Як класти цеглу

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Цегла використовується для зведення як зовнішніх, так і внутрішніх стін будівель. На сьогоднішній день вона є самим популярним будівельним матеріалом. У цій статті ми розповімо, як класти цеглу.

Цей матеріал буває трьох видів: керамічна (з обпаленої глини), силікатна (з вапна і піску) і гіперпресована (з цементу і карбонатних порід).

Перегляньте публікацію - Як відповісти на хамство, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як правильно класти цеглу

Для процедури укладання цегли використовується звичайний цементно-піщаний розчин, в якому співвідношення цементу до піску повинно бути приблизно 1:5. Призначення такого розчину полягає в запобіганні зміщення одного цегли щодо іншого. Також іноді в суміш додають одну частину глини або вапна, щоб розчин став більш текучою. Крім того, замість вапна можна додавати рідке мило або навіть пральний порошок. Однак для пустотілої цегли останні інгредієнти використовувати не варто, так як розчин буде затікати в щілини матеріалу, що знизить його термоізоляційні властивості.

Щоб класти цеглу, розчин необхідно готувати шляхом змішування піску й цементу, які потім заливаються водою. Варто відзначити, що не має сенсу готувати відразу більше 50 літрів розчину. Справа в тому, що витрачається він відносно повільно, тому підготовка великої партії не має сенсу.

Що ж стосується інструменту, то насамперед знадобиться кельма, яку в народі називають кельнею. За допомогою кельми наноситься і підбирається розчин, видавлений під час підгонки цегли. Ще одним не менш важливим інструментом є спеціальна кірка у вигляді молотка з заточеним бойком. Вона необхідна для колки матеріалу. Однак досить часто використовують болгарку зі спеціальним диском для каменю. Крім того, обов’язково знадобиться будівельний рівень і схил.

Як правило, у початківців мулярів в процесі роботи виникає дві труднощі: виведення прямих вертикальних кутів і укладання цегли на одному рівні по прямій лінії. Головне – правильно і точно укласти перший ряд матеріалу. Для цього зазвичай використовують довгу рейку і натягнутий шнур, щодо яких проводиться укладання. Між спрямовуючої та цеглою повинно залишатися приблизно 2-3 міліметра. Це робиться для того, щоб розчин не тиснув на саму напрямну. Також кожнц цеглину необхідно перевіряти рівнем, щоб забезпечити горизонтальність кладки.

Як класти цеглу.

Як класти цеглу

Щоб правильно класти цеглу, слід пам’ятати, що в першу чергу зводяться кути будівлі, а лише потім – середні частини стін. Робиться це для того, щоб отримати так звані репери, до яких кріпиться шнур, що позначає лінію кладки. Зводити кути найкраще з використанням рівних куточків з металу або дерева. Кріпиться таке пристосування спеціальними струбцинами.

Класти цеглу потрібно перев’язкою, тобто щоб шви на сусідніх рядах не збігалися. Також пам’ятайте, що кожні 4-5 рядів потрібно укладати арматурну сітку.

Що стосується покупки такого матеріалу, то рекомендується купувати його з надлишком приблизно на 10% на випадок бою, незважаючи на те, що цегла – дорогий матеріал.

Радимо прочитати також

Як вибрати гітару про Як вибрати гітару.

Наостанок варто відзначити, що укладання цегли – досить серйозна процедура, що вимагає певного досвіду і наявності знань. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно виконати замішування розчину і рівно викласти цеглини, рекомендуємо звернутися за допомогою до професійним каменярів. Зрозуміло, це принесе додаткові витрати, проте мова йде про рівність стін вашої майбутньої споруди.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>