Утеплення дерев’яної підлоги

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Утеплення дерев'яної підлоги.Дерев’яні підлоги – не така вже й рідкість. Якщо така підлога стара або неякісна, взимку через неї йде тепло з приміщення, знизу починають дути протяги. У такому випадку необхідно утеплення дерев’яної підлоги.

Утеплення дерев’яної підлоги

Зазвичай дерев’яну підлогу можна зустріти в старих або малоповерхових будинках, в приватних будинках і на дачах. Така підлога являє собою лаги, на яких розташований настил з дощок. Якщо дерев’яна підлога не утеплена належним чином, з часом під дошками збирається вологе повітря і конденсат. Лаги починають гнити, і стать починає випускати з приміщення тепло.

Перегляньте публікацію - Жінка робить пропозицію, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Утеплення дерев’яної підлоги – завдання не занадто складна (принаймні, утеплити дерев’яна підлога легше, ніж бетонний). По суті, утеплення полягає у створенні шару, який не випускав би тепле повітря на вулицю. Тому під настилающим шаром потрібно розмістити шар утеплювача і шар пароізоляції.

Утеплення дерев'яної підлоги.

Утеплення дерев’яної підлоги

Який утеплювач краще вибрати? У різних видів утеплювачів для підлоги є свої переваги і недоліки. Зазвичай використовують мінеральну вату, скловолокно або пінопласт / пінополістирол. Пінопласт (пiнополiстирол) хороший, якщо вам потрібно звести товщину шару утеплювача до мінімуму. Але він горючий і може бути пошкоджені гризунами.

Скловолокно і мінеральна вата менш горючі, але при цьому сильніше вбирають вологу, причому скловолокно більш гігроскопічність, ніж мінеральна вата. Тому для них дуже важлива відповідна гідро – пароізоляція. Але утеплення пінопластом і пінополістиролом без гідро – і пароізоляції теж не обійтися, хоч вони і менше вбирають вологу.

Навіщо потрібна пароізоляція? Справа в тому, що волога, яка потрапляє в утеплювач, буде знижувати його теплоізоляційну здатність. Крім того, дерев’яна підлога з пароизоляционным шаром прослужить вам довше. Як пароізоляційного шару можна використовувати звичайний поліетилен, але краще віддати перевагу спеціалізованим матеріалами. Такі матеріали не тільки затримують вологу, але і зменшують тепловіддачу підлоги, відображаючи теплове випромінювання.

Утеплення дерев’яної підлоги в будинку

Зазвичай дерев’яні підлоги у дачних будинках являють собою лаги, застелені дошками, в кращому разі дошки накриті ДВП. Зрозуміло, що в такому разі заливання підлоги залишає бажати кращого, і його потрібно утеплити. Для утеплення вам знадобляться утеплювач, пароизолятор, дерев’яний брусок для кріплення пароізоляційного шару і дошка як мінімум 20 мм товщиною.

Спочатку потрібно видалити настил та знизу (з зовнішньої сторони приміщення) і прикріпити по всій довжині приміщення допоміжну дошку. На цю дошку потрібно викласти утеплювач. У цьому випадку кращий варіант утеплювача – пінопласт або пінополістирол: ці утеплювачі найменш гігроскопічні, що особливо важливо в умовах підвищеної вологості. Стики потрібно обробити монтажною піною, щоб не було зазорів.

Поверх утеплювача розгортає шар пароизолятора. До лагів він кріпиться за допомогою дерев’яного бруска з перетином 30х30 або 20х30. Стики пароизолятора проклеюються металізованим скотчем, щоб поліпшити пароізоляцію. Після цього можна настилати основний підлогу.

Утеплення дерев’яної підлоги в квартирі

У квартирі дерев’яна підлога утеплити простіше, але вам все одно доведеться знімати настилаючу шар. Дерев’яна підлога в квартирі зазвичай влаштований таким чином: на бетонне перекриття встановлені лаги, на них прикріплені дошки, що утворюють настилаючу шар.

Для початку вам потрібно зняти настил. Після цього укладіть утеплювач між лагами. Якщо між лагами і утеплювачем є стики, потрібно їх закрити. Якщо в якості утеплювача ви використовуєте мінеральну вату, можна стики не обробляти. Потім потрібно укласти пароізоляційний шар точно так само, як і при утепленні дерев’яної підлоги в будинку. А в кінці встановлюється на місце.

Радимо прочитати також

Рецепти мила ручної роботи про Рецепти мила ручної роботи.

Утеплення дерев’яної підлоги – важлива складова комфорту і затишку у вашому будинку, тому в жодному разі не потрібно ним нехтувати.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>