Як зробити дренаж

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як зробити дренаж.Дренажна система являє собою складну конструкцію, розміщену по всьому периметру ділянки для захисту території від надмірної вологи. За допомогою такої системи відбувається регулювання водного балансу грунту. У цій статті ми розповімо, як зробити дренаж своїми руками.

Як зробити дренаж своїми руками

Насамперед необхідно сказати, що дренажні системи бувають декількох видів залежно від матеріалу, з якого вони зроблені. Крім того, такі системи діляться на відкриті і закриті. Однак принципи їх роботи і конструкції мають багато спільного: риються спеціальні траншеї з невеликим ухилом (3 сантиметри на 1 метр). Зазвичай спочатку на ділянці викопувати повна мережа таких траншів, а перш ніж засипати їх дренажем, чекають найближчого дощу, щоб оцінити, чи здатна система справлятися з відводом води.

Перегляньте публікацію - Як стати спокійним, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

На дно траншів укладаються гофровані пластикові труби, діаметр яких становить 63 міліметра. В трубах проделываются отвори, при цьому труби обов’язково обертають фільтром з геотекстилю для запобігання засмічення системи відводу води. Далі на трубопровід укладається дренажний матеріал.

Як зробити дренаж.

Як зробити дренаж

Для так званого фашинного дренажу використовують дубовий, березовий, ліщинова, вільховий або хвойний хмиз, який пов’язують в досить довгі пучки-фашины. Такі пучки стягують дротом або вербовими прутами кожні 50-60 сантиметрів. Якщо хмиз не пов’язувати, він може дуже швидко накопичити в собі мул і зовсім перестати працювати. Товщина одного такого пучка повинна складати не менше 30 сантиметрів. Як правило, великі гілки розміщують всередині, а більш дрібні – зовні. Хворост звичайно вкладається у верхів’я траншеї, при цьому між пучками кладеться мох. Також біля входу траншеї в канаву робиться своєрідне гирлі з дощок. Якщо ви вирішите зробити дренаж саме із прутів, пам’ятайте, що термін служби такої системи буде перевищувати 25 років, що досить довго.

Можна зробити дренаж можна з каменю. Зазвичай для цього використовують щебінь: поверх труб кладуть великі камені, а зверху – більш дрібні.

Крім того, не обов’язково використовувати трубопровід. Можна застосувати водонепроникний матеріал, наприклад, руберойд. Його слід укласти в траншеї у вигляді жолоба. Потім зверху покласти геотекстиль, при цьому його краю подворачиваются під руберойд, залишаючи простір для води. Висота такої конструкції повинна становити приблизно 1/3 від самої глибини траншеї. Тепер простір, що залишився, можна засипати піском або галькою, зверху присипати піском або укласти фашины, як написано вище.

Також варто розповісти, як зробити дренаж відкритого типу. Такий варіант вважається найбільш простим, якщо ваша ділянка знаходиться в низині, звідки тала або дощова вода практично не сходить. Потрібно по всьому периметру ділянки викопати рів, ширина якого становитиме 60 сантиметрів, а глибина – 50 сантиметрів. Однак траншею зі сторони, з якої передбачається збирати воду, буде потрібно копати під нахилом. Перевага такої системи в тому, що вода в ній зовсім не застоюється, а відразу йде. Відвід води повинен відбуватися в спеціальний рів або стічну канаву.

Радимо прочитати також

Як зробити лук і стріли про Як зробити лук і стріли.

Наостанок варто сказати, що краще віддати перевагу все ж закритим дренажних систем, так як вони мають більш естетичний вигляд, ніж відкриті. Як ви змогли переконатися, зробити дренаж самостійно не становить великої складності, однак знадобиться досить багато часу, щоб вирити траншеї. Пам’ятайте, що від якості такої системи безпосередньо залежить швидкість відводу води з ділянки.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>