Малювання пастеллю

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Малювання пастеллю.Малювання пастеллю бере свій початок від малюнків, виконаних м’якими матеріалами: вугіллям, сепією і сангіна. Перш ніж почати використовувати пастель, рекомендується спочатку навчитися основам академічного рисунка та живопису.

Як малювати пастеллю

Малювання пастеллю ділиться на дві основні техніки: суха пастель і масляна пастель. Перша вважається найбільш простою. Зазвичай попередній малюнок для роботи сухою пастеллю виконується сірою крейдою, яка за кольором не сильно відрізняються від паперу. Варто зазначити, що використовувати для попереднього малюнка звичайний графітний олівець не варто, так як пастель на нього дуже погано лягає.

Перегляньте публікацію - Матеріали для утеплення, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

При роботі на світлому папері спочатку робиться тоновий малюнок з використанням чорної і сірої крейди. В процесі роботи необхідно повністю зберігати всі тональні відношення. Потім наносяться основні тони. В тому випадку, якщо папір правильно підібраний за тоном самого малюнка, можна просто залишити його незафарбованим в тому чи іншому місці. Після визначення колірних відношень потрібно переходити до уточнення малюнка. Саме на цьому етапі опрацьовується обсяг і форма предметів. Зазвичай використовують такі прийоми роботи, як лінія, штрих і крапка. Малювання пастеллю також передбачає розтирання її подушечкою пальця.

Малювання пастеллю.

Малювання пастеллю

Серед новачків найпоширенішою помилкою є неправильне дотримання тональних відношень. Щоб уникнути цієї помилки, необхідно визначити, що на малюнку буде найтемнішим, а що найсвітлішим.

Варто відзначити, що при використанні сухої пастелі не вдається отримати насичені за кольором тіні. Тому темні ділянки малюнка найкраще заздалегідь фарбувати темно-сірим або чорним кольором, а вже потім зверху наносити основний колір штрихами або розмиванням.

Пастель навіть на оксамитовому папері тримається досить слабо. Щоб зберегти малюнок, після його завершення необхідна обробка спеціальними фіксативами для сухої пастелі, які можна знайти в магазинах для художників. В якості альтернативи можна використовувати лак для волосся, проте при цьому слід пам’ятати, що після такої обробки малюнок може трохи потемніти.

Навіть закріплена пастель потребує обережного поводження, тому рекомендується готові малюнки поміщати під скло. Якщо ж ви вирішили зберігати свою роботу в папці, з лицьової сторони обов’язково покладіть тонкий гладкий папір або кальку.

Що ж стосується масляної техніки малювання пастеллю, то для роботи знадобиться щетинистий плоский пензлик розміром 14. Після нанесення попереднього малюнка і визначення тону потрібно розмити малюнок спеціальним розріджувачем, застосовуваним для олійних фарб. Робиться це для того, щоб остаточний малюнок був більш насиченим і контрастним.

Далі промальовуються деталі, уточнюються форми і фактури. На сушку малюнка звичайно йде близько двох місяців. Також слід пам’ятати, що після поглинання масла в папір світлі тони на малюнку можуть стати трохи темніше.

Перевага масляної пастелі складається у відсутності необхідності закріплювати матеріал. Однак малюнок при цьому стає липким, і для його зберігання буде необхідно сконструювати спеціальні рами зі склом, яке не повинно торкатися самого малюнка.

Радимо прочитати також

Перша допомога при інсульті про Перша допомога при інсульті.

Наостанок варто сказати, що якщо ви вже маєте досвід роботи з олівцем або фарбами, малювання пастеллю не повинно викликати у вас які-небудь труднощі. Головне – використовувати щільний матовий папір і уважно визначати тональні і колірні відтінки.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Малювання пастеллю, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>