Усунення неполадок в електропроводці своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Усунення неполадок в електропроводці своїми руками.У побуті найбільш часто доводиться стикатися з заміною перегорілих лампочок, заміною розеток і вимикачів, розбиратися, чому раптом перестав працювати пилосос, чайник, мікрохвильова піч. Щоб усунути цю проблему, потрібно спочатку з’ясувати причину, яка її викликала. Тому ремонт електропроводки та електричних побутових приладів завжди починається з діагностики.

Усунення неполадок в електропроводці своїми руками

Поломка побутового електроприладу може бути викликана коротким замиканням, пошкодженням дроти, пошкодженням розетки або вимикача, несправністю в самому приладі. Про короткому замиканні сигналізує спеціальний пристрій захисного відключення. Якщо відбувається замикання, подача електричного струму припиняється.

Перегляньте публікацію - Як веде себе закоханий чоловік, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

На електричних лічильників старого зразка, в яких використовуються керамічні пробки, такого пристрою захисного відключення немає. Пробки починають іскрити і в цьому випадку самостійні дії дуже небезпечні. Потрібно терміново викликати електрика, щоб він відключив електрику в загальній щитовий будівлі і усунув несправність.

Та все ж деякі несправності при короткому замиканні в проводці можна усунути самостійно. Рубильник повинен бути вимкнено! Виявити вогнище замикання можна за перегріву проводів у певному місці, іскріння, горіння. Самостійно можна легко усунути неполадку, якщо два дроти випадково з’єдналися. Досить лише роз’єднати ці дроти та ізолювати їх один від одного.

Нагрівання і іскріння розетки теж вкаже на несправність. У разі, коли видимих ознак несправності немає, знадобиться індикаторна викрутка. Якщо лампочка горить, значить, проводка в порядку, поломку слід шукати в побутовому приладі. А якщо лампочка не горить – кабель де-то пошкоджений.

При користуванні індикаторної викруткою завжди дотримуйтесь граничної обережності! Ненавмисно торкнувшись робочою поверхнею викрутки відразу до двох проводів, Ви спровокуєте коротке замикання.

Самостійно виявити і усунути обрив у відкритій електропроводці в деяких випадках можна самостійно. Для цього потрібно з’єднати пошкоджені дроти, забезпечивши при цьому надійний контакт. Після цього місце з’єднання потрібно ретельно заізолювати.

З’єднати дроту можна або за допомогою клем, або за допомогою споювання. Перед з’єднанням кінці проводів слід обов’язково гарненько зачистити від ізоляції, застосувавши для цього ніж або бокоріз. Клеми бувають гвинтові, у них з обох боків вставляються дроти, які потім затискаються гвинтами. Обов’язкова умова з’єднання за допомогою такого пристрою: дроти не повинні торкатися один з одним. А бувають пружинні клеми, які кріплять проведення пружними затискачами.

Припаяти дроти один до одного в домашніх умовах можна не завжди. Це спосіб підходить тільки для мідних проводів у тих випадках, коли з’єднання клемами неможливо, наприклад, за недостатньої довжини відкритого ділянки дроти. Припой дроти трьома способами: з’єднуючи встик, внахлест і шляхом скручування.

Поламані розетки, вилки й вимикачі краще не намагатися ремонтувати самостійно. Доцільніше замінити їх новими.

Радимо прочитати також

Рослини для гербарію про Рослини для гербарію.

Пам’ятайте, що перед будь-якими роботами з електрикою, потрібно обов’язково вимикати електричний струм на розподільному щитку! Зазвичай на щитку є кілька кнопок, які відповідають за подачу електроенергії в ту або іншу частину приміщення. Знаючи, яка кнопка відповідає за певну кімнату або кілька кімнат, можна відключати струм тільки в необхідному приміщенні. Якщо на щитку немає відповідних покажчиків, то промаркувати вимикачі можна самостійно.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>