Хвороби орхідей

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.3/10 (7 голоси)

Хвороби орхідей.Численні хвороби орхідей часто вражають рослини. Але справа в тому, що варто розрізняти захворювання, викликані грибкові, вірусні інфекції або паразитами і неправильний догляд за рослиною. Наш сайт перерахує найбільш поширені хвороби листя і коріння орхідей.

Найпоширеніші хвороби орхідей

Часом розібратися в тому, чим саме захворіла ваша орхідея, буде дуже складно. Навіть професіоналам не завжди вдається знайти причину виникнення хвороби. Для вашої зручності, ми зібрали всі хвороби орхідей за розділами.

Перегляньте публікацію - Як вибрати диван?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Хвороби листя орхідей

В’янення листя або будь-яка їх деформація говорить про те, що з рослиною відбувається щось не те. Слід зазначити, що не всі хвороби піддаються лікуванню. Так, поява зламів на листках – це не хвороба, а лише наслідок травми квітки. Можливо, його впустили, а листя ушкодилися. Також злами можуть з’являтися з-за рідкісного поливу, занадто швидкого охолодження листя після поливу або надлишку азоту в добриві. Про надлишок добрив також говорить те, що листя деформуються, товщають, набувають темно-зелений відтінок. Тільки після цього на них починають з’являтися тріщини. Перестаньте підгодовувати ваше рослина органічним азотними добривами, і з ним все буде в порядку. Але також рекомендується промити кореневу систему рослин і пересадити його. Можливо, що ваша орхідея перестане рости, але така поведінка для рослини, що отримав занадто велика кількість азоту, нормально. У майбутньому рекомендуємо відмовитися від застосування органічних добрив.

Хвороби орхідей.

Якщо на листках орхідей з’являються незвичайні кільцеподібні плями або будь-яка інша плямистість, у вашого рослини, швидше за все, вірусна мозаїчна хвороба. .

Численні хвороби орхідей, викликані патогенними бактеріями, можуть сильно пошкодити листя. На наявність бактеріального захворювання можуть вказувати: чорні плями зі світлим ободком біля здорової тканини (бактеріальна плямистість), загнивання листя (бактеріальна гниль).

Грибкові хвороби орхідей зустрічаються найчастіше. Найгірше те, що деякі грибкові захворювання іноді неможливо відрізнити від бактеріальних. На наявність грибкового захворювання можуть вказувати такі ознаки: жовтіють листя орхідеї, з’являються маленькі сухі чорні цятки, великі білі, коричневі або чорні плями, що нагадують опік, загнивання підстави листя (фітофтороз), їх кінчиків або середньої частини, поява вологих плям з сірим нальотом (сіра гнилизна), почорніння підстави листя (фузаріоз), червоні плями (іржа).

Шкідники орхідей також можуть стати причиною хвороби вашого рослини. Хвороби орхідей можуть бути викликані щитовками, борошнистим червецем, попелиць.

Хвороби коренів орхідеї

Внаслідок пошкодження кореневої системи або її перегріву листя орхідеї можуть в’янути. Якщо ваше рослина перегрівся, його слід прибрати в глиб кімнати на 2-3 години і дати йому охолонути. Обприскувати рослина відразу ж не слід. Пошкодження коріння викликано найчастіше неправильним доглядом за орхідеєю: перезволоження субстрату, занадто сильне його ущільнення, використання концентрованого добрива або недостатній полив.

Радимо прочитати також

Як вибрати інгалятор про Як вибрати інгалятор.

Ґрунтові гриби, які можуть розвиватися у старому субстраті, також викликають хвороби орхідей. У цьому випадку гриби перешкоджають потраплянню кисню, вологи і корисних речовин до коріння. Характерною ознакою розвитку грибів буде наявність міцелію і грибний» запах субстрату. Також листя рослини можуть в’янути, зморщуватися і обпадати. Щоб позбутися від цієї проблеми, орхідею доведеться пересадити в новий обеззараженный субстрат і добре промити її коріння.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.3/10 (7 голоси)
Хвороби орхідей, 6.3 з 10 (основано на 7 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>