Укладання кахельної плитки

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання кахельної плитки.Плитка завжди дуже добре виглядає в інтер’єрі кухні або ванни. Її можна класти на стіни і підлогц. Кімната, облицьована плиткою, виглядає дуже добре. Красиві декоративні візерунки можуть повторювати загальний дизайн приміщення. Бажано, щоб укладанням кахлі займалися професіонали. Але при бажанні її можна класти і самостійно. Yakprosto.com розповість, як відбувається укладання кахельної плитки.

Укладання кахельної плитки своїми руками

Укладання кахельної плитки вимагає певної вправності і досвіду. Але адже будь-яку справу потрібно рано чи пізно починати з нуля. Тому можна навчитися класти кахель самостійно. Кладка плитки здійснюється на підлогу і стіни. Найчастіше спочатку кладуть кахель на підлогу, і тільки потім – на стіни. Можна зробити і навпаки, але в цьому випадку доведеться залишити невеликий зазор між плиткою і підлогою з розрахунком на товщину плитки і цементного розчину. Тому спочатку поговоримо про укладання плитки на підлогу.

Перегляньте публікацію - Емоційна стійкість, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перед тим як покласти кахель, буде потрібно вирівняти підлога. Якщо Ви його вже попередньо вирівняли можете спокійно починати класти плитку. Для початку знайдіть точку відліку для укладання плитки: це дальній кут кімнати. На підлозі прикладають лінійку до однієї зі стін. До лінійки прикладають куточок, уздовж якого витягають рулетку. Слідкуйте, щоб рулетка була витягнута паралельно найближчій стіні.

Тепер можете починати класти кахель. На невелику площу поверхні підлоги спочатку наносять спеціальний розчин. Потім за допомогою шпателя його розрівнюють. Тепер можна класти плитку. Для кожного ряду обов’язково потрібне використання спеціальних хрестовин, які слід витягти через годину, після укладання плитки.

Дуже часто потрібно відрізати невеликі шматочки від плитки для обробки кутів і біля стін. Також від плитки відрізають невеликі шматочки для облицювання косяків. Намітьте кордону шматочки, який слід вирізати. За допомогою кафелерезки відріжте цей шматочок. Плоскогубцями відламують надрізаний шматочок, а край обробляють за допомогою наждаковим шкірки.

Укладання кахельної плитки.

Укладання кахельної плитки

Укладання кахельної плитки на стіні можна робити трьома способами: по діагоналі, «шов у шов», і «в перев’язку». Легше всього класти плитку «в перев’язку». Ця кладка повторює цегляну при будівництві будинків: шов краю плитки суміщають з серединою кахлів попереднього ряду. Кладка «шов у шов» утворює рівні ряди як по вертикалі, так і по горизонталі. Але в цьому випадку доведеться уважно стежити за розміром плитки. Якщо плитки трохи відрізняються за розмірами один від одного, їх слід відсортувати. Для одного рада використовують плитку одного розміру. Кладка по діагоналі дуже складна, тому її краще довірити професіоналам.

Перед тим як ставити кахельну плитку, варто пересвідчитися в суворої горизонтальності підлоги і стелі. За допомогою рівня перевірте горизонтальність. Якщо підлога і стеля не строго горизонтальні, слід встановити маякові плитки по різних сторонах стіни. Орієнтуючись на маяки, проводять укладання плитки першого ряду. Укладання плитки на стінах починається зверху вниз. Також не варто забувати, що кладуть плитку на лицьову стіну, тобто стіну, протилежну двері.

Так як же як і при укладанні плитки на підлогу, розподіліть невелика кількість клею по поверхні стіни. Користуючись хрестовинами, плитку ряд кладуть за поруч. Якщо Ви вибрали кладку «шов у шов», можете класти плитку вертикальними або горизонтальними рядами. Кладка «в перев’язку» відбувається тільки горизонтально. Щоб плитка добре і міцно тримався на стіні, слід постукати по кахля гумової киянкою. Елементи фриза кладуть таким же способом, як і сам кахель.

Коли укладання кахельної плитки закінчена, слід почекати 24 години. Тільки після закінчення цього часу можна обробляти шви. Для цієї мети використовують шовне замазку або герметик. Наносять суміш для швів за допомогою гумового шпателя. Щоб прибрати залишки замазки з плитки, використовують замочують у воді губку. Нею протирають всю поверхню швів. Але не варто дуже сильно старатися, інакше можна стерти всю замазку між кахлем.

Радимо прочитати також

Як пересадити полуницю про Як пересадити полуницю.

Як бачите, укладання кахельної плитки – досить складна справа. Але при певній вправності і тренуванні Вас обов’язково порадує результат Вашої роботи.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>