Як вибрати розсувні двері

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Розсувні двері.Розсувні двері (або двері-купе) являють собою конструкцію, що складається з одного або декількох полотен. Така конструкція закриває і відкриває отвір за рахунок зсуву в праву чи ліву сторону.

Як вибрати розсувні двері, типи та основні характеристики

Головною відмітною особливістю розсувних дверей є те, що вони, з одного боку, дозволяють істотно заощадити простір кімнати, а з іншого боку, можуть закривати прорізи будь-якої ширини і висоть. Виходить унікальне поєднання високої функціональності з можливістю економії простору.

Перегляньте публікацію - Як скрасити самотність, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Типи розсувних дверей

Виробники розсувних дверей пропонують сьогодні різні їх типи:

залежно від матеріалу виготовлення:

 • дерев’яні
 • склокомпозитні.

в залежності від способу відкривання:

 • зсувні на стіну
 • зсувні у стінній отвір
 • розсувні в обидві сторони.

залежно від напрявляючої:

 • верхня напрямляюча
 • нижня направляюча
 • комбінована конструкція (верхня і нижня направляюча одночасно).

Вибір розсувних дверей досить великий, і виражається це розмаїття смаків і переваг клієнтів. Але, поза залежності від різних факторів, головною вимогою до розсувних дверей було і залишається гарантована якість і стабільність характеристик у часі.

Розсувні двері, або, інакше, двері-купе. Приклад даного типу дверей можна знайти в метро, тільки там вони йдуть у стінки, а в квартирі можна зробити, щоб двері розміщувалися поверх стіни.

Їх очевидний плюс – при відкриванні не займають зайвого місця. Бувають ще розсувні перегородки. Кардинальних відмінностей між ними і дверима купе загалом немає. Головне принципова відмінність: якщо закривається дверний отвір – то це двері, якщо перегороджується ціла кімната – це перегородка.

Конструкція розсувних дверей

Розсувні двері складаються з різних компонентів, які визначають її тип, довговічність і призначення.

Двері цього типу складаються з:

 • дверного полотна
 • дверної коробки, на яку кріпиться полотно й інші деталі
 • механізму для розсування дверей
 • фурнітура.

Полотно розсувних дверей

Дверне полотно – це те, що в побуті ми і називаємо дверима. Дверне полотно і визначає фактично функціональне призначення двері: захист, огорожа, збереження тепла і т.д. Ця частина двері навішується на розсувний механізм. А вже дверна коробка обшивається на отвір. Дверне полотно робиться з різних матеріалів, але найбільш часто з дерева. Останнім часом все більш широке поширення одержують різні стеклокомпозитные матеріали.

Існує чотири типи полотен розсувних дверей:

 • полотна з ДВП, ДСП і комбінованих матеріалів (бруски різних порід дерева)
 • дверні полотна з масиву дерева
 • дверні полотна з дерева і скла
 • склокомпозитні полотна, наприклад, скло з алюмінієвою окантовкою.

Найдешевші моделі розсувних дверей з ДВП і ДСП, найдорожчі з стеклокомпозитного полотна. Але слід пам’ятати, що істотне значення мають і виконання інших елементів розсувних дверей.

Дверна коробка розсувних дверей

Дверна коробка розсувних дверей має вигляд рамкової конструкції і нерухомо закріплюється до стінок дверного прорізу.

Зроблена коробка розсувних дверей з цільних шматків дерева, кріпиться до дверного прорізу клеєм і шурупами. Для обрамлення і прикраси дверної коробки застосовують лиштви.

Напрявляючі розсувних дверей

Механізм для розсування двері визначає напрямок розкриття дверей, а також забезпечує кріплення дверного полотна до дверної коробки. Існують механізми з нижньої напрямляючої, верхньої направляючої і комбіновані. Чим якісніше верхня напрявляюча тим безшумніший рух полотна по ній. Будова складається з декількох елементів:

 • профільні напрявляючі (рейки)
 • ролики
 • стопор і обмежувач.

Напрявляючі задають напрямок руху розсувних дверей, а ролики забезпечують це рух.

Стопор фіксує розсувні двері, а обмежувач визначає максимальну відстань, на яке може раздвинуться двері. У стандартному виконанні обмежувач кріпиться в самій розсувною системою, а обмежувач кріпиться до підлоги і прихований самої дверима.

Тут слід дотримуватися одне важливе правило: підбір механізму безпосередньо залежить від ваги розсувних дверей. Для більшої ваги використовують більшу кількість роликів, а для меншої ваги використовують меншу кількість. Тому слід використовувати той механізм, який забезпечить довговічність і нормальну функціональність розсувних дверей.

Фурнітура розсувних дверей

Фурнітура розсувних дверей забезпечує зручність користування, додає двері необхідні візуальні та естетичні якості, які визначаються смаками і перевагами покупців. Існує думка в середовищі інженерів, що «краса у функціональності», але це якраз той випадок, коли можна вдало поєднати і красу, і необхідну функціональність.

Зазначимо, що кожен з елементів розсувних дверей важливий і забезпечує виконання що пред’являються до розсувних дверей вимог.

Особливістю фурнітури розсувних дверей є те, що ручки не повинні перешкоджати руху двері в стіну. Звідси і визначаються вимоги до їх розміщення, зовнішнього вигляду і матеріалом виготовлення.

Крім ручки для розсувних дверей, використовується ще один елемент фурнітури – пристрій для висунення двері із стіни. З його допомогою ви також можете безперешкодно висунути двері.

Радимо прочитати також

Як виростити бонсай про Як виростити бонсай.

Зазвичай цей пристрій монтується в торець розсувних дверей.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>