Укладання бетонної підлоги

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання бетонної підлоги.Укладання бетонної підлоги при будівництві будинку вимагає вивчення несучих здібностей основи та обліку наявності ґрунтових вод. Як правило, ці дані можна знайти на картах геологічних досліджень на ділянках, де проводиться будівництво.

Укладання бетонної підлоги своїми руками

Крім того, слід пам’ятати, що оцінку ґрунту повинні проводити профільні науково-дослідницькі інститути або спеціалізовані фірми. Після обробки отриманих даних видається так зване проектне рішення конструкції бетонної підлоги. У ньому зазвичай враховуються такі параметри, як марка і товщина бетону, схеми армування і температурних швів, рекомендований тип покриття і багато іншого.

Перегляньте публікацію - Труднощі в спілкуванні, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Також укладання бетонної підлоги припускає розрахунок можливих механічних, температурних і хімічних навантажень. Об’єкт обов’язково повинен відвідати фахівець, щоб візуально оцінити стан майданчики, врахувати рівність основи, під’їзні шляхи та інші нюанси.

Укладання бетонної підлоги.

Укладання бетонної підлоги

Як правило, укладання бетонної підлоги починається з нівелювання основи. Для цього можуть використовуватися як оптичні, так і лазерні прилади. Перед безпосередній укладанням бетону необхідно утрамбувати грунт. Робиться для того, щоб уникнути тріщин або просідання підстави.

Наступний етап підготовки поверхні – укладання піщаної подушки, товщина якої може варіюватися від 50 см до 1 метра. Цей шар також обов’язково потрібно як слід ущільнити.

Пристрій бетонної стяжки виконується так званими «картами» – прямокутниками, розмір яких залежить від площі приміщення. Як опалубки краще всього використовувати дерев’яні дошки товщиною від 2 сантиметрів. Далі необхідно встановити арматуру.

Укладання бетонної підлоги передбачає підвезення бетону на спеціальних автомобілях-бетоносмесителях. Подача матеріалу повинна відбуватися як можна ближче до місця укладання. Якщо ж пол заливається не на першому поверсі, може використовуватися бетононасос. При укладанні такої підлоги бетон необхідно розрівнювати. Для цього застосовують віброрейку. Принцип її роботи досить простий: на свіжий бетон кладеться віброрейка і тягнеться за його поверхні, під впливом вібрації бетон осідає до потрібного рівня.

Після завершення процесу укладання бетон потрібно залишити на технологічну перерву, який може тривати від 3 до 7 годин. За цей час матеріал встигає набрати достатню міцність. Бетон повинен схопитися так, щоб дорослий чоловік, вставши на нього, залишав сліди глибиною 3-4 міліметра. Саме в цей період потрібно приступити до глибокої затірці поверхні. Ця процедура виконується з використанням крайових загладжувальних машин, обладнаних вільно обертається навколо.

Далі груба затирання поверхні за допомогою машини з плаваючими лопатями. Як правило, цю процедуру повторюють два рази, щоб підлога став більш гладким. На наступному етапі переходять до обробки швів, які можуть бути трьох видів: ізоляційними, усадковими і конструктивними. Шви заповнюються поліуретановим герметиком. Такий підхід виключає попадання вологи, а також захищає шви від небажаного засмічення.

Радимо прочитати також

Орхідея не цвіте: що робити? про Орхідея не цвіте: що робити?.

Як ви змогли переконатися, укладання бетонної підлоги – дуже трудомісткий і складний процес, який краще довірити фахівцям, у яких є навички використання всього необхідного устаткування будівельного. Крім того, монтаж такої підлоги має велику кількість нюансів. Також існують технології для укладання бетону в холодну пору року.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>