Як вибрати кондиціонер?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Як вибрати кондиціонер?Коли за вікном термометр, здається, сходить з розуму і показує запаморочливу для наших широт температуру – понад 35°С – як тут не згадати про кондиціонер! Про те, як вибрати кондиціонер для свого будинку або квартири, сьогодні Вам розповість YakProsto.com.

Як правильно вибрати кондиціонер?

Кондиціонер – пристрій для кондиціонування повітря – працює приблизно за такою ж схемою, що і звичайний холодильник. Його дія заснована на законах термодинаміки.

Перегляньте публікацію - Як вийти заміж за іноземця, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

В кондиціонері, також як і в холодильнику, за спеціальним герметичним мідним або алюмінієвим трубок (пошкоджено контур) циркулює рідина – холодоагент. Температура кипіння цієї рідини дуже мала – всього близько 10°С. При кипінні відбувається перетворення рідини в пар з поглинанням тепла з навколишнього середовища.

Охолоджене повітря за допомогою вентилятора подається в охолоджувальне приміщення, а пароподібний холодоагент подається на компресор, де під впливом тиску нагрівається до 50-60°С.

Потім, проходячи через конденсатор, що охолоджується за допомогою ще одного вентилятора, холодоагент виділяє тепло в навколишнє середовище, а проходячи через тонку капілярну трубку, охолоджується і перетворюється в рідину. Після цього весь цикл повторюється. Утворений в процесі роботи кондиціонера конденсат відводиться через дренажну трубку.

Якщо «поміняти місцями» випарник і конденсатор кондиціонера, то процес вийде зворотним – кондиціонер нагріватиме припливне повітря і віддавати в зовнішнє середовище охолоджений. Така схема роботи кондиціонерів називається «тепловий насос» – вона знайшла своє застосування в обігріві приміщень в міжсезоння.

Без відводу тепла робота кондиціонера неможлива, а якщо за вікном дуже висока температура, то віддачі тепла практично не відбувається і кондиціонеру доводиться працювати в посиленому режимі, що надалі може призвести до поломки.

Можна включати кондиціонер і при дуже низьких температурах. У цьому випадку холодоагент не встигає повністю перейти в газоподібну фазу і можливе попадання рідини в порожнину компресора. Це також призводить до поломки кондиціонера.

Тому робочий діапазон температур для кондиціонера становить від 17°С до 30°С у приміщенні і від 5°С до 43°С на вулиці, залежно від моделі кондиціонера. Кондиціонери-«теплові насоси» можуть працювати «на тепло» при температурах зовнішнього повітря від -15°С до 25°С.

В якості холодоагенту у кондиціонерах використовуються фреони, найбільш часто застосовувані з них – це фреони R-22, R-410A, R-407C.

Як вибрати кондиціонер?

Від того, на якому фреоні працює кондиціонер, залежать багато в чому характеристики кондиціонера. Так, у фреонів R-410A і R-407C робочий тиск вище порівняно з «класичним» R-22, тому до міцності деталей кондиціонера, що працює на цих фреонах пред’являються підвищені вимоги. Також для роботи з R-410A і R-407C необхідно поліефірне а не мінеральне масло, що ускладнює обслуговування кондиціонера.

Як вибрати кондиціонер?

Кондиціонери бувають побутовими, напівпромисловими і промисловими. Кондиціонери для побутових потреб, як правило, використовуються віконні (моноблочні) або ж настінні (спліт-системи). Моноблочні кондиціонери встановлюються на вікнах, в форточном отворі. Вся «начинка» упакована в один блок. «Охолоджуюча» сторона «дивиться» усередину приміщення, а відведення тепла відбувається назовні.

До переваг віконних кондиціонерів слід віднести їх компактність, невисоку ціну. Віконні кондиціонери здатні забезпечувати невелику припливний вентиляцію – до 10% прокачуваного об’єму повітря.

Істотним недоліком віконного кондиціонера є підвищена його гучність при роботі – у спліт систем шум, що створюється внутрішнім блоком, набагато менше.

Настінні спліт-системи – це, в розумінні більшості споживачів, і є справжні кондиціонери. В спліт-системи є внутрішній і зовнішній блок, сполучені між собою. Внутрішній блок розміщується безпосередньо в приміщенні з кондиціонером – він подає охолоджене повітря. Зовнішній блок здійснює відвід тепла і конденсату.

