Як вибрати зварювальний апарат

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Як вибрати зварювальний апарат.Сьогодні існує кілька видів зварювання, що застосовуються в будівництві та ремонті для завершення і з’єднання металевих конструкцій. У цій статті ми розповімо, як вибрати зварювальний апарат.

Як вибрати хороший зварювальний апарат

Слід зазначити, що недорогі моделі таких пристроїв, незалежно від бренду, виготовляються в Китаї. Надійність і довговічність таких зварювальних апаратів, як правило, залишають бажати кращого. Тому краще зупинити свій вибір на пристроях, вироблених в Європі або в Японії.

Перегляньте публікацію - Як позбутися від любовної залежності, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Щоб правильно вибрати зварювальний апарат, перше, на що слід звернути увагу – діапазон регулювання зварювального струму. Для побутових потреб зазвичай вистачає 160-200 А.

Також слід звернути увагу на тривалість включення (ПВ). При використанні високих струмів апарат може перегрітися і відключитися, щоб охолонути. Наприклад, при ПВ=20% тримати дугу на максимальному струмі можна 2 хвилини з 10. Решту часу необхідно для «відпочинку» пристрою. На практиці при спробі спалити кілька електродів поспіль спрацьовує захист, і на кілька хвилин инвертор вимикається.

Якщо працювати при меншому струмі, зварювальний апарат може експлуатуватися практично без перерви. Однак такої необхідності не виникає, оскільки в процесі зварювання знадобиться оглядати отримані шви, змінювати електроди і так далі. Ще обов’язково потрібно звернути увагу на напругу холостого ходу. Чим вона вище, тим краще. Це напруга може варіюватися від 50 до 90 В.

Що ж до комплекту поставки зварювальних апаратів, то зазвичай у нього входять проводи й маска, яка часто не дуже зручна і для серйозної роботи не підійде. Тому маску рекомендуємо купувати окремо. Зручно, якщо у комплекті буде йти спеціальний валізку, призначений для зберігання і перенесення інвертора. Сам же инвертор обов’язково повинен мати ремінь, щоб пристрій можна було повісити на плече під час роботи.

Окремо потрібно розповісти про захист зварювальних апаратів від вологи і пилу. Інвертор, як правило, має клас захисту IP21 (від великих часток і дощових крапель). Також іноді трапляється клас IP23. Однак за правилами техніки безпеки проводити зварювання під дощем заборонено, так як через попадання вологи всередину інвертора він може просто напросто згоріти. Те ж стосується пилу. Найбільшу небезпеку становить металевий пил, тому не варто працювати болгаркою поблизу від зварювального апарату.

Як вибрати зварювальний апарат.

Як вибрати зварювальний апарат

Споживана потужність пристрою повинна бути в межах 4-8 кВт. Цього буде достатньо для підключення зварювального апарата в звичайну побутову мережу. Однак слід пам’ятати, що споживання електрики в інвертора значно вище, ніж у електрочайника або лампочки.

Перед тим як вибрати зварювальний апарат, спочатку необхідно розібратися з питанням ремонтопридатності тієї чи іншої моделі. Обов’язково уточніть адреси ремонтних майстерень. Якщо ремонт апарату можливий лише в майстерні, що знаходиться на значній відстані від місця роботи пристрою, такий апарат купувати не має сенсу і варто замислитися про придбання іншої моделі.

Радимо прочитати також

Як боротися з садовими мурахами про Як боротися з садовими мурахами.

Наостанок варто відзначити, що багато сучасних зварювальні апарати володіють рядом додаткових функцій. Наприклад, функція Hot Start полегшує підпал дуги завдяки підвищенню початкового струму. Arc Force потрібна для запобігання залипання електрода до деталі. А функція Anti-Stick знижує струм для відриву електрода у разі залипання.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як вибрати зварювальний апарат, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>