Що таке лінкруст?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Що таке лінкруст?Лінкруст або лінкрусту – один із сучасних оздоблювальних рулонних матеріалів, що відрізняється гарною міцність, довговічність, гігроскопічністю. Винайдений ще в 1877 році Фредеріком Уолтоном, цей матеріал і понині досить широко застосовується в обробці різних приміщень.

Що таке лінкрусту?

Сама назва лінкруст походить від англійської назви бренду Lincrusta-Walton, яке в свою чергу походить від латинського слова «linum», що означає льон і «crusta», що означає рельєф. Лінкруст являє собою рулонний матеріал на тканинній або паперовій основі, на яку нанесений тонкий шар пластмас з природних матеріалів або алкідних смол.

Перегляньте публікацію - Як спілкуватися в Інтернеті, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Лінкруст застосовується точно так само, як і будь-які інші види шпалер. Зокрема, його добре використовувати для обробки кухонь, оскільки він легко миється і витримує обробку слабкими дезінфікуючими розчинами. Лінкруст можна фарбувати олійною фарбою. Про інтер’єр в японському стилі читайте в статті – японський інтер’єр

Технологія наклеювання лінкрусту на стіни

Технологія наклеювання лінкрусту на стіни має деякі особливості. Так, підготовка під оздоблення стін лінкрустом включає в себе наступні етапи. Стару штукатурку зі стін слід видалити, потім необхідно нанести нову штукатурку, затерти її і загладити. Просохлу поверхню стіни потрібно обробити пемзою або ж звичайною цеглою, загорнутою в наждачний папір.

Далі за допомогою сухої ганчірки поверхню стіни слід очистити від пилу і загрунтувати сумішшю з натуральної оліфи (2 кг), сурику залізного тертого (1 кг) і сикативу для затвердіння складу (50 г). Після ґрунтування стіни необхідно просушити протягом 2-3 діб, потім, виконавши шпаклювання і повторне ґрунтування, просушити ще кілька діб. Лише після цього можна приступати до наклеювання лінкрусту.

Що таке лінкруст?

Що таке лінкруст?

Нарізати лінкруст для наклеювання слід з запасом в 10 см – для усадки. Підготовлені полотна слід скачати в рулони і замочити в гарячій воді (близько 60°С) на 3-5 хвилин. Потім рулони необхідний поставити вертикально, дати стекти воді, після чого розкачати лінкруст по підлозі лицьовою стороною вгору.

Залишити лінкруст на 10-12 годин для розм’якшення й усадки. Якщо цього не зробити, згодом при наклеюванні лінкрусту між стиками полотен утворюються щілини, аж до 10 мм. Після усадки потрібно, притиснувши до полотен лінкрусту довгу рейку, обрізати крайки з обох сторін. Це необхідно для того, щоб стик між полотнами був практично непомітний.

Клей для наклеювання лінкрусту використовується перхлорвініловий або бустилат. Клеїти лінкруст можна також на борошняний або крохмальний клейстер, додавши 200 г столярного клею.

Намастивши полотно лінкрусту клеєм, можна приступати безпосередньо до наклеювання. Перше полотно необхідно наклеювати точно по вертикальному схилу, всі наступні полотна вирівнюються за попереднім. Важливо щільно притискати крайки полотен один до одного, щоб уникнути появи щілин. При наклеюванні лінкруст слід відразу ж розгладжувати, інакше можуть утворитися зморшки.

Радимо прочитати також

Як обрізати чорну смородину про Як обрізати чорну смородину.

Сушити оброблену лінкрустом стіну слід протягом 7-10 днів, потім її можна покрити масляною або емалевою фарбою. З’явившися на стиках щілини можна замаскувати напівмасляною шпаклівкою, а після висихання затерти шліфувальною шкуркою й зафарбувати 1-2 рази фарбою обраного кольору.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>