Ремонт холодильника своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Ремонт холодильника своїми руками.Ремонт холодильника в разі виявлення будь-яких несправностей бажано довіряти майстрам-професіоналам, але ряд несправностей можна виявити і навіть відремонтувати самостійно. Про те, як виконати ремонт холодильника своїми руками, розповість наш сайт.

Ремонт холодильника своїми руками

Послідовність дій щодо виявлення несправностей розглянута для компресорних холодильників  без системи NoFrost.

Перегляньте публікацію - Як стати друзями, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Холодильник – один з найважливіших побутових електроприладів у будинку кожного з нас, тому навіть добовий «простий» холодильника може обернутися масою проблем. У список найбільш поширених можливих проблем входять наступні:

  • холодильник не включається
  • холодильник працює, але не “морозить”
  • холодильник слабо “морозить”
  • холодильник сильно “морозить”

Для початку, слід згадати принцип роботи холодильника. Складається холодильник з компресора, конденсатора, випарника, сполучених трубками. З герметичною системі труб циркулює так званий холодоагент, т.Є. газ, який володіє низькою температурою кипіння і випаровування: при розширенні він поглинає тепло з навколишнього середовища, а при подальшому стиску – віддає його за рахунок конденсації. У більшості побутових холодильників в ролі хладагента виступають фреони, в промислових холодильних агрегатах часто використовується аміак.

Ремонт холодильника своїми руками.

Ремонт холодильника своїми руками

Холодоагент у газоподібному стані надходить з випарника двигун-компресор, де він стискається, а після подається в конденсатор. У конденсаторі холодоагент, нагрітий у результаті стиску, остигає й переходить у рідкий стан.

Рідкий холодоагент під тиском потрапляє в каппилярные трубки, а потім у внутрішню порожнину випарника, в результаті чого після розширення і переходу в газоподібний стан поглинає тепло від стінок випарника. Внутрішній простір камери холодильника таким чином охолоджується.

Цикл буде повторюватися до тих пір, поки датчики температури в холодильній камері не зафіксують потрібну температуру (вона встановлюється на терморегуляторі). Після цього терморегулятор розмикає електричний ланцюг і компресор вимикається (для економії витрат електроенергії). Коли температура в холодильній камері за рахунок різних зовнішніх впливів підвищується, цикл повторюється знову.

Холодильник не включається

Для справної роботи холодильника живлячу напругу повинен перебувати в межах 200-240 В, в іншому випадку спрацюють запобіжні механізми цього електроприладу. Тому перш ніж шукати несправність, слід перевірити рівень напруги в електромережі. Перевірка виконується спеціальним вимірювальним приладом вольтметром або ж універсальним мультиметром (тестером). Встановивши тестери до контактів електричної розетки (триматися тільки за ізольовані ділянки щупів!), можна дізнатися живлячу напругу в мережі.

Якщо напруга в електромережі знаходиться в межах допустимого, то можливою причиною проблеми є несправна штепсельна вилка або несправний мережевий шнур. Заміна цих елементів на нові повинна вирішити проблему.

Якщо горить лампочка індикатора напруги, значить шнур і вилка справні, необхідно перевірити терморегулятор. Необхідно знайти два дроти, придатних до терморегулятору, і, знявши з клем, замкнути їх між собою. Якщо після цієї операції холодильник почав працювати, то досить замінити терморегулятор для продовження нормальної роботи холодильника.

У разі якщо терморегулятор справний, необхідно перевірити кнопку розморожування холодильника, якщо така є, аналогічним чином.

Якщо попередні заходи не допомогли, то необхідно перевірити також і інші елементи електричної схеми холодильника. За допомогою приладу необхідно «прозвонить» пусковий і захисне реле холодильника (іноді реле зібрані в одному корпусі). При виявленні обриву слід замінити несправний деталь.

Двигун-компресор – найважливіший елемент холодильника, якщо він несправний, то, як правило, потрібна повна його заміна. Ремонт холодильника своїми руками в разі краху компресора неможливий – правильно підібрати і встановити новий компресор може тільки майстер-професіонал.

Холодильник працює, але не “морозить”

Подібні наслідки характерні для декількох типів несправностей: витік фреону, порушення роботи терморегулятора, несправність двигун-компресора.

При витоку фреону конденсатор, який в нормі має нагріватися (до 70%26degС), залишається холодною навіть при тривалій роботі компресора. Виявити місце витоку фреону самостійно важко – для цього необхідно злити холодоагент із системи і під тиском закачати в систему повітря. В місці витоку струмінь повітря буде відчутна. Проблему вирішить дозаправка холодильника холодоагентом і герметизація місця витоку – необхідно викликати майстра.

При підозрі на несправність терморегулятора, його необхідно замінити на вдалою і оцінити результат роботи. Несправний терморегулятор замінити або віддати на регулювання.

Несправність двигун-комрессора під силу виявити та усунути тільки фахівця.

Якщо холодильник «морозить», але слабко, то, можливо, має місце вже описувана раніше несправність терморегулятора. Дії в цьому випадку аналогічні вищеописаним.

Також слабкий «мороз» може бути наслідком розгерметизації холодильної камери – ущільнювальна гума на дверцятах втратила форму і еластичність. У цьому випадку всередину холодильної камери може потрапляти тепле повітря ззовні, що знижує продуктивність компресора. Продірявився «гуму» слід замінити.

Порушення роботи холодильника, коли холодильник сильно «морозить», може бути викликано неправильним регулюванням терморегулятора – досить встановити ручку терморегулятора на температуру «вище» і проблема вирішена.

Радимо прочитати також

Як знайти хобі про Як знайти хобі.

Описані несправності не охоплюють весь перелік можливу неполадок у роботі холодильника. Ремонт холодильника своїми руками ускладнюється, якщо холодильник обладнаний керуючими мікросхемами і т.п. Надати допомогу в цьому випадку може тільки фахівець.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>