Шумоізоляція квартири своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Шумоізоляція квартири своїми руками.Затишок і комфорт у своїй квартирі – мрія кожної людини. Але ні про який затишок і мови бути не може, коли сусіди зверху влаштували вечірку з гучною музикою і танцями, а сусіди знизу затіяли ремонт і з ранку до вечора стукають молотком або свердлять діри перфоратором. При цьому з вулиці час від часу доноситься гуркіт проїжджаючого транспорту, п’яний галас, крики котів…

А між тим, потреба людини у тиші не тільки психологічна, але і фізіологічно обґрунтована, адже при шумі вище 40 децибел людина вже не може відпочивати, а шум, що перевищує 85 децибел, небезпечний для здоров’я. Як же бути? Єдиний правильний вихід – шумоізоляція квартири!

Перегляньте публікацію - Як пережити розставання з коханою людиною, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Шумоізоляція квартири своїми руками

Шумоізоляція – це, кажучи коротко, оздоблення стін, підлоги і стелі квартири звукопоглинаючими матеріалами. Крім того, для комплексної шумоізоляції необхідно щоб вікна і двері також поглинали максимум шуму. Самого високого рівня шумоізоляції можна досягти, якщо про це подбати ще на стадії будівництва. Адже рівень поглинання шуму залежить від виду і товщини матеріалу, з якого виконані стіни будівлі і внутрішні перекриття.

Чим товще стіна, тим більше шуму вона поглинає. Але для ефективної звукоізоляції в типових панельних будинках, наприклад, до існуючої товщині стін треба було б додати ще з півметра бетону. Тому для шумоізоляції застосовують спеціальні перегородки і підкладки з звукопоглинальних матеріалів.

Шумоізоляція квартири своїми руками.

Вид шумоізоляції квартири залежить від виду шуму, від якого потрібно позбутися. Всі шуми, які проникають в квартиру, можна розділити на два види: ударні і повітряні. Ударний шум дають звуки падаючих предметів, пересування меблів, тупіт ніг від сусідів зверху. Тому якщо ці сусіди не подбали про звукоізоляцію своєї підлоги, то доводиться покращувати звукоізоляцію своєї стелі. Для цих цілей можна використовувати підвісні стелі з спеціального гіпсокартону, натяжні стелі з високим звукопоглинальним коефіцієнтом.

Інші шуми – повітряні, створюються голосами людей, включеними побутовими електроприладами, тобто передаються безпосередньо через коливання повітря. Джерела повітряних шумів в квартирі – це занадто тонкі стіни, нерівні стики між панелями, наскрізні отвори під електророзетки і т.д.

Шумоізоляцію стін на стадії ремонту можна виконати за допомогою звукопоглинаючої мінеральної вати, спеціальних дерев’яних плит або сендвіч-панелей. Принцип роботи звукопоглинаючих конструкцій полягає в чергуванні жорстких шарів гіпсокартону, гіпсоволокна або цегли і шарів м’якого звукопоглинача. Кожен шар відбиває частину звукових хвиль. Чим більше шарів – тим вище ефективність звукопоглинаючої конструкції.

Поліпшити шумоізоляцію квартири можна також за рахунок більш надійної герметизації стиків між стінами і підлогою, стінами і стелею, стиків між панелями. Для цих цілей підійде звичайний силіконовий герметик. Також слід звертати увагу і на стояки водопостачання та опалення. Якщо є щілини між трубами і стіною, то крізь ці щілини також проникають звуки. Тому всі отвори і щілини навколо труб теж слід ретельно закрити герметиком.

В панельних будинках часто залізобетонні плити мають наскрізні отвори, спеціально під електричні розетки. У таких випадках розетка стає відмінним провідником шуму між сусідніми квартирами. Як варіант можна перенести розетку, а отвір герметизувати і замазати розчином. Але ця робота вимагає певних навичок роботи з електрикою, тому краще довірити її професіоналам. Звукоізолювати розетки можна також за рахунок спеціальних прокладок з азбестової тканини або мінеральної вати.

Від сторонніх шумів з вулиці або під’їзду квартиру повинні надійно захищати вікна і двері. Але конструкція старих дерев’яних вікон, по-перше, не здатна впоратися з тим рівнем шуму, який створює жвава міська вулиця, а, по-друге, зазори між віконним отвором в стіні і віконною рамою в будинках радянської споруди бувають просто огромными. Найкращий вихід – установка спеціальних шумоізолюючих склопакетів. Технологія потрійного скління, що використовується в таких склопакетах, дозволяє мінімізувати проникнення шумів в квартиру. Зазор між склопакетом і стіною ретельно герметизується.

З дверима ситуація також. Чим товстіші і масивніші двері – тим менше шумів вони пропускають в квартиру. Додатково дверний проріз ущільнюється спеціальними гумовими прокладками (по всьому периметру), обов’язково робиться поріг, простір між дверною коробкою і отвором герметизується розчином цементу. Сама двері повинні щільно прилягати до коробки.

Радимо прочитати також

Хвороби картоплі про Хвороби картоплі.

Коли в квартирі забезпечений достатній рівень шумоізоляції, то і життя стає приємніше: галасливі сусіди і сигналізація у дворі – тепер не проблема!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>