Віконні решітки

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Віконні решітки.Віконні решітки у наш час дуже популярні серед мешканців перших поверхів багатоповерхових будинків, котеджів. Металеві віконні решітки дозволяють відчувати себе в безпеці і спати спокійно.

Основні види віконних решіток

Металеві ґрати на вікна служать для захисту приміщення від злому грабіжниками або іншими зловмисниками. Віконні грати, як правило, встановлюють жителі перших поверхів, оскільки вікна знаходяться досить низько від поверхні землі і є одним з найбільш уразливих місць житла.

Перегляньте публікацію - Як закохати в себе чоловіка, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Металеві віконні решітки бувають декількох видів. Стаціонарні віконні решітки вважаються найнадійнішими – вони монтуються безпосередньо у віконний проріз і зняти їх без тривалої і дуже гучної процедури різання металу неможливо.

стаціонарні віконні решітки не можуть бути встановлені на всі вікна у приміщенні. Адже в разі пожежі у власників житла повинна бути можливість залишити приміщення через вікно. Для цього хоча б одне вікно в приміщенні оснащується не стаціонарної, а знімною, розсувний або розстібної віконної ґратами.

Знімна віконна решітка зовні схожа на стаціонарну, проте кріпиться до стіни на завинчивающихся болтах. При необхідності болти можна розкрутити, але на це потрібен час, якого у разі пожежі може просто не бути.

Розстібні віконні решітки складаються з однієї або двох ставнею та врізного або навісного замка. Такі віконні решітки міцні і надійні, а ключ від замка знаходиться в затишному місці (недоступному зовні) у господарів приміщення. У разі небезпеки господарі можуть швидко відкрити замок віконних грат.

Розсувні віконні решітки вкрай рідко використовуються для захисту вікон в житлових приміщеннях. Такі віконні решітки необхідно встановлювати з внутрішньої сторони вікон, до того ж, більшість розсувних віконних грат відкривають віконний проріз лише на 80%.

За правилами пожежної безпеки в приміщеннях з одного вхідними дверима хоча до одного з вікон у приміщенні має бути забезпечений вільний доступ на випадок пожежі. Фахівці рекомендують при оснащенні вікон віконними ґратами, хоча б одну грати зробити розстібної.

Віконні решітки можуть мати різне призначення. Так, умовно всі віконні решітки можна розділити на декоративні, декоративно-охоронні та охоронні.

Віконні решітки.

Віконні решітки

Декоративні віконні решітки повністю відповідають своїй назві. Їх завдання – лише формально заблокувати доступ до вікон, оскільки їх фактична зламостійкість дуже мала. Такі віконні решітки виготовляються з рубаною смуги 1-4 мм товщиною. Між прутами відстань досить велика.

Охоронно-декоративні віконні решітки більш стійкі до злому, але все ж таки недостатньо надійно захищають приміщення від злому. Виготовляють такі решітки з комбінованого металопрокату середнього перетину 10 мм. При монтажі закриваються зовнішніми наличниками. На жаль, безшумно зламати ґрати, якщо вони менше 16 мм в перетині, можна звичайними кусачками.

Найбільш надійні охоронні віконні решітки – для їх злому зловмисникам потрібен час і електроінструменти, які, звичайно ж, привернуть увагу своїм шумом.

По методу виготовлення віконні решітки можуть бути кованими і зварними. Повністю ковані віконні решітки – це досить дороге задоволення, доступне не кожному, а зварні віконні решітки не настільки надійні.

Тому найбільш часто використовуються комбіновані віконні решітки, в яких є і ковані і зварні елементи: ковані елементи віконних грат виготовляються методом холодної або гарячої кування, а потім конструкція збирається за допомогою зварювання.

Для виготовлення кованих грат застосовують два основних види металевих заготовок: квадрат і пруток. У зварних віконних грат використовується смуга.

Кріпляться віконні грати у віконних прорізах двома основними способами. При першому способі кріплення решітка встановлюється «внакладку»: через всю товщу стіни висвердлюється наскрізні отвори під болти, які і будуть тримати віконні грати. Такий спосіб монтажу використовується переважно в будинках з дерев’яного бруса.

При другому способі кріплення в шарі цементного розчину або в товщі бетону віконного прорізу висвердлюється отвору глибиною приблизно 120 мм і діаметром близько 16 мм. В отвори забиваються заставні штирі, вільний кінець яких відстоїть від поверхні отвору на 20-30 мм. До виступаючої частини заставних штирів приварюється віконна решітка. Такий спосіб підходить для бетонних і цегляних будівель.

Радимо прочитати також

Хвороби орхідей про Хвороби орхідей.

Що стосується декоративного оформлення віконних грат, то вибір замовникам, як правило, надається непоганий: можна вибрати колір решітки, її візерунок. А якщо необхідного візерунка в представлених виконавцем зразках немає, то можна «зібрати» індивідуальний візерунок з декількох зразків або ж створити абсолютно унікальний візерунок за ескізами замовника.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>