Обрізка червоної і білої смородини

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Обрізка смородини: червона і біла смородина.Своєчасна і правильна обрізка смородини – запорука гарного врожаю. Наш сайт вже розповідав про обрізку чорної смородини, тепер настав час поговорити про обрізку червоної і білої смородини. Як правильно обрізати червону і білу смородину?

Як правильно обрізати червону і білу смородину?

Червона і біла смородина мають свої особливості росту і плодоносіння, тому обрізка смородини цих видів відрізняється від обрізки чорної смородини. У цих видів смородини більш стримане зростання нульових (однорічних) пагонів. А плодоношення зосереджена переважно на укорочених річних приростах і букетных гілочках. Тому у червоною і білою смородини плодоносними можуть бути і більш старі гілки. Це означає, що омолоджуюча обрізка смородини може бути не такої частої, як у випадку з чорною смородиною.

Перегляньте публікацію - Як встановити плінтус, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Гілки можна залишати на кущі до віку 9-10 років, тому що тривалість життя плодових утворень становить 7-8 років, і гілки оголюються не настільки швидко, як у чорної смородини. Підхід до віковим складом гілок на кущі теж не такий жорсткий, але все одно повинні бути присутніми і старі й молоді гілки, це гарантує тривалий і стабільну високу плодоношення. В середньому кущ смородини складається з 16-20 гілок різного віку.

Перша обрізка смородини здійснюється при посадці. Потрібно залишити 3-5 штамбів і сильно їх вкоротити, решта пагони слід обрізати. По мірі освіти потрібно видаляти всі прикореневі пагони та прирости на штамбі.

Обрізка смородини: червона і біла смородина.

Обрізка червоної і білої смородини

У наступні роки потрібно залишати кілька сильних пагонів, що розвиваються з ґрунту: дорослий кущ повинен мати 7-8 повноцінних штамбів. Зазвичай залишають 3-4 найбільш розвинених нульових втечі. А всі інші пагони, що ростуть з ґрунту, слід видалити.

У сортів з великою силою зростання потрібно в певний момент укорочувати приблизно наполовину втеча подовження. Також обрізка смородини включає щорічне обрізання бічних гілок на 3-5 нирку. Але не варто укорочувати однорічні прирости у плодоносних гілок, тому що при цьому може знизитися врожайність.

З плином часу обрізка смородини починає включати видалення найстаріших штамбів 7-8 літнього віку (визначити такі штамбы легко: кора на них має чорний колір). Такі штамбы погіршують плодоношення і послаблюють освіта пагонів. Натомість будуть утворюватися нові пагони – від залишилися штамбів або прямо з грунту.

Почати слід з видалення гілок, що ростуть занадто низько або занадто далеко, а також гілок, які перетинаються з іншими і заважають нормальному їх зростання. При цьому слід намагатися не пошкодити короткі гілочки з нирками (кольчатки). Молоді пагони на основних гілках вкорочують приблизно наполовину, їх слід обрізати на нирку, яка спрямована вгору і назовні куща. Великі зрізи (діаметром 8 мм і більше) замазують варом.

Потрібно періодично видаляти тонкі і слабкі втечі з грунту, а також зайві пагони (загальна кількість пагонів має становити 8-10, не більше). не Можна допускати загущення кущів, тому не слід залишати однорічних пагонів більше, ніж необхідно для заміни застарілих.

Обрізка смородини проводиться або пізньої осені, у період спокою, або ранньою весною. У липні-серпні можна робити літню прищипку зелених м’яких пагонів, непотрібних для зростання. Таким чином активізується закладка пагонів заміщення, на яких буде багато квіткових бруньок.

Радимо прочитати також

Ефективні вправи для швидкого схуднення ніг про Ефективні вправи для швидкого схуднення ніг.

Обрізка смородини повинна проводитися за необхідності, щоб не допустити загущення куща. не Можна запускати кущ, але і захоплюватися обрізкою не варто, інакше може знизитися плодоношення куща. Якщо ви будете правильно обрізати червоної і білої смородину, вона буде радувати вас хорошим урожаєм з року в рік.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>