Укладання плитки своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Укладання плитки своїми руками.Замовити послуги майстра з укладання керамічної плитки – досить дороге задоволення, яке можуть собі дозволити не всі. Тому трохи зусиль і терпіння і з допомогою наших рекомендацій Ви зможете покласти плитку у себе вдома не гірше самого неперевершеного майстра.

Укладання плитки своїми руками

Керамічну плитку можна укладати на бетонну, цегляну поверхню, на гіпсову основу. Найперше і найголовніше правило – поверхню під плитку повинна бути рівною! Тому якщо стіни вже оштукатурені й рівні, то можна поверхня тільки заґрунтувати, а якщо на стінах залишилася стара плитка, то її потрібно обов’язково видалити і вирівняти поверхню стіни. Дрібні нерівності стіни можна усунути за рахунок більшої або меншої кількості плиткового клею.

Перегляньте публікацію - Що робити, якщо немає друзів, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перш ніж приступити до укладання плитки, необхідно зробити на стіні розмітку. За допомогою схилу і горизонтального рівня креслять прямі вертикальні і горизонтальні лінії, які будуть служити орієнтиром при укладанні. Професіонали рекомендують перед початком укладання прикласти до стіни один ряд плитки, щоб вибрати найкращий варіант укладання, так як часто в кінці ряду плитку необхідно обрізати. Якщо від останньої в ряді плитки потрібно залишити дуже вузьку смужку, то, можливо, краще обрізати першу, щоб краю ряду виглядали більш рівномірно.

Клей для плитки рекомендується готувати незадовго до використання. Так як плитковий клей швидко схоплюється, не рекомендується обробляти відразу поверхню стіни площею більше 1 квадратного метра. Клей наноситься на поверхню за допомогою зубчатого шпателя.

Першу плитку укладають по раніше намічених лініях, другу – на відстані 2-3 мм від першої. Для регулювання відстані швів рекомендується використовувати спеціальні пластмасові хрестики, вдавлюючи їх так, щоб вони покривалися клеєм. Завдяки таким хрестиками шви виходять рівні.

Не забувайте, що клей повинен рівномірно розподілитися під плиткою, тому для кращої посадки плитку можна злегка посувати. Надлишки клею, проступили на плитку, краще видаляти до того, як клей схопитися. Для цього добре мати під рукою відро з водою і губку. Вологою, добре віджатою, губкою з плитки обережно, щоб не змістити її, перуть клей.

Закінчивши невелику ділянку кладки, обов’язково слід перевірити правильність вертикальних і горизонтальних ліній за допомогою схилу і рівня. Тоді, у разі виявлення неправильно покладених плиток, їх розташування підправити легше.

Як вже говорилося, для укладання плитки по краях стін потрібні екземпляри меншого розміру, ніж всі інші. Для цього плитку ріжуть. На плитці намічаються лінії розрізу і ріжуть її за допомогою спеціального інструменту – кафелереза. Лезо такого інструменту має алмазне напилення і допомагає отримати рівний зріз плитки.

Коли вся необхідна поверхня заповнена плиткою, потрібно приступити до затірці швів. Затірка – це спеціальна суміш, якою покривають шви між плитками, що володіє декоративними і водовідштовхувальними властивостями. При нанесенні затірки використовують вузький штатель, який тримають під кутом приблизно 45%26degС до поверхні плитки. Зайву затірку, яка залишилася на поверхні плитки потрібно змити. Для цього вологою губкою потрібно витирати поверхню плитки. Щоб випадково не видалити затірку зі швів, губку тримають під кутом до поверхні.

Коли плитка та затирання повністю висохли, облицьовану поверхню потрібно вимити мильним розчином.

Радимо прочитати також

Як зробити перголу про Як зробити перголу.

Ну, от і все! Знадобилося зовсім трохи зусиль і терпіння і керамічна плитка у Вашій ванній кімнаті, кухні або передпокою укладена, а сімейний бюджет врятований!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>