Тепла підлога своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Тепла підлога своїми руками.Тепла підлога – досить популярне доповнення до опалювальної системи. Якщо раніше теплі підлоги були розкішшю, то зараз вони стали більш доступними. Цілком реально змонтувати теплу підлогу своїми руками, якщо знати технологію монтажу і дотримуватися її.

Тепла підлога своїми руками

Наш сайт вже писав про автономні системи опалення, більш докладно розповівши про одноконтурні і двоконтурні котли. Цього разу ми зупинимося на іншому варіанті системи опалення і розглянемо пристрій теплої підлоги, види теплої підлоги й монтаж теплої підлоги своїми руками (як водяної, так і електричної).

Перегляньте публікацію - Як навчитиьтся спілкуватися, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Будова і види теплої підлоги

Розрізняють електричну теплу підлогу і водяну теплу підлогу. Принцип пристрою обох видів теплої підлоги однаковий: теплу підлогу монтують на спеціальному матеріалі, ізолюючому тепло, заливають цементно-пісочним розчином, роблячи стяжку, а поверх неї укладають будь-яке підлогове покриття.

Джерелом тепла можуть бути труби з теплою водою і електричний кабель. Водяна тепла підлога досить економічна: обігрів приміщення відбувається за рахунок гарячої води, що циркулює в металопластикових трубах. Вода подається в труби за допомогою спеціального насоса з колектора. Металопластикові труби надійні і довговічні. Водяна тепла підлога дозволяє заощадити близько 60% енергії (порівняно з електричним) і дає вам можливість вибрати будь-який підлогове покриття. Проте він вимагає установки спеціального циркуляційного насоса. При установці водяної теплої підлоги в багатоквартирному будинку може порушитися циркуляція в системі опалення, це загрожує зниженням тиску води в системі водопостачання і відключенням опалення.

Тепла підлога своїми руками.

Електрична тепла підлога можна змонтувати в будь-якому приміщенні, додаткове обладнання вам не знадобиться. Вбудований регулятор температури дозволяє змінювати температуру підлоги в залежності від температури в приміщенні, це допомагає заощадити електроенергію і убезпечити себе від короткого замикання в разі перебоїв в мережі. Але електрична тепла підлога не така економічна, як водяна, у зв’язку з високою вартістю електроенергії. При дії високих температур деякі підлогові покриття можуть деформуватися. Якщо монтаж теплої підлоги був проведений з помилкою, то доведеться переробляти всю роботу.

Водяна тепла підлога своїми руками

Якщо ви вирішили самостійно зробити монтаж теплої підлоги, в першу чергу необхідно демонтувати старий підлогу і прибрати будівельне сміття (ви не уявляєте, які речі іноді можуть залишати будівельники під дошками). Вирівняйте підлогу, зробивши тонку бетонне стягування. Потім на стяжку рівним шаром укладають теплоізолятор, наприклад, пенофол, що складається з фольги та самоклейкої поліетилену. Його укладають фольгою вгору, а стики між шматками проклеюють будівельним скотчем. Підлога повинна бути ідеально рівною.

Поверх теплоізоляційного матеріалу кладуть армуючу сітку з розміром чарунки 1,5 см, а на неї укладають металопластикові труби, прикріплюючи до підлоги за допомогою хомутів і дюбелів. Водяна тепла підлога не боїться перегріву, але краще всього укладати їх на відстані 30-40 см, тоді підлога буде рівномірно прогріватися.

Труби можна укладати спіраллю, спіраллю зі зміщеним центром, змійкою (паралельно) і подвійний змійкою (меандром). Спосіб укладання залежить від багатьох факторів. Довжина однієї петлі труб не повинна перевищувати 100 м (вважаємо від входу до виходу). В середньому на 1 кв.м. приміщення потрібно 6-7 погонних метрів металопластикових труб.

Обидва кінця труби виводяться в колекторну шафу. Його можна просто повісити на стіну, а можна помістити в спеціально вирубану нішу. У колекторному шафі, крім труб, які підключають тепла підлога до системи опалення, знаходяться вентилі. Вони служать для регулювання температури і повного перекриття води. Іноді водяна тепла підлога оснащений спеціальним термодатчиком.

Після установки труб проводиться опресування системи, потім труби заливаються цементним стягуванням (бетонна система монтажу), а зверху укладається підлогове покриття. Якщо ви вирішили змонтувати тепла підлога своїми руками, варто знати, що буває також настильная система монтажу – замість бетонної стяжки труби застилаються дерев’яними дошками або пінополістиролом. Така система дорожче, але така підлога виходить більш легким, швидше вводиться в експлуатацію, а ремонтувати його дешевше.

Електрична тепла підлога своїми руками

Підготовчі роботи при монтажі електричної теплої підлоги своїми руками такі ж, як і при встановленні водяної теплої підлоги, тільки армуюча сітка кладеться більш тонка. Кабель монтують за допомогою спеціальної монтажної стрічки, закріпленої на підлозі. Крок укладання електричного кабелю становить 20-25 см. Стежте, щоб не було перегинів, розтягнень і пошкоджень кабелю. Кількість кабелю визначається виходячи з його потужності. На 1 кв.м. приміщення при гарній теплоізоляції потрібно потужність в 100-120 кВт.

У спеціальну трубку монтують термодатчик. Він заливається цементом разом з усім підлогою, але у випадку поломки його можна замінити, не руйнуючи все стяжку. Перед тим, як заливати електричну теплу підлогу стяжкою, потрібно ретельно перевірити правильність і надійність монтажу, а також справність кабелю. Товщина стяжки – 3-4 см. Заливати підлогу треба рівномірно, тому що порожнечі в стяжці призводять до перегріву кабелю.

Тепла підлога своїми руками: монтаж та експлуатація. Загальні поради

Перед тим, як монтувати теплу підлогу своїми руками, все ж порадьтеся зі спеціалістом. Він допоможе вам вибрати матеріали і спроектувати майбутню теплу підлогу.

Тепла підлога не повинен виходити за межі кімнати. Якщо ви робите теплу підлогу в декількох кімнатах, в кожному приміщенні вона монтується окремо. Тепла підлога встановлюють тільки в тих ділянках, де не будуть стояти меблі. Це робиться заради економії.

Укладати підлогове покриття можна через 4-5 днів після заливки розчину. Різні підлогові покриття витримують різну температуру, врахуйте це. Паркет практично не сумісний з теплою підлогою, покриту лаком підлогу можна нагрівати до температури не вище 21°C. Більшість видів покриття витримують максимальну температуру в 27°C.

Вводити теплу підлогу в експлуатацію потрібно тільки після повного висихання стяжки, яке триває 3-4 тижні. Сира стяжка може стати причиною короткого замикання (якщо у вас електричний тепла підлога). До того ж, передчасне включення теплої підлоги може призвести до пересихання бетону, утворення порожнеч і тріщин. Підвищувати температуру теплої підлоги потрібно поступово, в середньому на 5°C в день.

Радимо прочитати також

Ошибана: пресована флористика про Ошибана: пресована флористика.

Змонтувати теплу підлогу своїми руками цілком реально. Якщо вам це вдасться, то ви і ваші домочадці будете в теплі і затишку навіть у найлютіші зимові морози.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>