Стрічковий фундамент своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Стрічковий фундамент своїми руками.Стрічковий фундамент своїми руками виконується найчастіше в приватному житловому будівництві. Для житлового будинку, дачного будиночка, лазні зробити стрічковий фундамент своїми руками цілком реально, однак для цього будуть потрібні деякі навички. YakProsto.com допоможе вам дізнатися, як зробити стрічковий фундамент своїми руками.

Як зробити стрічковий фундамент своїми руками

Фундамент будівлі повинен бути міцним, стійким до впливу морозів і ґрунтових вод. Як правило, маса фундаменту становить до 20% від загальної маси споруджуваного будинку.

Перегляньте публікацію - Що таке аерофобія, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Стрічковий фундамент являє собою вузьку прямокутну (або іншої форми) конструкцію з бетону, що розташована під будівлею, по всьому периметру. Часто конструкція фундаменту включає також ребра жорсткості – додаткові секції. Стрічковий фундамент виконується або з блоків, або литим способом. Стрічковий фундамент своїми руками найчастіше виконується саме литим.

Перед закладанням фундаменту здійснюється його розмітка – виходячи з положення майбутнього будинку на ділянці. Розмітка здійснюється за допомогою доступних засобів: молотка, кілочків і мотузки. Замість кілочків можна використовувати прути арматури, замість мотузки – міцну волосінь або дріт.

Слід визначити осі майбутнього будинку: з допомогою схилу визначається кут майбутнього будинку, далі за допомогою натягнутого шнура (волосіні) визначаються перпендикуляри ще до 2 точках, після чого за допомогою косинця визначається останній, четвертий кут будинку.

Кілочки або прути арматури вбиваються в отримані кути, між ними натягається лісочка або мотузка. Паралельність кордонів отриманого контуру визначається за допомогою рулетки: необхідно зробити виміри кожної із сторін. Далі перевіряється перпендикулярність отриманих ліній: з допомогою вимірювальної рулетки перевіряється рівність діагоналей.

Стрічковий фундамент своїми руками

Отримана розмітка визначає зовнішні кордони стрічкового фундаменту, далі слід визначити внутрішні. Ширина траншеї стрічкового фундаменту не повинна бути менше ширини стін будівлі, що зводиться. Мінімальна ширина траншеї становить 40-60 см.

Після виконання розмітки фундаменту слід приступати до земельних робіт. У першу чергу з ділянки забирається дерен і знімається верхній шар ґрунту, на глибину близько 15-20 см. Викидати цю землю не варто, краще використовувати для добрива саду/городу.

На землі за допомогою схилу і рулетки виконуються контури траншеї для фундаменту і проводиться викопування траншеї. Стіни траншеї повинні бути строго вертикальними. Зміцнити траншею перед заливкою фундаменту можна опалубкою і тимчасовими розпірками.

При закладці фундаменту дуже важливо провести аналіз ґрунту на дільниці. Стрічковий фундамент своїми руками на піщаному, гравелистом або насипному грунті закладається на глибину 1 м, на супісковому і суглинковому – 1,25 м, на глинистому – 1,54 м, на особливо щільному – 2 м.

Ґрунт при викопування траншеї зручно виймати штиковий або совкової лопатою. При підвищеної щільності ґрунту рекомендується рихлити його киркою або мотикою, ломом. Риття траншеї слід починати з височини. Не можна перевищувати максимальну розрахункову глибину траншеї.

Стрічковий фундамент своїми руками містить так звану піщану подушку – шар піску товщиною 15-20 см, призначений для пом’якшення навантаження на нижню частину фундаменту, економії будівельних матеріалів, видалення слабких і легких ґрунтів, розташованих на підставі траншеї.

При закладці піщаної подушки важливо стежити, щоб верхній шар піску не містив нахилів і перепадів. Після заповнення траншеї піском, його необхідно ретельно утрамбувати, використовуючи для цього воду.

По краю траншеї споруджується опалубка для зведення частини фундаменту, яка знаходиться над поверхнею грунту. Опалубка найчастіше виконується з дерев’яних дощок, фанери, оскільки ці матеріали досить дешеві.

Стрічковий фундамент своїми руками.

Стрічковий фундамент своїми руками

Опалубка стрічкового фундаменту збирається на землі, процес складання являє собою збивання цвяхами або скручування шурупами конструкції з дерев’яних щитів. Капелюшка цвяхів або шурупів розташовуються з внутрішньої сторони опалубки. Можна замість дерев’яної використовувати багаторазову металеву опалубку, що дозволяє отримати ідеально гладкі стіни фундаменту.

Стрічковий фундамент своїми руками армується. Армування виробляється з допомогою арматури діаметром 12 мм, арматура розташовується всередині фундаменту, приблизно на відстані 5 см від країв. Арматура лягає в 2 ряду на дно опалубки, потім кріпляться поперечні перемички – з поморью в’язальної дроту і плоскогубців.

Перед заливкою фундаменту в ньому при необхідності виконуються комунікаційні відводи: для електрики, труб водопостачання і каналізації. Заливання фундаменту проводиться приготованим в домашніх умовах розчином вручну або ж виробляється з автомобільного міксера бетоном заводського виготовлення. Другий варіант кращий, хоча і дорожче.

Заливання бетону проводиться до рівня попередньо закріпленої волосіні, під час заливки бетон трамбується щоб уникнути появи повітряних бульбашок. По закінченню заливки поверхню бетону вирівнюється – підійде звичайний мастерок.

На повне твердіння бетону необхідно до трьох тижнів. При похмурій або дощову погоду фундамент слід накрити плівкою. Якщо ж стрічковий фундамент знаходиться під прямими сонячними променями, то необхідно періодично поливати його верхній шар.

Радимо прочитати також

Весільні свічки своїми руками про Весільні свічки своїми руками.

Стрічковий фундамент своїми руками готовий і через покладенbq на тужавіння час можна буде приступати до зведення стін. Однак, щоб уникнути непередбачуваних результатів і фатальних помилок, виготовлення стрічкового фундаменту краще все ж довірити фахівцям. Професійне зведення фундаменту, можливо, обійдеться дорожче, проте безпека і міцність отриманої конструкції буде вище.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>