Укладання паркету

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Паркет.Паркет – одне з найбільш популярних підлогових покриттів. Здавна паркет цінувався дуже високо, а дозволити собі паркетну підлогу могли лише дуже заможні люди. Тому і в даний час цей паркет – символ затишку і благополуччя в будинку.

Укладання паркету своїми руками

Паркетом прийнято називати стругані деревні планки невеликих розмірів, призначені для напольного покриття. Для паркету використовуються різні породи дерева, як традиційні (дуб, ясен, граб, клен, бук, груша, яблуня), так і екзотичні (палісандр, амарант, самшит, туя, кипарис, ебенове, сандалове, залізне дерево). Колір і малюнок паркету слід підбирати відповідно до загального інтер’єром приміщення.

Перегляньте публікацію - Як відповісти на образу, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Види паркету

Розрізняють штучний, складальний (мозаїка), щитовий а також масивний паркет (масивні паркетні дошки). Для художнього паркету штучний паркет – він дозволяє викладати на підлозі справжні дерев’яні картини. Паркетна дошка відрізняється від штучного паркету великим розміром планок і часто використовується для укладання підлоги в житлових приміщеннях.

Щитовий паркет являє собою двошарову конструкцію, що складається з товстого підстави (щита) і наклеєних на нього плашок з цінних порід дерева. Сам щит, як правило, виконується із соснового бруса.

Щитовий паркет найчастіше виконаний у вигляді квадрата зі стороною 400-600 мм. Лицьова поверхня щитового паркету може бути викладена у вигляді візерунка різної складності: від стандартної «ялинки» до складних геометричних фігур.

Мозаїчний (набірний) паркет використовується для спрощення процедури художньої укладання паркету. Мозаїчний паркет – це виготовлені в заводських умовах окремі модулі, які являють собою вже готові елементи візерунка (розетки, бордюри). Модулі мозаїчного паркету можуть вбудовуватися в штучний паркет, так і використовуватися самостійно – для набору художнього паркету.

Крім натурального паркету широке поширення одержав також штучний паркет. Ламінат (ламінований паркет) має схожість з паркетною дошкою. Він також являє собою багатошарову конструкцію: основа з пресованої деревини, нижній вологостійкий шар і верхній декоративний шар, що імітує малюнок цінних порід дерева. Покривається ламінат захисної смолою.

Укладання паркету

Перед укладанням паркет повинен пройти «акліматизацію», в приміщенні, в якому буде настелений паркетну підлогу. Для цього елементи паркету невеликими стопками слід розкласти в приміщенні і залишити на 3-5 діб. Температура в приміщенні повинна бути не менше 18 і більше 23 градусів, відносна вологість повітря – 45-60%.

Укладання паркету може бути виконане клейовим і безклеєвим способом. При клейовому способі плашки паркету повністю приклеюються до основи за допомогою спеціальної мастики. При бесклеевом спосіб укладання паркету використовується з’єднання «шип-паз». Такий спосіб не вимагає закріплення паркетних плашок на підставі, тому називається подібна укладання «плаваючою».

Укладання паркету

Укладання паркету своїми руками

При укладанні паркету до основи висуваються жорсткі вимоги. Основа повинна бути ідеально рівною і сухою (вологість не більше 7%). Для укладання штучного паркету на бетонне стягування укладається шар гідроізоляційного матеріалу, потім за допомогою мастики до основи приклеюється вологостійка фанера і додатково фіксується саморізами. На цю основу холодної мастикою приклеюється штучний паркет.

Паркетну дошку фіксують на спеціальних рейках – лагах. Лаги закріплюють на невеликій відстані один від одного для забезпечення жорсткості майбутньої конструкції. Паркетні дошки кріпляться до лагів за допомогою цвяхів (довжина 60-70 мм), які необхідно забивати під кутом, в основу нижній щілини паза. Капелюшка цвяхів «утапливаются» у товщу деревини – для цього використовується добойник.

При укладанні паркету необхідно залишити технологічний зазор в 10-12 мм по всьому периметру. По закінченню укладання паркет по периметру підстави герметизується спеціальним герметиком.

Приступати до фінішної обробки паркету можна лише після повного висихання мастики (при клейовому способі). Фінішна обробка складається з декількох етапів: циклювання, шліфування і нанесення лаку. Лак наноситься в 5-7 шарів за допомогою валиків, шпателів або фарбопульта.

Після закінчення всіх робіт по периметру паркетної підлоги монтується плінтус.

Експлуатація паркету

Паркет вимагає до себе дбайливого ставлення і ретельного догляду. Після закінчення всіх паркетних робіт повинно пройти не менше 14 днів – стільки часу потрібно на остаточне затвердіння лаку. Протягом цього часу вкрай небажано встановлювати в приміщенні меблі і накривати паркет ніж-небудь.

Ходити по паркетній підлозі можна не раніше, ніж через добу після закінчення всіх робіт. Найкраще ходити в шкарпетках або спеціальних «паркетних» капцях. Надалі потрібно виключити ходіння по паркетної підлоги на «шпильках», підборах. Не можна ходити по паркету в брудній вуличної взуття, тому перед входом в приміщення бажано встановити спеціальний килимок для чищення взуття.

Для того, щоб паркет служив максимально довго, в приміщенні необхідно постійно дотримуватися оптимальну температуру (18%26degС – 23%26degС) і вологість (45-60%).

Радимо прочитати також

Вирощування лаванди в домашніх умовах про Вирощування лаванди в домашніх умовах.

На паркет не повинна потрапляти вода. Під ніжки меблів, що стоїть на паркеті, необхідно підкласти захисні накладки з натуральних матеріалів. Для очищення паркету від забруднень слід використовувати добре віджату вологу ганчірку, після чого витерти паркет насухо. Для видалення сильних забруднень необхідно користуватися спеціальними миючими засобами для паркету, pH яких дорівнює 6-8.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>