Як правильно клеїти шпалери?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як правильно клеїти шпалери?Обклеювання шпалерами – невід’ємна частина ремонту практично кожної кімнати. Шпалери самі можуть служити декоративним елементом або ж служити основою під фарбування. І коли відповідні шпалери нарешті обрані, саме час їх поклеїти. Як же правильно клеїти шпалери?

Як самому правильно поклеїти шпалери?

У першу чергу необхідно підготувати стіни. Слід пам’ятати, що стіни під шпалери повинні бути рівними, сухими і чистими. Якщо на стіни раніше вже були наклеєні шпалери, то старі шпалери потрібно видалити. Зробити це легко за допомогою теплого мильного розчину з додаванням невеликої кількості шпалерного клею. Необхідно нанести на стіни цей розчин і залишити на деякий час. Старі шпалери розм’якшуються і їх можна видалити за допомогою металевого шпателя. Якщо стіна, на яку збираються клеїти шпалери, пофарбована, то поверхня такої стіни слід зашкурити, щоб надати їй більше шорсткості для кращого зчеплення з клеєм. Всі нерівності або тріщини на стінах обов’язково повинні бути оштукатурені або зашпакльовані.

Перегляньте публікацію - Як зберегти сім’ю, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Після того, як стіни підготовлені можна приступати до обклеювання. Починати клеїти шпалери рекомендується від вікна, так будуть менш помітні шви. Щоб поклеїти шпалери строго вертикально, зазвичай користуються схилом. По схилу креслять на стіні вертикальну лінію, за якою буде вирівнюватися перше полотно шпалер. Друге полотно необхідно вирівнювати по першому і так далі.

Кроїти шпалери слід так: відмотати від рулону шпалер шматок по довжині дорівнює висоті стелі плюс припуск по 5 см зверху і знизу. Якщо дотримання малюнка не потрібно, то можна нарізати відразу кілька однакових полотен. Однак якщо малюнок потрібно зістикувати, то до довжині полотна необхідно додати відстань для збігу малюнка.

Розкроєні полотна шпалер необхідно обробити клеєм. Клей наноситься на полотно від центру до країв. Намазаний клеєм шматок рекомендується скласти навпіл (див. рис.), але акуратно, не заминая згинають. Далі шпалери потрібно залишити на деякий час просочуватися клеєм (цей час зазвичай вказується на упаковці клею).

Як правильно клеїти шпалери?

Як правильно клеїти шпалери?

Після того, як шпалери досить просочилися клеєм (необхідно стежити, щоб шпалери були м’якими, але не раскисшими), можна приступати безпосередньо до приклеювання шпалер до стіни. Кожне полотно слід клеїти так:

  • відвернути одну половину полотна, прикласти полотно до стіни і вирівняти край полотна по накресленій лінії (для першого шматка) або ж по краю попереднього полотна, зверху залишити запас 3-5 см
  • притиснути шпалери до стіни і з допомогою сухої ганчірочки або щітки видавити повітря, розрівнюючи шпалери від центру до країв
  • відвернути другу, нижню половину і повторити з нею ті ж операції, притримуючи верхню половину, щоб вона не сковзала по стіні.

Для обклеювання шпалерами зазвичай користуються двома способами – «стик» і «внахлест». Тонкі паперові шпалери можна клеїти «внахлест», але шпалери під фарбування обов’язково клеять «стик», щоб після нанесення фарби шви були непомітні. Тому після обклеювання всі шви пропрасовують гумовим валиком або чистою ганчіркою, намагаючись не продавити рельєфний малюнок (якщо є).

Залишені зверху і знизу припуски потрібно обрізати до того, як клей на шпалерах висохне. Різати краще гострим ножем, тримаючи його горизонтально легше уникнути розривів шпалер. В якості обмежника можна використовувати шпатель.

Щоб на обклеєній стіні не з’явилися бульбашки, зморшки або плями, слід наклеювати шпалери при закритих дверях і вікнах. Шпалери бояться протягів, надмірної вологості, сонячного світла. До повного висихання шпалер повинно пройти не менше 24 годин, тому протягом цього часу потрібно уникати протягів або вогкості. Оптимальна температура для висихання шпалер дорівнює 23гардуси Цельсія.

Радимо прочитати також

Як зробити арбалет про Як зробити арбалет.

Ну, от і все! Обклеювання стін шпалерами можна вважати закінченим!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>