Обрізка черешні

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 3.0/10 (2 голоси)

Обрізка черешні.Щоб отримати хороший урожай черешні, за деревом потрібно правильно доглядати. Грамотна і своєчасна обрізка черешні – одна із запорук правильного розвитку дерева і гарного врожаю. Як потрібно обрізати черешню?

Як потрібно обрізати черешню?

Перша обрізка черешні проводиться після посадки, ранньою весною. Однак якщо ви цього не зробили, можна обрізати черешню в кінці травня – початку червня. Зазвичай саджанці-однолітки черешні при посадці вкорочують до висоти 80-100 см (зрозуміло, що якщо висота саджанця менше вказаної, укорочувати не треба). Для подальшого формування крони потрібно залишити 4-5 скелетних гілок в нижньому ярусі, 2-3 – у другому та 2 – у третьому. Відстань між ярусами має становити 70-80 см.

Перегляньте публікацію - Натяжна стеля в спальні, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Обрізка черешні буде залежати від ступеня розвитку саджанця. У саджанців з однобокою кроною або 1-3 бічними гілками потрібно підрізати всі гілки до 20-30 см.

добре розвинених саджанців (4-5 гілок, розташованих в різні сторони й відходять від провідника більш ніж на 45 градусів) найнижчу гілку слід скоротити на 50-60 см. Пагони, які розташовані вище, потрібно зробити так, щоб вони були приблизно на одному рівні з нижнім. Центральний втеча повинен бути на 10-15 см вище. Гілки, що не перевищують 60 см, потрібно скоротити на третину або половину довжини на одному рівні.

Обрізка черешні.

Обрізка черешні

Скорочуючи гілки, зріз проводять на зовнішню нирку, спрямовану на периферію крони – при укорочення центрального провідника зріз проводиться на внутрішню нирку.

Подальша обрізка черешні проводиться таким чином. У добре сформованих саджанців влітку видаляють всі листи в зоні штамба. А якщо саджанець розвинений слабко, можна залишити в зоні штамба нирки для кращої адаптації.

Далі щорічно проводиться формуюче обрізання черешні, яка допомагає стримувати дуже інтенсивне зростання пагонів. Зазвичай радять проводити її ранньої весни до набухання нирок, осіння і зимова обрізка черешні вкрай не рекомендується.

У період зростання до початку плодоносіння однорічні пагони вкорочують на одну п’яту довжини. Сильна обрізка черешні в молодому віці знижує врожайність, тому що вона провокує наростання вегетативних нирок і пагонів, так що не перестарайтеся.

Зазвичай довгі річні прирости вкорочують до довжини 40-50 см. Літня обрізка пагонів на сильноветвящихся молодих деревах допомагає прискорити формування крони і збільшити врожайність.

Обрізка для освіти полускелетных гілок проводиться, коли довжина пагонів досягає 70 см. Їх потрібно скоротити на 20 см, обов’язково беручи до уваги супідрядність пагонів. Пагони, що не беруть участі у формуванні кістяка крони, слід скоротити до довжини 20-30 см. Крону вкорочують по висоті до 4-5 м, скелетні гілки підрізають під зовнішнім відгалуженням.

Що стосується проріджування, то до п’яти років черешню проріджують рідко з-за слабкого розгалуження. Але надалі потрібно неодмінно видаляти всі йдуть всередину крони розгалуження, невдало розташовані гілки. Також потрібно видаляти сухі, хворі і поламані гілки. Місце зрізу обов’язково треба зачистити і обробити садової замазкою.

Згодом обов’язково знадобиться омолоджуюча обрізка черешні, яка полягає у видаленні старої деревини з метою створення нової, молодий крони. Омолоджуюча обрізка черешні проводиться навесні в суху погоду, коли вже встигла встановитися плюсова температура. Якщо весна холодна і сира, омолоджуючу обрізку краще перенести на початок літа. Небажано обрізати черешню восени і в період спокою.

За омолоджуючий обрізку видаляється стара 6-8 літня деревина. Великі зрізи (діаметром більше одного сантиметра) треба зачистити садовим ножем і замазати садовим варом. Це допоможе прискорити відновлення тканин і запобігти рясне протягом камеді, до якого схильна черешня.

Радимо прочитати також

Корисні властивості грейпфрута про Корисні властивості грейпфрута.

Якщо обрізка черешні буде правильною і своєчасною, ваша черешня незмінно буде радувати вас хорошим урожаєм!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 3.0/10 (2 голоси)
Обрізка черешні, 3.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>