Боротьба з шкідниками капусти

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Боротьба з шкідниками капусти.Боротьба з шкідниками капусти на дачній ділянці починається з моменту висадки розсади у відкритий грунт і закінчується за місяць до збору врожаю. В інший час вегетації рослини зазнають атаки численними шкідниками, які можуть значно зіпсувати ваш урожай.

Як боротися боротьба з шкідниками капусти

М’ясисті великі листи білокачанної капусти залучають різних жуків і метеликів. Щоб наступне покоління зросла, комах потрібно харчування. Природно, що кращого місця, ніж ваша грядка з капустою, їм не знайти. При цьому слід врахувати, що різні шкідники капусти також представляють загрозу і інших культур сімейства хрестоцвітних: редис, ріпак, редька, гірчиця, бруква, турнепс. Щоб не втратити урожай, слід захищати ваші рослини від шкідників.

Перегляньте публікацію - Як вибрати водонагрівач, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Захист капусти від шкідників

Є різні методи боротьби з шкідниками капусти. Сюди відноситься глибока перекопка ґрунту капустяної грядки на зиму, щоб комахи не змогли вижити. Своєчасна прополка від бур’янів і прибирання рослин також допоможе вам боротися зі шкідниками капусти. І не забувайте про обприскування рослин різними настоями. Розповімо докладніше про різних шкідників і заходи боротьби з ними.

Крестоцветная блошка – це основний шкідник, який вражає листя капусти та інших хрестоцвітних культур. З вигляду це невеликий пригающій жучок довжиною близько 2-3 мм. Основним методом боротьби з крестоцветной блошкой є регулярна прополка бур’янів, які відносяться до сімейства капустяних (вівчарська сумка, сурепица, ярутка польова, свербіга, бурачок, жерушник). Ви можете накрити розсаду капусти агроволокном, але це тільки в сонячну погоду. В іншому ж слід покладатися тільки на обприскування рослин різними настоями. З народних засобів можна використовувати запилення рослин тютюнової пилом, змішаної з попелом і вапном. Опилюють рослини рано вранці по росі. Використання хімічних препаратів є більш надійним способом, але шкідливим.

Невеликі коричневі метелики совки відкладають наприкінці весни свої яйця на внутрішній стороні листочків капусти. Через три тижні з’являються гусениці, які вигризають в листі отвори неправильної форми. Совка капустяна може забиратися в нові качани, де вони прогризають численні ходи. Такі качани стають непридатними до вживання. Щоб боротися з цим шкідником, рекомендується глибока перекопка грядок на зиму. Також ви можете вручну зібрати відкладені совкой яйця і молодих гусениць, поки ті не заглибилися в качани. Використання різних мікробіологічних або хімічних препаратів буде виправдано тільки у випадку, якщо на рослинах є дуже багато гусениць. Методи боротьби з капустяної совкой можна також застосовувати для знищення гусениць капустяної білянки (білі метелики з чорними цятками на крилах).

Капустяна тля обліплює нижні краї листя капусти і висмоктує з рослини сік. Масове поразку капусти попелиць дуже легко можна помітити: листя знебарвлюються, можуть набувати синювато-рожевий відтінок або ж скручуватися. Заходи боротьби з капустяної попелиць такі: прибирання і спалювання всіх рослинних залишків з грядки восени, перекопка ґрунту на зиму і регулярна прополка бур’янів сімейства капустяних на капустяної грядці. Якщо всі ці методи не допомагають, можете протерти листя рослини мильним розчином. Ще допомагає обприскування рослин настоями і відварами бадилля картоплі та моркви, цибулі, часнику, тютюну.

Всі аналогічні методи боротьби з тлі (крім протирання листя мильним розчином) можна використовувати, щоб позбутися хрестоцвітних клопів, які вражають всі хрестоцвіті культури. Дізнатися цих клопів дуже легко: у них довге тіло (5-10 мм) і строката забарвлення крил. Хрестоцвіті клопи є найяскравішими представниками цих жуків. Залежно від виду клопів колір забарвлення може змінюватись.

Боротьба з шкідниками капусти.

Боротьба з шкідниками капусти

Ще два відомих шкідника капусти, які доставляють найбільше проблем, – це листоїд капустяний і капустяний скрытнохоботник (в народі більш поширена назва «довгоносик»). Ці два види шкідників пошкоджують капусту. І якщо листоїд капустяний просто вигризає великі діри в листі, то скрытнохоботник небезпечний тим, що відкладає яйця в жилки і стебло рослин. Личинки скрытнохоботника прогризають листя, впроваджуються в стебла і роблять ходи, досягаючи кореня. Залежно від ступеня пошкодження рослини капусти можуть відставати в розвитку або ж гинути. Боротьба з цими шкідниками ведеться так: прополка рослин від бур’янів, перекопка ґрунту, прибирання залишків рослин з грядок восени. Для боротьби з листоедом капустяним також можна застосовувати запилення сумішшю тютюнової пилу з золою. А щоб зупинити капустяного скрытнохоботника, пошкоджені їм рослини слід відразу ж бракувати і спалювати.

Радимо прочитати також

Як швидко відбілити зуби про Як швидко відбілити зуби.

Боротьба з шкідниками капусти – це трудомістке заняття. Але всі методи знищення шкідників зводяться лише до головних правил: прополка від бур’янів, перекопка грядок на зиму, спушення грунту і збір личинок з листя. Такі методи, як обприскування, застосовують вже тільки в тому випадку, якщо уникнути поразки капусти шкідниками не вдалося. Якщо пошкодження незначні, то можете сміливо користуватися народними методами. В іншому випадку доводиться вдаватися до більш сильним хімічних препаратів.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>