Хвороби картоплі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (2 голоси)

Хвороби картоплі.Посадивши картоплю, будь-який садівник або огородник сподівається на хороший урожай. На жаль, різноманітні хвороби і шкідники, вражаючі картоплю, знижують її врожайність. Які існують хвороби картоплі і як з ними боротися?

Які існують хвороби картоплі і як з ними боротися?

Бульби картоплі багаті крохмалем і водою, що робить їх сприятливим середовищем для розвитку грибків і бактерій, що викликають різні хвороби картоплі. Наш сайт коротко розповість про найбільш поширених захворюваннях картоплі, їх ознаки, методи боротьби і профілактики.

Перегляньте публікацію - Демонтаж ванни, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Хвороби картоплі, викликані грибками

Фітофтороз: уражені бульби покриті твердими плямами свинцево-сірого або бурого кольору, які відходять усередину у вигляді коричневих нерівних патьоків.

Альтернаріоз: поверхня бульб покрита чіткими плямами неправильної форми, що мають більш темний колір, ніж шкірка. На поверхні великих плям можуть бути розташовані по колу паралельні зморшки. Якщо розрізати бульбу, можна побачити, що тканина під плямами пожухла, тверда, щільна, суха, має черновато-коричневий колір.

Фукарозна суха гниль: на бульбах з’являються тьмяні сірувато-бурі плями, поступово м’якоть під ними висихає, шкірка зморщується, в бульбі з’являються заповнені грибницею порожнечі.

Хвороби картоплі.

Парша (чорна, звичайна, порошистая, срібляста): всі види такої хвороби картоплі, як парша, характеризуються появою на поверхні бульб плям, затвердінь, саден (струпів), пустул (бородавок).

Гумова гниль: на поверхні бульби з’являються сірі або коричнево-сірі плями, які займають все більшу площу – м’якоть бульби стає жовтувато-сірою або жовтувато-коричневою, при розрізі темніє на повітрі, стаючи коричнево-сірою або чорною. На поверхні розрізу може виступати сірувато-жовтий ексудат.

Хвороби картоплі, викликані бактеріями

Кільцева гниль: на поперечному розрізі бульб видно м’яке судинне кільце жовтуватого кольору, з якого при здавленні виділяється світло-жовта маса.

Чорна ніжка: бульбу починає гнити від місця прикріплення до столону до середини, м’якоть перетворюється в кашкоподібну масу (спочатку у світлу, потім в темніючу на повітрі) і видає специфічний затхлий (гнильний) запах.

Бура бактеріальна гниль: на зрізі можна побачити коричневі кола, з яких виділяється клейкий білий слиз, при зберіганні бульби поступово згнивають, видаючи неприємний запах.

Змішана внутрішня гниль: вторинне пвраження  на тлі інших хвороб або механічних ушкоджень – може бути різною залежно від видів бактерій або грибів, які розвиваються на ураженій м’якоті.

Хвороби картоплі: лікування і профілактика

Хвороби картоплі легше попередити, ніж вилікувати: ефективних засобів боротьби з ними не існує. Зазвичай із захворюваннями картоплі борються з допомогою отрутохімікатів, але це негативно впливає на харчові якості картоплі, здоров’я людини і навколишнє середовище.

Тому основну увагу слід приділити запобіганню хвороб. Зазвичай хвороби картоплі поширюються з посадковим матеріалом. Тому дуже важлива правильна підготовка до посадки картоплі: для посадки використовують тільки здорові красиві бульби.

Ще один спосіб профілактики – дотримання сівозмін, так як збудники захворювань накопичуються в ґрунті. На колишнє місце картоплю можна повертати не раніше, ніж через 3-4 роки. Це допоможе запобігти багато хвороб картоплі.

Також дуже важлива правильна прибирання, транспортування і зберігання бульб, адже багато хвороб картоплі виникають внаслідок механічних пошкоджень або неправильних умов зберігання (недолік кисню, дуже високі і низькі температури і т. п.). До них відносяться сіра і залозиста плямистість, потемніння м’якоті, дупловатость, подмораживание, позеленіння і задыхание бульб та ін. Такі хвороби картоплі нерідко посилюються грибкової або бактеріальною інфекцією.

Радимо прочитати також

Зубний біль при вагітності про Зубний біль при вагітності.

Найкращий спосіб запобігти хвороби картоплі – це приділяти належну увагу правильному вирощуванню, збиранню та зберіганню картоплі і дуже ретельно відбирати посадковий матеріал.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (2 голоси)
Хвороби картоплі, 7.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>