це природний матеріал, біологічна тканина пробкового дуба і деяких інших дерев, яка складається з тісно розташованих відмерлих клітин. Пробка забезпечує рослині додаткову волого і теплоізоляцію. Ці властивості пробки давно вже використовують у побуті, у тому числі і при виготовленні настінних і підлогових покриттів.

Перегляньте публікацію - Як пробачити себе, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Пробкове покриття для підлоги (корковий ламінат, пробковий паркет) робиться з верхнього шару коркової кори дуба. Зазвичай таке покриття складається з декількох шарів, загальна товщина яких – 3-12 мм. Нижній шар – це панелі, зроблені з декількох шарів пресованої пробки. В якості декоративного шару виступає шпон пробки або цінних порід деревини. Для додаткового захисту може бути нанесений шар лаку або спеціальний вініловий шар, але його може і не бути.

Укладається пробкове покриття для підлоги різними способами. Є покриття, які просто приклеюються до основі. А є коркове покриття, які складаються з окремих елементів, що з’єднуються один з одним за допомогою пазів і гребенів. У результаті виходить плаваюча підлога, яка до основи не прикріплюється.

Плаваючу підлогу, що кріпиться за принципом ламінату, при бажанні можна розібрати і перестелити в іншому приміщенні, а який клеять кріпиться навічно. Так що вибирати конкретний тип пробкового покриття доведеться в залежності від ваших потреб.

Пробкове покриття для підлоги має свої переваги і недоліки. Почнемо, мабуть, з переваг. Пробка – це легкий натуральний матеріал, що володіє хорошою тепло-, вібро – та звукоізоляцію, що особливо важливо для наших будинків з «картонними» стінами і перекриттями. Також пробка амортизує при ходьбі, зменшуючи навантаження на суглоби і хребет. Це м’який і теплий матеріал, тому по пробковій підлозі приємно ходити босоніж.

Пробка стійка до деформації, може похвалитися достатньою зносостійкістю і довговічністю (особливо якщо коркова підлога додатково захищена вініловим покриттям), хоча плитці або паркету в цьому відношенні програє. Цей натуральний матеріал досить легко чистити, адже пробка практично не вбирає бруд. На пробковій підлозі не накопичується пил, тому що пробка не електризується.

Цей екологічний матеріал безпечний для здоров’я, так як не виділяє токсичні речовини (наприклад, формальдегід, виділенням якого «грішать» деякі дешеві матеріали оздоблювальні). Пробка не піддається гниттю і невразливим для цвілі і шкідників, володіє високою пожарустойчивостью і хімічної інертністю (не піддається дії більшості хімічних речовин, крім лугів).

Але ніщо в цьому світі не ідеально, тому пробкове покриття для підлоги має і свої недоліки. Перший з них – це, звичайно, висока ціна. Натуральні матеріали оздоблювальні завжди коштують дорожче штучних – за якість і екологічність доводиться доплачувати.

Незважаючи на свою зносостійкість і стійкість до деформації, пробкове покриття має низьку міцність на розрив. Тобто, якщо ви просто пройдетеся по пробковому підлозі на підборах, з ним нічого не станеться, а ось якщо ненавмисно проедетесь за нього каблуком-шпилькою, можете і порвати ненароком.

Також пробка добре вбирає вологу і від цього набухає й жолобиться. Тому не варто стелити пробкове покриття для підлоги в приміщеннях з високою вологістю, наприклад, у ванній кімнаті.

Натуральна пробка – шорсткий на дотик матеріал, це подобається не всім. Виходом із ситуації може стати лакове або вінілове покриття, але тоді коркова підлога стає більш слизькою. Так що в цьому випадку доведеться вибирати, що для вас менше з двох зол.

Якщо ви вирішили вибрати пробкове покриття для підлоги, врахуйте, що воно повинно підходити до декору приміщення. Пробка – це довговічний, екологічний матеріал, що володіє прекрасними характеристиками, але є у нього і свої недоліки, які потрібно враховувати при виборі цього типу покриття.

Радимо прочитати також

Як виростити виноград про Як виростити виноград.

Пробкове покриття для підлоги.
.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>