Як підвид спліт-системи виділяється мультіспліт-система – система з одним зовнішнім і декількома внутрішніми блоками. Використовується така система для кондиціонування суміжних приміщень.

При монтажі спліт та мультіспліт – систем величезне значення має межблочное відстань. Чим далі знаходяться один від одного внутрішній і зовнішній блоки, тим вище навантаження на кондиціонер і тим менше його потужність. Стандартна довжина межблочной траси становить 5 м, максимальна – 15-20. При необхідності побудувати більш довгу трасу слід використовувати напівпромислові системи.

Основними споживчими характеристиками кондиціонера є його потужність і рівень шуму. «Холодильна» потужність кондиціонера вимірюється в BTU – британських теплових одиниць, які легко перевести в звичні кіловати. Ця потужність в три рази більше, ніж споживана кондиціонером потужність від мережі. Тому, якщо потужність охолодження вказана в 2,5 кВт, наприклад, то споживає такий кондиціонер всього 800 Вт. Його можна включати у звичайну розетку.

Необхідна потужність охолодження при виборі кондиціонера розраховується за спеціальною формулою. Проте, як правило, в інструкції до кондиціонера вказано, на яку площу приміщення він розрахований. Тому досить знати розміри охолоджуваного приміщення, щоб вибрати кондиціонер потрібної потужності.

У звичайних кондиціонерів потужність фіксована. відповідно До показань датчиків температури компресор в потрібний момент вмикається або вимикається автоматично підтримуючи в приміщенні задану температуру.

Це не дуже зручно, оскільки частий пуск/вимикання компресора призводить до його швидкого зносу. Якщо ж включати компресор рідше, то температура повітря, що подається на буде 13-15°С нижче, ніж температура в приміщенні. Перебування під струменем такого холодного повітря загрожує застудними захворюваннями.

Проблема вирішується інверторними кондиціонерами, що мають змінну потужність. Компресор плавно змінює частоту обертів, що дозволяє уникнути частих циклів включення/вимикання компресора і підвищує надійність кондиціонера. До того ж, інверторні кондиціонери менше шумлять.

Рівень шуму є важливою характеристикою кондиціонера, якщо його встановлення планується в дитячій, спальні, особистому кабінеті або інших тихих приміщеннях. Монотонний шум, що створюється при роботі кондиціонера, може перешкодити комфортного перебування в таких приміщеннях.

Рівень шуму побутових кондиціонерів лежить в межах 26-36 дБ для внутрішнього блоку і 38-54 дБ для зовнішнього. Характерне булькання, натисніть кондиціонера не є ознаками неполадок. Ці звуки – всього лише нормальне супровід роботи кондиціонера.

Такі опції як наявність опції обігріву, очищення, сушіння, іонізації повітря, управління струменем повітря є додатковими і вибираються виходячи з індивідуальних потреб і бажань.

Треба сказати, популярна функція «вентиляція», присутня в багатьох кондиціонерах, всупереч поширеній думці, не забезпечує припливний вентиляцію – кондиціонер в цьому режимі працює як звичайний вентилятор, без включення компресора.

Матеріали, що використовуються при виготовленні кондиціонера, впливають на довговічність і якість роботи кондиціонера. Так, неякісний пластик зовнішнього блоку призводить до ранньої корозії цього блоку під впливом атмосферних опадів, а занадто тонкий або неякісний метал холодильного контуру – до утворення витоку охолоджуючого засобу. Неякісні матеріали застосовуються в дешевих моделях, щоб зменшити їх собівартість.

Радимо прочитати також

Де збирати гриби про Де збирати гриби.

Визнаним лідером з виробництва якісних кондиціонерів вважається Японія. Японські кондиціонери – одні з найдорожчих, але вони надійні. Кондиціонери також виробляються компаніями Китаю, Кореї – в основному це середньо і малобюджетні моделі. Чи вибрати дорогий кондиціонер або ж зупинитися на дешевшій моделі – кожен вирішує для себе, головне щоб вибір задовольняв тим потребам, заради яких кондиціонер і купується.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як вибрати кондиціонер?, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>