Як зробити опалубку

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як зробити опалубку.Опалубка являє собою тимчасову форму для бетону, яка зводиться безпосередньо на місці будівництва. У цій статті ми розповімо, як зробити опалубку своїми руками.

Як зробити опалубку своїми руками

Насамперед необхідно сказати, що такі конструкції класифікуються по можливості розбирання. Опалубки бувають знімними і незнімними, які після схоплювання бетону стають частиною споруди. Такий вид опалубок, як правило, застосовується в монолітному будівництві. Що ж стосується знімних форм, то такі опалубки після схоплювання бетону обов’язково демонтуються.

Перегляньте публікацію - Як позбутися комплексу неповноцінності, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Такі конструкції можуть використовуватися для створення перекриттів, стін, колон, фундаментів і так далі. Найважливішим моментом в монтажі опалубки є точність зборки.

Зазвичай форми для бетону роблять з дерева. Цей матеріал найбільш поширений завдяки можливості швидко збирати з нього різні конструкції. Крім того, дерево – досить дешевий будівельний матеріал. Однак при будівництві дуже великих споруд, як правило, використовують форми з алюмінію.

Як зробити опалубку.

Як зробити опалубку

Крім того, для виготовлення щитів опалубки часто використовують фанеру, виготовлену із застосуванням сучасних технологій деревообробки. Самим міцним і надійним матеріалом для виготовлення форм для бетону є сталь зі спеціальним порошковим покриттям, яке захищає матеріал від корозії.

Для того щоб зробити опалубку своїми руками, необхідно знати, що Є три типи конструкцій для таких форм. Так звана рамна система включає в себе каркасні щити, елементи для підпор, а також кріпильні матеріали. Така система дуже зручна, оскільки монтаж модульних елементів виконується досить швидко.

Ще існує балочна система, що складається з балок, щитів, кріпильних матеріалів, підпірних елементів, підмостків і лісу. Основою цієї системи є балки, які виконані з деревини двотаврового перерізу. Для забезпечення надійності та довговічності на балки кріплять спеціальні пластмасові або металеві наконечники.

Крім того, існує тунельна опалубка, що складається з полусекций. Призначена вона для одночасного опалубливания перекриттів і стін. Монтуються такі конструкції з допомогою кранів.

Якщо ж вам необхідно зробити опалубку для невеликого споруди, можна обійтися дерев ’ яними дошками, брусками, а також цвяхами. Варто відзначити, що спорудження такої конструкції не займе багато часу і буде під силу практично кожному.

Спочатку в грунт необхідно забити опори, кріпитимуться дошки за допомогою цвяхів. Потрібно відзначити, що цвяхи слід забивати з внутрішньої сторони опалубки. Також для більшої надійності всієї конструкції можна встановити зовнішні розпірки, які слід розташувати на відстані 1-1,5 метра один від одного.

При самостійному виготовленні опалубки слід уважно стежити за рівнем її верхніх меж. Вони обов’язково повинні бути розташовані в одній горизонтальній площині, що можна легко перевірити за допомогою будівельного рівня.

Радимо прочитати також

Як знімати кіно? про Як знімати кіно?.

Як ви змогли переконатися, самостійно зробити опалубку з дерев’яних дощок досить просто. Все, що для цього знадобиться, – достатню кількість матеріалу та вміння користуватися молотком. Якщо вам потрібна опалубка для будівництва будь-яких великих споруд, рекомендуємо використовувати конструкції з металу. Крім того, якщо ви не впевнені, що зможете впоратися з описаними в цій статті діями, радимо звернутися за допомогою до професійних будівельників.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>