Японський інтер’єр

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Японський інтер'єр.З чим у нас асоціюється Японія? Суші, саке, гейші, аніме, якудза… Зазвичай асоціативний ряд саме такий. Досить убогий, треба сказати, адже Японія – країна з давніми і дуже цікавими традиціями, які наклали свій відбиток у тому числі і на японський інтер’єр.

Японський інтер’єр

Інтер’єр в японському стилі – це одна з тенденцій модного дизайну приміщень. Сучасний дизайн інтер’єру все більше тяжіє до мінімалізму, який завжди був притаманний японському інтер’єру.

Перегляньте публікацію - Як пробачити зраду, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Японський інтер’єр можна віднести до етнічного стилю інтер’єру, але він все одно буде стояти окремо. Зазвичай східний етнічний інтер’єр – пишний і яскравий, багатий аксесуарами. Інтер’єр в японському стилі, навпаки, лаконічний і стриманий, але при цьому він у жодному випадку не є мізерним і безликим. Він елегантний і функціональний.

Головна заповідь, якою керуються дизайнери при створенні японського інтер’єру: нічого зайвого! Кожен предмет меблів і побуту повинен бути виправданий і нести певне функціональне навантаження. Всі непотрібні предмети, які можна сховати, ховаються. Замість того, щоб прикрасити приміщення купою непотрібних дрібничок-пилозбірників, зупиніться на одній красивій японській вазі або витонченій статуетці, лакованій скриньці або традиційному віялі. Щоб звільнити місце в приміщенні, такі речі зазвичай ставлять у спеціальні ніші в стіні.

Окремо згадаємо такий предмет японського інтер’єру, як стіл. Столи в японських будинках дуже низькі, і сидять за ними на спеціальних стільцях, а частіше – прямо на підлозі. Втім, цю особливість інтер’єру в японському стилі не варто бездумно копіювати – середній зріст японців нижче середнього зросту європейців, тому для них такі зручні столи, а для нас – не особливо. Японський інтер’єр повинен бути насамперед зручним: краще відмовитися від незручних меблів, краще відчувати себе комфортно, ніж мучитися за незручними низькими столами. Важливіше дотримуватись не букви, а духа інтер’єру.

У традиційному японському будинку важко знайти двері (крім вхідних, зрозуміло). Замість дверей японці користуються розсувними ширмами-перегородками, що дозволяють розділити будинок на функціональні зони. Так що якщо ви хочете створити дійсно правдоподібний інтер’єр в японському стилі – позбавтеся від міжкімнатних дверей і замініть їх перегородками (хоча звукоізоляція при цьому постраждає).

Японський інтер'єр.

Японський інтер’єр вимагає використання натуральних матеріалів. Меблі з натуральної деревини, бамбукові шпалери, натуральні тканини – і по мінімуму пластику і синтетики. Стіни декоруються шпалерами з бамбука, обшиваються світлими дерев’яними панелями або обтягуються натуральним льоном або бавовною світлих відтінків (білий, кремовий і т.п.). Підлога теж дерев’яна, а замість килимів краще використовувати плетені циновки – татамі. Кольори інтер’єру – теплі і спокійні (пісочні, молочні, перлинні відтінки).

При створенні інтер’єру в японському стилі особлива увага приділяється освітленню. Світло має бути м’яким і розсіяний, його завдання – підкреслити красу, значимість і унікальність абсолютно кожного предмета інтер’єру. Замість центрального джерела світла (люстри) краще використовувати точкові світильники в абажурах з рисового паперу, кожен з яких служить для освітлення певної зони. Якщо провести аналогію, то яскраве освітлення в Європі, символізує світло Сонця, ненав’язливе освітлення японського житла – це світло Місяця.

Зрозуміло, інтер’єр в японському стилі підійде не всім. Любителі стрімкого міського життя в такому інтер’єрі будуть почувати себе не дуже комфортно. Японський інтер’єр ідеальний для тих, хто приходить додому, щоб відпочити від щоденних стресів, розслабитися, можливо навіть трохи поринути в себе.

Радимо прочитати також

Вертикальна грядка про Вертикальна грядка.

Японський інтер’єр – це щось більше, ніж просто данина моді на Японію. Будинок, оформлений у японському стилі, – це острівець тихого, спокійного, розміреного і врівноваженою життя в бурхливому морі сучасного мегаполісу.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>