Як наносити штукатурку

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як наносити штукатурку.Один з невід’ємних етапів ремонтних робіт – це нанесення штукатурки на стіни (оштукатурювання). Сьогодні YakProsto розповість вам, як наносити штукатурку.

Як правильно наносити штукатурку

Існує три види монолітної (звичайної) штукатурки. Проста штукатурка має два шари (обрызг і ґрунт), її товщина – 12 мм. Поліпшена штукатурка має три шари (обрызг, грунт і накрывка), товщина такий штукатурки 15 мм. Високоякісна штукатурка має шар обрызга, кілька шарів ґрунту і шар накрывки. Її товщина не повинна перевищувати 20 мм.

Перегляньте публікацію - Як правильно з’ясовувати стосунки, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перш ніж наносити штукатурку, необхідно підготувати стіни. З них знімається будь-яка стара оздоблення (плитка, шпалери, побілка). Очистіть стіни від пилу, бруду і т.п. Якщо є стара штукатурка, перевірте її міцність, простучав покриті штукатуркою ділянки. Нестiйку стару штукатурку краще видалити.

Перед тим, як наносити штукатурку, поверхню стін потрібно заґрунтувати. Зміцнюючу ґрунтовку наносять за допомогою валика і кисті. Валик використовується для рівномірного нанесення ґрунтовки на поверхню стіни, а кисть – для важкодоступних місць. Якщо поверхня має гарні всмоктуючими властивостями, потрібно нанести декілька шарів ґрунтовки.

Потім розведіть суху штукатурну суміш. У житлових приміщеннях краще наносити штукатурку на гіпсовій основі, а в приміщеннях з підвищеною вологістю – на цементній. Гіпсовий розчин не радять наносити на бетонні стіни – краще віддати перевагу вапняного розчину.

Суха штукатурка розбавляєтьсяя у відповідності з інструкцією виробника. Для розведення штукатурки потрібно використовувати чисту воду. Щоб перемішати штукатурний розчин, можна використовувати насадку-міксер для електродрилі. Якщо розчин виходить надто густим – додайте в нього води. Якщо розчин надмірно рідкий, покладіть в нього цеглу – вона вбере надлишок вологи.

Як наносити штукатурку.

Як наносити штукатурку

Потім можна починати наносити штукатурку. Ми розповімо про нанесення поліпшеної штукатурки, проста і високоякісна штукатурка наносяться схожим чином, вся різниця в кількості шарів. Штукатурку наносити потрібно тонкими шарами, інакше при висиханні вона буде тріскатися. Товщина загального шару штукатурки залежить від матеріалу стін: до 5 мм для бетону, 5-10 мм для цегли і не менш 20 мм для дерева. Чим рівніше поверхня – тим менше шар штукатурки.

Перший шар штукатурки – це обризг. Штукатурний розчин для обризга повинен мати густу консистенцію. Розчин накидають на стіну суцільним шаром, прогалин бути не повинно. Обризг потрібен для заповнення нерівності.

Грунт – це основний штукатурки. Консистенція розчину для грунту більш густа і нагадує тісто. Шарів ґрунту може бути кілька залежно від бажаної товщини штукатурки і ступеня нерівності поверхні. Кожен шар ґрунту (особливо – останній) необхідно ретельно розрівнювати.

Третій шар штукатурки (накривка) має таку ж консистенцію, як і обризг. Накривку наносять на вологий грунт – він повинен встигнути схопитися, але не встигнути висохнути. Це сприяє кращому зчепленню. Пересохлий ґрунт і накривку зволожують за допомогою кисті.

Після нанесення накривки штукатурку затирають. Затирку роблять на схватившійся, але не висохлій штукатурці. Затирку виробляють круговими рухами за допомогою дерев’яної терки. Після повного висихання штукатурки її ґрунтують, а зверху наносять шпаклівку.

Час висихання штукатурки залежить від складу штукатурного розчину, пористості і вологості стін, температури повітря і товщини шару штукатурки.

Наносити штукатурку потрібно неодмінно з дотриманням правил техніки безпеки. Перед тим, як наносити штукатурку, вийміть з поверхні, яку штукатурите, всі цвяхи. Якщо ви ставите штукатурку поверх армуючої сітки, не забудьте носити захисні окуляри: при нанесенні штукатурки, сітка може вібрувати, тоді розчин почне розлітатися, і є ймовірність потрапляння розчину в очі.

Наносити штукатурку можна не тільки для вирівнювання стін перед фарбуванням або поклейкою шпалер, але і як декоративне покриття. Приміром, дуже вигідно виглядає венеціанська штукатурка.

Радимо прочитати також

Як виростити імбир про Як виростити імбир.

Сподіваємося, тепер у вас під час ремонту більше не виникне питання “Як наносити штукатурку ?”

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>