Установка вікон своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Установка вікон своїми руками.Якщо ви завжди мріяли встановити новенькі вікна, але вас бентежила висока ціна їх встановлення, то ви зможете заощадити, встановивши вікна самостійно. Це зовсім не складно! Про те, як виконується установка вікон своїми руками, повідає Yakprosto.com.

Установка вікон своїми руками

Сучасні ПВХ і металопластикові вікна практично витіснили звичні дерев’яні, хоча і ті, і інші мають свої переваги. Установка вікон своїми руками розглядається на прикладі вікон ПВХ.

Перегляньте публікацію - Види психологічної допомоги, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Установка вікон своїми руками починається з проведення вимірів. Від того, наскільки правильно і точно виконана ця операція, залежить дуже багато. З-за неправильно розрахованих розмірів вікна виготовлені можуть виявитися «не за розміром» існуючого віконного отвору, а виправити цей прорахунок досить складно, а в окремих випадках – взагалі неможливо.

Отже, проведення вимірів здійснюється наступним чином. Ширина віконного прорізу вимірюється уздовж підвіконня, від одного бічного укосу до другого. Висота отвору вимірюється від верхнього укосу до підвіконня, строго по вертикалі. Довжина підвіконня вимірюється від одного краю підвіконня до другого, від віконної рами до краю підвіконня уздовж бічного укосу вимірюється глибина підвіконня.

Далі вимірюється ширина укосів – відстань від рами до початку стіни. Із зовнішньої сторони віконного прорізу (тобто з боку вулиці) вимірюється глибина водовідливу (козирка) – від рами вікна до краю відливу, уздовж зовнішнього бічного укосу.

Після проведення замірів віконного прорізу можна підрахувати, якими будуть розміри виготовленого вікна. По ширині отримане вікно повинно бути менше прорізу на 3 см – по 1,5 см з кожного бічної сторони залишається на монтажні шви. По висоті вікно прорізу на 4,5 – 5,5 см: 1,5 см від верхнього краю отвору на монтажний шов і 3-4 см від нижнього краю отвору на підвіконня.

Установка вікон своїми руками.

Установка вікон

Замовивши і отримавши вікна згідно з отриманими розмірами, слід підготувати місце для установки. Оптимальний варіант – установка вікон своїми руками в ремонтованій приміщенні, коли в ньому немає меблів і ніхто не живе. Якщо ж меблі з приміщення забрати не можна, то потрібно обов’язково захистити її від пилу і бруду поліетиленовою плівкою, газетою і т. д. Підлогу краще всього укрити листами фанери або оргалита – для запобігання ушкоджень у випадку ударів важких предметів.

Підготувавши «робоче місце», можна приступати до демонтажу старого вікна. Стулки вікон знімаються з петель, з отвору виламуються стара віконна рама, демонтуються підвіконня і водовідлив. Проріз слід звільнити від будівельного сміття. Слід пам’ятати, що не можна сильно змінювати розміри віконного прорізу, інакше виготовлене вікно може не пройти».

Перед установкою нові вікна звільняються від склопакетів, навісних стулок – залишаються тільки рами. Рекомендується при удаленнии з рами склопакетів позначати всі знімаються штапики, щоб потім повернути кожен з них строго на своє місце.

Звільнена віконна рама встановлюється у віконний проріз, строго по горизонтальних і вертикальних ліній. Горизонтальність установки ретельно перевіряється за рівнем, вертикальність – по схилу. Рама фіксується в потрібному положенні за допомогою клинів колодок.

Подальша установка вікон своїми руками виконується так. Віконна рама кріпиться до отвору на анкерні болти або монтажні пластини, причому «теплі» алюмінієві вікна бажано встановлювати саме на пластини. Кріплення не повинен бути дуже тугим, щоб вікна не взяли згодом «подібний до діжечки» вигляд.

Після того, як рама закріплена, повертаються на місце склопакети і стулки, виконується запінювання – заповнення простору між рамою і отвором спеціальної монтажною піною. Краще всього проводити цю операцію за допомогою будівельного пістолета – він дозволяє більш точно наносити піну. На повне висихання піни необхідно до 24 годин, після чого шви ізолюються.

Далі з зовнішньої сторони встановлюється водовідлив, а коли піна повністю висохла проводиться установка підвіконня, оздоблення укосів. Підвіконня кріпиться до вікна, проріз під ним зазвичай просто заповнюється піною. Укоси «зашиваються» аркушами, пластику – залежно від особистих уподобань.

Фінішний етап робіт – перевірка роботи фурнітури, видалення з вікон захисних плівок. Після цього можна прибрати будівельне сміття і насолоджуватися новими вікнами.

Радимо прочитати також

Як правильно поливати помідори про Як правильно поливати помідори.

Установка вікон своїми руками – це не такий вже складний процес, але якщо ви не впевнені у своїх силах або не володієте належним кількістю вільного часу, то краще замовити установку бригаді кваліфікованих монтажників, які виконають всі роботи швидко та акуратно.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>