Укладання м’якої покрівлі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання м'якої покрівлі.Сьогодні існує досить багато варіантів побудови даху, одним з них є м’яка покрівля. Вона має високі звуко і теплоізоляційні показниками, а також володіє хорошими антикорозійними і антигрибковими властивостями. Укладання м’якої покрівлі зажадає від вас наявності певних інструментів, а також знань.

Укладання м’якої покрівлі своїми руками

Такий вид покрівлі застосовується для дахів приватних будинків, котеджів, а також для великих багатоквартирних будинків. М’яка покрівля являє собою модифікований оброблений бітумом стеклолист. Як правило, на його лицьову (верхню сторону наносять спеціальні мінеральні гранули для підвищення стійкості до впливу повітря. Що ж стосується нижньої сторони, то на її поверхні знаходиться так званий клейовий шар, який необхідний для герметичного кріплення матеріалу.

Перегляньте публікацію - Емоційний стрес, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Окремо варто відзначити, що м’яка покрівля не тільки грає декоративну роль, але і прекрасно виконує гідроізоляційну функцію, завдяки чому популярність використання даного типу покрівлі активно зростає. Всього існує три категорії м’якої покрівлі: гнучка черепиця бітумна, а також мембранна і рулонна покрівля.

Бітумна гнучка черепиця

Такий матеріал ще називають покрівельної плиткою, шинглсом, штучної м’якої покрівлі або гонтом. Бітумна черепиця є самим популярним матеріалом, який являє собою своєрідний аналог керамічної черепиці.

Бітумна м’яка черепиця – це плоскі листи, у яких на одному з країв вирізані фігурні візерунки. В основі цього матеріалу лежить нетканий пресований склохолст. Така покрівля здатна витримувати великі навантаження за рахунок того, що вона погано піддається деформації. Бітумна черепиця зазвичай має розмір 1х0,33 метри і може мати різну форму: шестикутну, овальну або трикутну. Укладання м’якої покрівлі такого типу може виконуватися на дахах з вежами або куполами.

Укладання м'якої покрівлі.

Укладання м’якої покрівлі

Перед монтажем необхідно переконатися, що поверхня чиста і досить рівна. Також ухил даху для застосування такого матеріалу не повинен перевищувати 12 градусів. Перед укладанням встановлюється так звана решетування. Монтаж першого ряду черепиці необхідно починати від карниза. Якщо на черепиці немає клейової основи, то для її укладання матеріал буде потрібно нагріти до початку плавлення. Всі наступні ряди встановлюються таким чином, щоб шви наступних чітко стикувалися з попередніми. Рекомендована температура, при якій слід проводити монтаж, – 6 градусів по шкалі Цельсія.

Рулонна покрівля

Такий варіант зазвичай використовується для створення дахів в залізобетонних або цегельних сільськогосподарських будівлях. Даний вид покрівлі виготовляється на синтетичній або скловолокнистою основі, що сприяє прекрасної гідроізоляції. Недолік у цього матеріалу тільки один – паропроникність. Також укладання м’якої покрівлі рулонного типу вимагатиме використання спеціальної пальника. Ще буде необхідно стежити за тим, щоб матеріал не горів під її впливом, а плавився, в іншому випадку укладання буде неякісної.

Покриття, як правило, настилають на підготовлені дерев’яні перекриття і бетонну основу. Щоб правильно підготувати основу, її необхідно заґрунтувати мастикою. Для примірки полотно розгортають і витримують добу перед початком монтажу. За допомогою будівельного фена або пальники підстава і нижній шар покрівельного матеріалу розігрівають і щільно притискають один до одного. Самі ж полотна треба накладати внахлест. Укладання м’якої покрівлі в такому випадку допустиме лише на дахах, ухил яких не перевищує 25 градусів.

Мембранна покрівля

Мембранна покрівля може використовуватися абсолютно на всіх дахах, незалежно від кута їх ухилу. Безпосередньо монтаж може здійснюватися механічним, клейовим або баластною способом. Останній використовується для рівної основи: листи викладаються по периметру, а зверху насипають щебені або гравій. Для дахів з великим кутом нахилу найчастіше використовують механічний тип монтажу, який передбачає використання спеціальних кріпильних матеріалів. Що ж стосується клейового способу, то його використовують у тих випадках, якщо дах має складну форму: на полотно і основу наноситься клей, а потім їх герметично з’єднують.

Радимо прочитати також

Підготовка до посадки картоплі про Підготовка до посадки картоплі.

Наостанок варто відзначити, що якщо у вас немає впевненості в тому, що ви зможете зробити укладання м’якої покрівлі самостійно, рекомендуємо звернутися до кваліфікованих покрівельникам, у яких є достатній досвід в подібному монтажі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>