Як встановити розетку

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як встановити розетку.Розетка – незамінний елемент у будь-якому будинку. Завдяки їй електрична енергія надходить у всі прилади, без яких ми вже не можемо уявити своє життя. У цій статті ми розповімо, як встановити розетку своїми руками, а також де її краще розташувати і що для цього знадобиться.

Як самому встановити розетку

Останнім часом розетки встановлюють над самим плінтусом, який зазвичай має спеціальну нішу для проводів. Також варто відзначити, що в залежності від типу проводки, самі розетки бувають вбудовані і зовнішні. Різниця в їх підключенні несуттєва, однак вбудованим розеткам необхідні спеціальні ніші в стінах і установка спеціальних пластикових коробок, які називають подрозетниками.

Перегляньте публікацію - Роман із колишнім, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Крім того, встановити розетку можна навіть в стіну з гіпсокартону. У такому матеріалі досить легко зробити отвір для спеціального підрозетника. Як правило, така коробочка кріпиться протягом двох хвилин за допомогою викрутки і шурупів.

Щоб встановити розетку своїми руками, насамперед необхідно повністю знеструмити ту частину квартири або будинку, де буде проводитися монтаж.

Спочатку потрібно зняти зовнішню кришку розетки, яка несе як захисну, так і декоративну функцію. Ця процедура не повинна викликати якісь складнощі, оскільки всі кришки кріпляться за допомогою одного або двох болтів.

Що стосується накладних розеток, то вони мають спеціальну монтажну задню кришку з отворами для кріплення. Потрібно лише прикласти її до стіни і відзначити фломастером або олівцем місця для дюбелів. Після цього відкладаємо розетку убік і просвердлюємо отвори, куди вставляємо пластмасові дюбелі. Зазвичай для фіксації розетки досить шурупів довжиною 2-3 сантиметри і пробок діаметром 5 міліметрів.

Як встановити розетку.

Як встановити розетку

Тепер потрібно підключити до розетки електрику, але спочатку необхідно визначити, яка фіксація проводів передбачена в розетці. Як правило, використовуються притискні клеми, які просто вставляються дроти, зачищені від ізоляції на 5-7 міліметрів. Після того як вставите дріт, залишається тільки як слід затягнути гвинти. Також існує ще один вид фіксації, коли провід необхідно закрутити спеціальним болтом з шайбою. У цьому випадку знадобиться зачистити провід на 10-15 міліметрів, після чого за допомогою круглогубцев зробити з оголених країв невеликі кільця, діаметр яких повинен бути трохи більше діаметра кріпильних болтів. Далі вставляємо ці болти з шайбами у отримані кільця і щільно завинчиваем їх на місце.

Якщо в розетці є ще третій контакт, він призначений для заземлення, яке необхідно для забезпечення додаткового захисту від поразки електричним струмом. Така функція стає актуальною із зростанням потужності багатьох приладів. В тому випадку, якщо в електропроводці не передбачений провід заземлення, який має жовто-зелений колір, необхідно виконати так зване «занулення», що представляє собою приєднання до третього контакту нульового проводу. Для визначення такого дроти знадобиться спеціальна викрутка-індикатор, лампочка якої повинна зайнятися при торканні до фази дроту.

Щоб встановити розетку правильно, її потрібно як слід закріпити. Фіксація – дуже важливий крок, оскільки з-за висмикування вилок розетки піддаються навантажень, в результаті чого починають буквально вивалюватися з посадочних місць. При виборі вбудованих розеток зверніть увагу, щоб вони передбачали кріплення не за допомогою спеціальних важелів, а за допомогою шурупів. Такий спосіб вважається більш надійним і довговічним.

Радимо прочитати також

Великодні листівки своїми руками про Великодні листівки своїми руками.

Наостанок потрібно сказати, що якщо вам ніколи не доводилося працювати з електричною проводкою і проводити подібний монтаж, ми настійно рекомендуємо звернутися до електриків.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>