Догляд за бонсай

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Догляд за бонсай.Вирощування бонсай у домашніх умовах – процес непростий. Потрібно не просто займатися формуванням крони і стовбура вашого мініатюрного деревця, але і правильно доглядати за нею. Давайте поговоримо про те, яким повинен бути правильний догляд за бонсай.

Як доглядати за бонсай

Як поливати бонсай

Перегляньте публікацію - Монтаж газопроводу, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Правильний полив бонсай залежить від конкретного виду рослини: одним деревам потрібен майже постійний полив, а інші (наприклад, сосни) здатні переносити періоди посухи без особливої для себе шкоди. Якщо ви не впевнені, якою має бути інтенсивність поливу вашого бонсай, дотримуйтеся золотої середини: грунт в горщику повинен завжди бути вологим, однак заливати бонсай не потрібно.

Влітку листопадні види бонсай потрібно поливати в більших кількостях, ніж хвойні, взимку – навпаки. Якщо бонсай стоїть на балконі, веранді і т. п. (загалом, на відкритому повітрі), перевіряйте його щодня і поливайте при необхідності: сонце і вітер швидко висушує грунт, так що рослині на відкритому повітрі може бути потрібен більш частий полив. Потрібно встигати полити рослину до того моменту, як грунт висохне.

Поливають бонсай двома основними способами: можна зрошувати рослину з лійки або іншої посудини, а можна занурювати плошку з бонсай у наповнену водою ємність так, щоб вода покривала поверхню ґрунту. При другому способі поливу важливо не перетримати бонсай у воді, так як це може призвести до псування кореневої системи рослини.

Найкраще поливати бонсай дощовою водою або водою з водойм. Якщо ви використовуєте для поливу водопровідну воду, її потрібно добу витримати при кімнатній температурі. Вода для поливу не повинна бути занадто гарячою або холодною.

Також догляд за бонсай включає регулярне обприскування, оскільки дерево потребує високого рівня вологості повітря. Крім того, обприскування допомагає очистити листочки дерева від пилу. Бонсай обприскують кілька разів в день, проте при цьому важливо не допускати перезволоження субстрату. Не рекомендують обприскувати бонсай при жаркому і яскравому сонці, так як це може спровокувати появу на листках сонячних опіків.

Як підживлювати бансай

Не може обійтися догляд за бонсай і без підживлення. Бонсай не підживлюють занадто часто, так як вирощування бонсай полягає в уповільненні зростання рослини, а часте підживлення цьому не сприяє. Однак зовсім без підживлення обійтися не можна. Бонсай підживлюють в період зростання, враховуючи породу дерева, його вік і стан.

Догляд за бонсай.

Вирощування бонсай у домашніх умовах

Для підживлення бонсай використовуються як мінеральні та органічні добрива, однак мінеральні зручніше і ефективніше, особливо якщо ви вирощуєте бонсай у будинку. Краще всього використовувати для підгодівлі готові комплексні добрива, дотримуючись інструкції на упаковці.

Перше підживлення проводиться навесні, у початку періоду зростання. Далі підживлення повторюють кожні 20-30 днів до середини літа. Після цього підживлення на час припиняється, поновлюється в кінці літа – початку осені і триває до періоду спокою.

Навесні добриво для підживлення повинно містити більше азоту для посилення росту, восени – більше калію. Якщо ваш бонсай цвіте і плодоносить, навесні перед початком цвітіння живильний розчин повинен містити більше фосфору.

Як пересаджувати бансай

Пересаджують бонсай навесні, перед закінченням «зимової сплячки». Чим молодший бонсай, тим частіше він потребує пересадки, так як пересадка провокує зростання. Дорослі рослини пересаджують приблизно раз на два роки, частота пересадки залежить від рослини: дерева хвойних порід пересаджують раз на 2-3 роки, листопадних і вічнозелених – раз в 1-2 роки.

На відміну від інших рослин, бонсай не пересаджують в контейнер більшого розміру. Діставши рослину з контейнера, потрібно обрізати знизу частина кореневої системи і очистити з коренів ґрунт таким чином, щоб вони на 1-2 см виступали із решти. Потім потрібно зробити новий дренаж, підсипати в старий контейнер новий субстрат, зміцнити бонсай у попередньому положенні і полити.

Радимо прочитати також

Перша допомога при хімічних опіках про Перша допомога при хімічних опіках.

Доглядати за бонсай не так вже й складно, як може здатися на перший погляд, але це не означає, що правилами можна нехтувати. Якщо ви хочете виростити гарний бонсай, ви повинні приділити достатньо часу і сил догляду за рослиною.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>