Як встановити унітаз?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як встановити унітаз?Один з найбільш відповідальних етапів капітального ремонту ванної кімнати або туалету – це установка унітазу. Неправильно встановлений унітаз буде підтікати, а приміщення ризикує наповнитися запахом каналізації. Наш сайт розповість, як встановити унітаз правильно і уникнути цих проблем.

Як правильно встановити унітаз?

Перш ніж встановити унітаз, потрібно його вибрати. Є кілька критеріїв вибору унітазу. Ми не будемо особливо звертати на них увагу, а просто перелічимо:

Перегляньте публікацію - Що робити якщо сусіди роблять ремонт, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

 • розмір (залежить від розміру санвузла)
 • форма чаші
 • конструкція бачка
 • фірма-виробник
 • колір і дизайн
 • ціна.

Отже, вибраний унітаз доставили з магазину, ви перевірили його цілісність і комплектацію. Можна приступати до установки. Перед тим, як встановити унітаз, перекрийте воду. Для перекриття води потрібно перекрити вентиль, який йде безпосередньо до унітазу. Якщо такого вентиля немає, або він продовжує підтікати після перекриття, перекрийте вентиль на трубі з холодною водою.

Перекривши воду, демонтуйте старий унітаз, якщо ви цього ще не зробили: від’єднайте підведення води до унітазу, демонтуйте кріплення унітазу до підлоги, від’єднайте розтруб. Тепер потрібно підготувати підлога для кріплення унітазу. Спосіб підготовки підлоги залежить від типу кріплення. Всього є три способи встановити унітаз:

 • За допомогою шурупів і дюбелів прикріпити його до цементному підлозі.
 • Прикріпити унітаз до втопити в підлозі дерев’яній дошці.
 • Зафіксувати унітаз за допомогою цементної заливки.

Якщо і старий і новий унітаз кріпляться за допомогою шурупів, а підлога не вимагає вирівнювання, то можна встановити унітаз на старе місце, потрібно тільки замінити старі дюбеля на нові. Якщо старі отвори занадто широкі, треба просвердлити нові, враховуючи габарити нового унітазу, довжину гофри і підводки.

Як встановити унітаз?

Як встановити унітаз?

Якщо унітаз кріпиться до дерев’яній дошці або на цементний розчин, потрібно зробити нову стяжку. Тафта робиться з міцної деревини, просоченої оліфою, оснащується анкерами і втоплюється в цементно-піщаному розчині врівень з підлогою.

Коли підлога підготовлений, можна приступати до установки унітазу. Спочатку потрібно встановити унітаз на місце на місце кріплення і перевірити, наскільки рівному він стоїть (площину стульчака повинна бути паралельна площині підлоги). Зливний отвір унітазу повинно знаходитися вище отвори в приймальній фановой трубі.

Далі випуск унітазу з’єднується з каналізаційної трубою за допомогою гофри. Кінець гофри з ущільнювальними кільцями вставляється в каналізацію, а кінець з розтрубом натягається на випуск унітазу, і місце з’єднання ретельно промащують герметиком. Якщо випуск унітазу стоїть впритул до випуску каналізації, замість гофри використовується манжета (пряма або ексцентрикова).

Після цього потрібно зміцнити унітаз, затягнувши болти. Зміцнивши унітаз, встановіть бачок. Установка бачка залежить від його конструкції, ми дамо лише загальні рекомендації:

 • будьте обережні і акуратні – фарфор і фаянс дуже крихкі, можете залишитися без бачка
 • рівно встановлюйте всі гумові прокладки і рівномірно затягуйте кріплення.

Якщо бачок розташовується високо, то його потрібно вішати на стіну до установки унітазу.

Потім до водопроводу прикручується гнучка підводка для води. Перш ніж прикрутити її до бачка, потрібно відкрити кран і злити трохи води через підводку: разом з водою з труби вийде сміття. Після цього закрийте кран, прикрутіть другий кінець підводки до бачка. Під всіма гайками підводки повинні бути гумові прокладки. Не забудьте перевірити їх цілісність!

Далі запустіть воду і перевірте, чи немає течі у місцях з’єднання бачка і підводки. Коли бачок наповниться, зачекайте кілька хвилин і спробуйте знову. Після цього потрібно кілька разів злити воду, щоб перевірити каналізаційні з’єднання на наявність течі. Слідкуйте, щоб бачок не переповнення, а вода зливалася добре. Якщо все працює нормально – то у вас вийшло встановити унітаз своїми руками.

Радимо прочитати також

Плетіння з шкіри про Плетіння з шкіри.

Але все ж слід пам’ятати, що установка унітазу – справа непроста і відповідальна, так що краще довірити її професіоналу. Хороший сантехнік зможе встановити унітаз швидше і ефективніше дилетанта.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>