Як шпаклювати гіпсокартон

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як шпаклювати гіпсокартон.Гіпсокартон дуже часто використовується для обробки стін і стель, створення арок і навіть вбудованих меблів. У цій статті ми розповімо, як шпаклювати гіпсокартон, так як тільки після цієї процедури можна приступати до фарбування цього матеріалу.

Як правильно шпаклювати гіпсокартон

Насамперед потрібно відзначити, що шпаклівка буває двох типів: стартова і фінішна. Перша призначена для вирівнювання стін по всій нерівній поверхні. Що ж стосується фінішної шпаклівки, то вона потрібна для остаточного вирівнювання стін. Як правило, товщина шару стартова шпаклівка становить близько 5 міліметрів, а фінішної – близько 3 міліметрів.

Перегляньте публікацію - Безвихідь у відносинах, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Гіпсокартон зазвичай шпаклюється в місцях стику листів і в місцях кріплення саморізів. Також обробляються зовнішні і внутрішні кути конструкцій, виконаних з цього матеріалу.

Перед тим як шпаклювати гіпсокартон, його необхідно підготувати. Слід очистити поверхню від пилу й бруду, а також обробити ґрунтовкою, яку наносять за допомогою кисті або валика. Шар ґрунтовки потрібно наносити рівномірно по всій площі поверхні. Суміші шпаклювальні обов’язково потрібно наносити при плюсовій температурі повітря в приміщенні і при вологості не нижче 60%.

Як шпаклювати гіпсокартон.

Як шпаклювати гіпсокартон

Шпаклівка сьогодні продається в сухому вигляді і розфасована в мішки вагою до 25 кілограм. Порошок висипають в ємність з водою і перемішують спеціальним міксером до отримання однорідної маси (усі необхідні пропорції вказуються на упаковках з будівельним матеріалом). Також варто відзначити, що існує шпаклівка, для якої передбачається певний час витримки – від 5 до 10 хвилин. Після цього розчин перемішують ще раз.

Шпаклювати гіпсокартон можна за допомогою шпателя або пістолета-розпилювача. Однак найбільш часто при невеликих обсягах робіт використовують шпатель. Починати наносити шпаклівку потрібно в першу чергу на найглибші нерівності, і лише після того як розчин застигне – переходити до вирівнюючій шару.

Для нанесення останнього шару краще всього використовувати широкий шпатель, щоб виходив тонкий шар за найменшу кількість проходів. Також рекомендується використовувати два шпателя: основний і допоміжний. Такий підхід дозволить завдати практично весь розчин без залишку, витираючи інструменти один про одного.

Що стосується кутів приміщення, то для їх обробки слід використовувати кутовий шпатель, а для перевірки рівності стін користуватися будівельним рівнем.

Завершальна стадія процедури шпаклювання полягає в шліфуванні поверхні. Як правило, ця процедура виконується вручну з допомогою шліфувальної терки. Цей інструмент являє собою сітку, натягнутий на спеціальну пластину з ручкою. Шліфування необхідно виконувати круговими рухами.

Як ви змогли переконатися, шпаклювати гіпсокартон досить просто. З таким завданням здатний впоратися кожен, що дозволить істотно заощадити на послугах ремонтників. Наостанок варто відзначити, що якщо ви збираєтеся шпаклювати не тільки стіни, але і стеля, слід заздалегідь потурбуватися про наявність будівельних козел для більш зручного нанесення розчину.

Радимо прочитати також

Як посадити яблуню про Як посадити яблуню.

При купівлі стартової і фінішної шпаклівки проконсультуйтеся з продавцем про те, скільки необхідно матеріалу для певного обсягу робіт. Приміром, часто зустрічаються ситуації, коли буває достатньо лише фінішної шпаклівки. Сподіваємося, наведена в цій статті інформація допоможе вам самостійно підготувати гіпсокартон до фарбування.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>