Укладання ковроліну

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання ковроліну.Ковролін – популярне покриття підлоги в квартирах і офісах. Укладання ковроліну самостійно цілком можливе. Пропонуємо вам ознайомитися з основними способами укладання ковроліну.

Укладання ковроліну своїми руками

Укладання ковроліну вимагає застосування якісних матеріалів – тоді він прослужить вам набагато довше. Для укладання ковроліну, крім самого ковроліну, вам знадобляться підкладка і грипперная рейка. За допомогою грипперной рейки ковролін закріплюється по периметру приміщення. Вона має вигляд дерев’яного бруска з шипами, розташованими під ухилом. Укладання ковроліну з використанням підкладки продовжує термін його служби, а також збільшує комфортність і м’якість покриття. В якості підкладки використовують гуму (плоску або рифлену), повсть (натуральний або синтетичний) або поліуретанову піну. Основа повинна бути пружною, оптимальна товщина – 6-10 мм.

Перегляньте публікацію - Про що говорити на першому побаченні?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Укладання ковроліну здійснюється після підготовки підлоги. Потрібно видалити залишки старого покриття, вирівняти бетонну стяжку. Можлива також укладання ковроліну на фальшполи. Укладання ковроліну повинна робитися з урахуванням напрямку ворсу покриття, також стоїть по можливості уникати стиків. Існує п’ять основних способів укладання ковроліну: безклейовий, клейовий, єднуватися, настил на скотч і стретчинг.

Укладання ковроліну безклеєвим способом підходить для маленьких приміщень, в яких можна укласти ковролін єдиним аркушем. При визначенні площі листа ковроліну не забудьте врахувати припуск – він повинен бути більше площі підлоги на 5-10 см з кожного боку. Лист ковроліну укладається на підлогу, його краї повинні виступати над плінтусом. Його розрівнюють спеціальним роликом від середини до країв. Потім кути покриття вирізаються у вигляді букви V і обрізаються по периметру стін. Закріплюють ковролін за допомогою металевої рейки у дверного прорізу.

Укладання ковроліну клейовим способом використовується для більш сильної фіксації. Рулон ковроліну потрібно розгорнути і обрізати до потрібного розміру і покласти на підлогу. Потім лист згинається в центрі, а вільний космос підлоги покривається клеєм (найчастіше – ПВА) за допомогою шпателя. Намагайтеся не використовувати занадто багато клею – він може проступити через ковролін і зіпсувати його. Дайте клею просохнути протягом кількох хвилин, а потім приклейте на нього отогнутую частина ковролинового листа і розгладьте її за допомогою ролика. Друга половина аркуша покриття клеїться точно так само. У маленькому приміщенні припустимо проклеювати тільки краю і стики ковроліну.

Укладання ковроліну.

Укладання ковроліну

Укладання ковроліну шляхом одночасного з’єднання матеріал раскраивается і розкладається так само, як і при безклейовий і клейовий укладання ковроліну. Однак листи покриття кладуться внахлест приблизно на 3-5 см. Нанесіть клей на 2/3 товщини полотна та приклейте його. Зробіть те ж з другим шматком. Потім підніміть ковролін, покрийте пол клеєм, одночасно розріжте обидві сторони матеріалу за допомогою лінійки, опустіть їх і розгладьте. Така укладання ковроліну підходить для великих приміщень.

Укладання ковроліну способом настилу на скотч – дешевий, простий, але недовговічний спосіб. Він особливо поширений в Європі і дозволяє змінювати покриття по своєму бажанню. Укладання ковроліну на скотч тримається близько трьох років, потім покриття доведеться переклеювати. Щоб укласти ковролін цим способів, вам знадобляться тільки скотч і стрічка для склеювання килимів. Така технологія схожа з клейовим способом, але замість клею – двосторонній скотч.

Дуже популярна укладання ковроліну способом стретчингу. Справа в тому, що ковролін, як і практично будь-яке інше килимове покриття, еластичний. При укладанні ковроліну цим способом матеріал натягають за допомогою спеціальних інструментів на вузькі рейки з двома рядами цвяхів, закріплені по периметру стін. Щоб врахувати їх можливу кривизну, не можна забувати про припуски. Потім надлишки ковроліну обрізаються. Однак укладання ковроліну способом стретчингу робиться в основному професіоналами – самостійно освоїти цей спосіб не так то просто.

Укладання ковроліну вимагає дотримання температурного режиму. Температура і вологість ковроліну повинна збігатися з температурою і вологістю приміщення, в якому будуть укладати покриття. Оптимальна температура в приміщенні – 18-25°С, вологість – 10-65%. Після укладання ковроліну клейовим способом відразу не ставте на нього меблі: усадка клею і стикувальній стрічки відбувається протягом 24 годин.

Радимо прочитати також

Вирощування пекінської капусти про Вирощування пекінської капусти.

Якісне укладання ковроліну з дотриманням всіх правил і технологій будівельних робіт, а також з використанням високоякісного покриття і допоміжних матеріалів значно подовжує термін служби ковроліну. Якщо ж килимові покриття не для вас – можемо порадити вам укласти ламінат або паркет.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>