Як вибрати шпалери

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як вибрати шпалери.Загальні рекомендації такі: не слід поєднувати в суміжних кімнатах або в одній квартирі контрастні кольори, і дуже темні і світлі відтінки. Перелічимо деякі особливості вибору шпалер.

Як правильно вибрати шпалери

Вертикальні смужки, особливо вузькі, візуально збільшують висоту стін і тим самим візуально “піднімають” стелю. Поперечні смужки, ромби, великий орнамент у вигляді листя і кольорів мають прямо протилежну дію – кімната здається нижче і просторіше. Причому, чим ширше смужки, тим нижча стеля.

Перегляньте публікацію - Як позбутися від тривоги, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Цікаві ефекти виходять при поєднанні двох різних типів шпалер, розмежованих горизонтальної смугою – бордюром. Комбінуючи колір шпалер і рівень бордюру по висоті, можна візуально розширити чи звузити кімнату. Використання поєднання двох типів шпалер з бордюром, особливо якщо шпалери в поперечну смужку або з великим орнаментом, дає ефект “зниження” стелі. Зворотний ефект вийде при обклеюванні стін світлими шпалерами холодних тонів різної насиченості – верхня третину стіни до бордюру світлі холодні тони, нижні дві третини – більш насичені холодні тони.

Маленька кімната зі стінами світлих тонів або з непомітним дрібним малюнком буде здаватися більш просторій. У великій кімнаті краще використовувати шпалери більш насичених кольорів з великим малюнком, інакше кімната буде схожа на великий холодний тронний зал у палаці.

Затишно виглядає велика кімната, декорована темними шпалерами з великим непомітним малюнком. Але будьте уважні – занадто темні тони перетворять затишок в напівтемрява. Не забудьте: великий малюнок на шпалерах повинен бути м’яких забарвлень, інакше у входить в кімнату зарябіє в очах.

Також не слід забувати, що темні і яскраві тони візуально зменшує розміри кімнати, а світлі і м’які – збільшують. Якщо у вас маленька кімната, краще вибрати шпалери світлих тонів. У великій кімнаті добре виглядають шпалери більш насичених тонів.

Червоно-жовті тони візуально сприймаються об’ємними, видатними вперед і, відповідно “зближують” стіни, сині і блакитні ж тону, навпаки, “віддаляють” стіни один від одного, збільшуючи кімнату.

Важливу роль грає природне освітлення. Маленька кімната з одним вікном, обклеєна темними шпалерами, перетвориться в похмуру келію. В невеликих кімнатах з вікнами на північ, північно-схід і північний захід будуть добре виглядати шпалери теплих світлих тонів: кремові, лимонні, бежеві. Добре підходять також оранжевий, помаранчево-рожевий, голубий, палевий, абрикосовий, кавовий, коричневий, шоколадний, рожево-жовтий, світло-червоний відтінки шпалер. Привабливо будуть виглядати блідо-блакитні, світло-сірі, перлинні відтінки. Цікаво виглядають зелені тони з переважанням жовтого.

Якщо вікна кімнати виходять на південь і південний схід, то застосування шпалер насичених тонів – золотисто-помаранчевих, темно-блакитних дозволить компенсувати надлишок світла. У таких кімнатах доречні шпалери “холодних” тонів (сині, бузкові, рожеві, блакитні, сріблясті, також всі відтінки зеленого з переважанням синього кольору). Допустимі глибокі і більш темні тони – бордо, аквамарин, теракота.

Часто колір і малюнок шпалер допоможуть замаскувати деякі дефекти стін. Наприклад, невеликі нерівності на стінах відмінно гладкому світлі шпалери з неяскравим дрібним орнаментом. Більш помітні дефекти, балки, виступи (проблеми всіх старих будинків) можна візуально виправити, вибравши шпалери з яскравим малюнком.

Якщо ви оклеиваете кілька суміжних кімнат і хочете різноманітності, то необхідно враховувати деякі тонкощі – в суміжних кімнатах добре будуть виглядати плавні переходи кольорів і тонів. Наприклад, у великій кімнаті можна наклеїти шпалери золотистих і теракотових тонів, в маленькій – бежеві або світло-лимонні, а передпокій зробити коричневої “під дерево”.

Радимо прочитати також

Як боротися з гусеницями про Як боротися з гусеницями.

Безумовно, якщо дозволяє планування і ви довіряєте своєму смаку, можна поекспериментувати і обіграти колірні контрасти, але в разі невдачі ви ризикуєте отримати ефект світлофора і, відповідно, дискомфорт.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>