Як класти тротуарну плитку

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як класти тротуарну плитку.Тротуарну плитку можна часто побачити поблизу дачних будиночків, де площа, яку вона займає, порівняно невелика. У цій статті ми розповімо, як класти тротуарну плитку.

Як самому класти тротуарну плитку

Технологія укладання такого матеріалу досить проста. Насамперед необхідно вибрати саму тротуарну плитку. Сьогодні у продажу можна знайти цей матеріал самих різних форм і кольорів. З інструментів вам знадобляться граблі, гумовий молоток, кельма, шнур, будівельний рівень і дерев’яні коли. Що ж стосується витратних матеріалів, то знадобиться цемент і пісок. Крім того, буде необхідний поливальний шланг зі спеціальним розпилювачем, підключений до водопроводу.

Перегляньте публікацію - Як пробачити образу, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перед тим як ставити тротуарну плитку, необхідно вибрати місце для розташування такого покриття. Також потрібно визначити стік води, яка повинна йти від доріжки і будівель в спеціальний водовідвідний колодязь або на газон. Для забезпечення відводу води потрібно передбачити ухил 5 міліметрів на один метр.

Після того як визначитеся з майданчиком, вбийте на її краях кілки. Далі її слід підготувати: прибрати зайву землю або насипати відсутню, а потім як слід вирівняти граблями. Якщо ґрунт на вашій ділянці порівняно м’який, його рекомендується зволожити водою зі шланга, а потім гарненько утрамбувати.

Як класти тротуарну плитку.

Як класти тротуарну плитку

Щоб правильно розрахувати висоту основи, необхідно додати до бажаній висоті 2 сантиметри, так як при ущільненні відбудеться невелика усадка. На колах слід зазначити висоту насипу піску, яка повинна складати більше 10 сантиметрів. Потім на зазначеній висоті слід витащити шнур.

Далі насипте пісок і розрівняйте його по всій площі ділянки граблями. Тепер необхідно ретельно пролити водою пісок до того моменту, коли почнуть з’являтися калюжі. Якщо погода хмарно, на наступний день вирівняйте поверхню, щоб вона стала гладкою. Якщо ж світить сонце, буде досить 2-3 годин, щоб приступити до вирівнювання.

Наступний етап являє собою приготування піщано-цементної суміші в пропорції 8:1. Висота шару суміші повинна бути 3-4 сантиметри. Після того як суха суміш буде вирівняна, можна починати класти тротуарну плитку.

Спочатку потрібно витащити шнур по фасці плитки. З цього шнуру слід викладати перший ряд. Наступні ряди слід класти таким чином, щоб вони щільно прилягали до попереднім. Також варто відзначити, що плитка укладається тільки від себе. Якщо вона лягла нерівно, за допомогою кельні обережно покладіть під неї пісок, а потім встановити ударами гумового молотка.

Завершивши укладання, всі шви необхідно закрити піщано-цементної сумішшю. Для того щоб у зазори суміш увійшла максимально глибоко, використовуйте воду для її зволоження. Також варто відзначити, що при укладке тротуарной плитки в місцях з підвищеною вологістю (під стоками дахів) необхідно використовувати піщано-цементну суміш (3:1).

Крім того, знадобиться встановити бордюр, для якого потрібно викопати траншею необхідної глибини. Що ж стосується висоти бордюру, то вона повинна бути трохи нижче плитки (на висоту фаски). Бордюр виставляється і вирівнюється за допомогою рідкого розчину М100.

Радимо прочитати також

Як виростити манго з кісточки про Як виростити манго з кісточки.

Як ви змогли переконатися, класти тротуарну плитку досить просто і для цього не потрібні спеціальні навички будівництва. Однак якщо ви не впевнені, що зможете правильно і акуратно виконати описані дії самостійно, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>