Укладання плитки на стіну

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання плитки на стіну.Укладання плитки на стіну є процесом, який вимагає максимальної обережності і уваги. В іншому випадку плитка може лягти криво, і вся виконана робота піде нанівець.

Укладання плитки на стіну своїми руками

Для укладання знадобиться спеціальний клей, відро, зубчастий шпатель, лінійка-рівень, болгарка, гумовий шпатель і олівець. Також необхідно підготувати стінку перед укладанням: вирівняти її і очистити від пилу. Існує три основних типу укладання: «в перев’язку», «шов у шов» і по діагоналі. У першому випадку необхідно кожний вищий ряд зміщати на половину плитки по горизонталі, щоб середина кожної деталі перебувала точно над швом. Спосіб «шов у шов» є самим простим: плитка викладається одна за одною по вертикалі і по горизонталі. Що ж стосується укладання плитки по діагоналі, то це найбільш трудомісткий і складний спосіб, який передбачає велику кількість різання. Однак плитка буде виглядати дуже оригінально.

Перегляньте публікацію - Емоційне спілкування, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Після вирівнювання стіни потрібно прикріпити до неї так звані напрямні, які представляють собою рівні дерев’яні рейки. Фіксуються вони на тому місці, де ви збираєтеся покласти перший ряд кахельної плитки. Якщо ви збираєтеся класти плитку не на одну стіну, а по всьому периметру приміщення, слід все планки прикріпити на одному рівні на всіх стінах. Найголовніше – вирівняйте усі напрямні за рівнем, інакше плитка покластися криво.

Якщо ви вирішили класти плитку від самого пола, також слід переконатися в його рівності, а в разі необхідності покласти на підлогу тонку планку, яку необхідно вирівняти по рівню.

Укладання плитки на стіну, як правило, починається з кута. Спочатку необхідно уважно оглянути всі перешкоди, які доведеться обходити в процесі кладки: розетки, вимикачі, отвори для водопровідних труб. Процес укладання необхідно ретельно спланувати, щоб плитку доводилося різати як можна менше.

Далі потрібно розвести клей. Брати велика кількість не варто, так як він досить швидко застигає. Тепер до кута приміщення кріпимо спеціальний куточок, який робить стики більш естетичними, а також приховує відколи самої плитки.

Укладання плитки на стіну.

Укладання плитки на стіну

Клей наноситься на плитку спеціальним зубчастим шпателем, проте можна наносити його на стіну. Істотної різниці немає, все залежить від того, кому як зручно. Потім беремо наступний плитку і таким чином поступово викладаємо перший горизонтальний ряд. При цьому не треба забувати вставляти між плитками спеціальні пластмасові хрестики, щоб відстань між ними було однаковим. Також потрібно стежити, щоб між плитками не було перепадів.

Поступово ряд плитки дійде до кута, і виникне необхідність різати кахлеве виріб. Можна скористатися звичайним склорізом: провести кілька разів їм за зазначеної лінії, потім покласти плитку на край столу і вдарити долонею по стороні, яка знаходиться в повітрі. Такий спосіб досить складний, так як кахель ламається дуже важко. Найбільш зручним варіантом є використання спеціального плиткореза, який можна знайти в продажу в будь-якому магазині будівельних інструментів. Принцип його роботи дуже простий: треба покласти в плиткоріз плитку і провести з нею кілька разів спеціальним важелем, а потім натиснути на плитку планкою. Далі краю плитки необхідно обробити болгаркою зі спеціальним колом для кахлю.

Після укладання всіх рядів плитки необхідно дістати хрестики і обробити шви спеціальної затіркою з допомогою гумового шпателя. Колір затірки зазвичай підбирається під колір кахлів.

Радимо прочитати також

Плетіння з шкіри про Плетіння з шкіри.

Як ви змогли переконатися, укладання плитки на стіну є досить трудомістким процесом, тому якщо ви не впевнені, що зможете правильно виконати всі описані вище дії, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>